reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu jakies przyszłe mamy z cukrzycą ciążową?

Czerwcowamama01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Marzec 2019
Postów
53
Potrzebuje porady zaczęłam 32 tc o cukrzycy dowiedziałam się ok 26 tc. Lekarze mówią że wynik krzywej nie był bardzo wysoki ale i tak zakwalifikowane jest to do cukrzycy (nie podam niestety wyniku bo kartkę z wynikiem ma aktualnie moja lekarka). Codziennie muszę mierzyć cukier glukometrem, byłam u diabetologa pani doktor kazała kontrolować i ewentualnie wprowadzimy insuline. Stąd moje pytania jakie mniej więcej macie poziomy glukozy na czczo i przykładowe po posiłku??? Ja na czczo mam od 80 do 96 (najwyższy zanotowany wynik) i nie mam pojęcia czy to dużo czy nie dlatego byłabym wdzięczna jakby któraś z Was podała swoje przykładowe pomiary. Po posiłku różnie zależy co zjem wacha się od 100 do 154 (wynik najwyższy) również nie mam pojęcia czy to dużo dodam że diety staram się przestrzegać ale nie zawsze wychodzi. Po zapytaniu lekarzy czy cukrzyca grozi dziecku usłyszałam że nie tyle że dziecko może urodzić się zbyt duże a jednak w Internecie znalazłam masę powikłań kończąc na śmierci dziecka i teraz mam mętlik. Czy któraś z Was się orientuje czy cukrzyca jest niebezpieczn dla malucha? I byłabym bardzo wdzięczna jakby któraś z Was właśnie podała wasze przykładowe pomiary glukozy po posiłku i na czczo żebym mogła sobie porównać. Z góry dziękuję ;)
 
reklama
Witaj, ja również zmagam się z cukrzycą ciążową. U mnie wykryta w 21 tygodniu ciąży obecnie jestem w 32tyg więc już trochę się z nią męczę. Wyniki na czczo powinnaś mieć między 70 a 90. Ja niestety od 2 tygodni jestem na insulinie na noc bo nie udało mi się zbić porannych cukrów. Jeśli od czasu do czasu masz to 96 na czczo to nic strasznego
 
Witaj, ja również zmagam się z cukrzycą ciążową. U mnie wykryta w 21 tygodniu ciąży obecnie jestem w 32tyg więc już trochę się z nią męczę. Wyniki na czczo powinnaś mieć między 70 a 90. Ja niestety od 2 tygodni jestem na insulinie na noc bo nie udało mi się zbić porannych cukrów. Jeśli od czasu do czasu masz to 96 na czczo to nic strasznego
A jakie miałaś wyniki na krzywej cukrowej ?
 
Do góry