reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy się wyrówna asymetryczna główka u 6,5 mięsiecznego niemowlaka ?

aska1205

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2013
Postów
69
Miasto
Kielce
Witam. Moja mała ma asymetryczny kształt głowy spowodowany ułożeniem płodu.... Wygląda to tak że jedna strona główki ucieka na bok...a tył po jednej stronie jest delikatnie spłaszczony. Lekarze zapewniają mnie że wszystko się wyrówna jak dziecko zacznie siedzieć.... Co prawda efekty już widać ponieważ mała śpi od 3 miesiąca na brzuszku jednak asymetria jest nadal widczna...
Czy którejś z was dzieciac też miał/ma asymetrie lub płaską główkę ? Jeżeli tak to czy się całkowicie wyrównało ?
 
reklama
Pomaga tez noszenie w chuście- tak, by główka była "za " . Zobacz, jakie piękne, okrągłe głowki mają dzieci tak noszone :).
Generalnie powinno się wyrównać, kości dziecka sa bardzo elastyczne .Można troszke "pomóc" przez odpowiednie układanie - by córeczka trzymała głowkę tą "płaską" stroną do góry, gdy śpi na brzuszku.
Kask wydaje mi się ostatecznością, przy dużych zniekształceniach- jakby nie było, to jednak straszny dyskomfort i ograniczenie dla dziecka.
Trzymam kciuki, by szybko wszystko sie unormowało :tak::tak:
 
osobiście nie miałam takiego problemu, ale skoro można zniekształcić główkę dziecka poprzez nieprawidłowe układanie to myślę, że działa to także w drugą stronę, kości czaszki u maluszka są dosyć elastyczne i jeśli tylko będziesz pilnowała aby córcia miała główkę częściej ułożoną na tej drugiej stronie to powinno się wyrównać ... moja znajoma kładła dziecko częściej na wznak z główką na wprost i jej synek ma bardziej spłaszczony tył głowy, natomiast my zawsze pilnowaliśmy aby nasz synek spał raz na jednej stronie raz na drugiej i ma śliczną okrągłą główkę, myślę że u was też tak będzie powodzenia :-)
 
usunelam zeby ciocie dobra rade nie denerwowac ze ktos dal inna rade niz ona ;p
 
Ostatnia edycja:
za przeproszeniem ale koleżanka pisała że jej dziecko oma asymetryczny kształt główki a nie asymetrię ułożeniową i lekarze oglądali jej dziecko więc chyba wiedzą lepiej
 
aua za przeproszeniem czy ja napisalam ze jej dziecko musi to miec tylko poradzilam jej bo skoro ma asymetryczna glowke poniewaz bylo ulozone tak w brzuchu yhh ludzie juz nic napisac doradzic neie mozna bo sa mamy idealne ktore wiedza wszystko najlepiej i napisac nic nie mozna. ciociu dobra rada idz i swe madrosci praw dalej ;) a pp drugie skoro napisalam poprzedni post to nie po to zrby komus zaszkodzic a pomoc a lekarz widzi dziecko przez 5-10min a skoro juz jest asymetria ulozeniowa to sadzisz ze tylko glowka dziecka lezala inaczej? nie cale cialo a rehabilitant zna sie na takich rzeczach lepiej i jest z dzieckiem poltorej godz. i wcale nie napisalam ze akurat musi byc to ;)
 
Ostatnia edycja:
w zasadzie to nie wiem czym się tak oburzyłaś, uważasz że twój post był ok bo wyśmiałaś innych którzy stwierdzili że układając odpowiednio dziecko można skorygować, ty natomiast porównałaś to do przyklejania dziecku uszu plastrem, to było żałosne i dziecinne i właśnie ty wykazałaś swoje podejście do tematu nabijając się z innych ... po co w ogóle ten komentarz?
 
reklama
no cóż, tego już nie napisałaś, musisz wziąć pod uwagę że umieszczając swój post akurat pod takimi które do których się nie odnosisz możesz wprowadzić innych w błąd ...
 
Do góry