reklama

Czy się najada

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez emka__25, 31 Lipiec 2011.

1. emka__25

emka__25 Zaangażowana w BB

Mój synek kończy dzisiaj 3 tyg i w tym tygodniu właśnie coś mi się rozregulował z karmieniem, wcześniej jadł po 15-20 minut i zasypiał na 2-2,5 godziny, a teraz je przez 5-7 minut i zasypia i coś trochę przez sen jeszcze pije a potem już ciągnie na pusto, jak mu wyciągnę i odłożę do łóżeczka to po 10-15 minutach jest ryk i znowu chce ssać, troszkę possie i znowu śpi i tak w kółko, nie wiem co mu jest, bo w nocy budzi się co 3 godzinki zje, odbije i kima ostro, nawet nie budzi go przewijanie, pomóżcie - o co mu chodzi, nie najada się?

2. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Spróbuj budzić synka podczas jedzenia, dotykaj go delikatnie za uszkiem albo po policzku. Może za szybko przysypia przy jedzeniu i faktycznie zjada mniej.

3. reklama
  4. Nickie

Nickie mama przede wszystkim :)

Witam,
    Tak jak pisała mitaginka próbuj budzić, choć wiem, że to niełatwe. Ja swoją córcię nawet po główce wodą polewałam i nic. Jak spała to nie było mocnych.
    Niestety te pierwsze tygodnie dzidziuś najchętniej od cycusia by się nie odrywał. Ja przez pierwsze miesiące siedziałam w zasadzie całymi dniami z poduszką na kolanach i z Asią uwieszoną u cycka. Zresztą do tej pory uwielbia leżeć przy piersi.
    Jest jeszcze jedna opcja, że to częste przystawianie spowoduje u Ciebie zwiększenie produkcji mleka, a dzidziusiowi zapotrzebowanie rośnie, więc może tak ma być. Skoro śpi ładnie w nocy, to myślę, że raczej się najada. Inaczej to i w nocy by płakał z głodu.
    Życzę wytrwałości i pomyśl, że Twoje słoneczko najbezpieczniej czuje się właśnie przy Twojej piersi i tam właśnie chce być.
    Powodzenia

5. MADZIA

MADZIA mama majuni i groszka

u nas to samo... mam nadzieje ze kryzys minie

6. habelka

habelka Zaciekawiona BB

Hej
    Widzę że masz identyczną sytuacje jak nasza, moja Zuzia dokładnie tydzień temu przechodziła to samo stadium, nic tylko w dzień cycała cyca na okrągło a gdy już myślałam że zasneła i ją odkładałam oczy jak złotówki się jej robiły, płacz i nie było wyjścia znowu cyc! Aż mnie tyłek bolał od siedzenia!! ( nie mówie że to się akurat polepsza ) za to w nocy musiałam ją budzić do jedzenia, przebieranie pieluszki zimne chusteczki na pupcie. Pytałam połóżną ona stwierdziła że potrzebuje więcej bliskości mamy ;) A jeśli chodzi o najadanie to wystarczy że sprawdzisz jak przybiera na tydzień, jeśli ok 200 g tyg to super!! minimum przybierania wg mojej polożnej to 160 g jesli karmi się tylko cycem. Takze sprawdz wagę. pozdrawiam

7. MADZIA

MADZIA mama majuni i groszka

hebelka dzieki za informacje ... u nas mały przybiera mizernie bo 130 g na tydzień ...
    według mojego pediatry mieści się w normie ( minimum 120 g) :baffled:
    a wiec walczymy dalej .

znalazłam coś takiego

Kryzys laktacyjny > Porady

8. evelinecka

evelinecka Szczęśliwa:):)

mialam podobna sytuacje.. Tyle ze jak tak sie działo dokarmialam mlekiem sztucznym i nie bylo problemu (ogolnie puszka na miesiac mi starcza) Mysle ze mam mało mleka chociaz mały bardzo ładnie przybiera na wadze.. Urodzil sie 2850 a teraz ma 7tygodni i wazy 5300:) Nie dopuszczajcie do zasypiania przy cycku...Jak widzicie ze senny za policzek/uszko/brudke/ dmuchajcie na niego:) mi to pomagało:) I Polecam Herbatki na laktacje Humany! Warto zainwestowac! Pilam Hippa i jakąś inna do zaparzania dla mam i w sumie nic a Humany no rewelacja!

9. mi.nu

mi.nu Mamusia Marysi

U mnie było podobnie. Mała zasypiała przy cycu. jak tylko Ją odstawiłam zaraz był płacz. siedziałam tak z nią nawet po 4 godziny. no i poszedł w ruch smoczek. Problem z długim spędzaniem czasu przy cycu się skończył. Jak tylko się najadła i zasnęła, odstawiałam ją i podawałam smoczek.
    Na początku karmienie też trwało dosyć długo, ale po wizycie w poradni laktacyjnej, gdzie pokazano mi jak prawidłowo przystawiac Małą do piersi, nasze karmienia skrócily sie do 5-7 min. Mała najadała się w tak krótkim czasie i ładnie spała.

10. reklama

Poleć forum