reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy spać z 6 miesięcznym dzieckiem czy lepiej odłożyć?

Mój syn śpi ze mną w łóżku. Początkowo zaśnie w łóżeczku, ale w nocy jak wstaje na mleko, to już nie chce zasnąć sam. Wtedy kładę go koło siebie na poduszkę i śpimy razem. Wiem, że on tego potrzebuje, a i ja śpię bo jak zostanie sam w swoim łóżeczku to niestety zarządca pobudki co 45 min. Mimo to konsekwentnie przez kilka dni uczyłam go odkładania do łóżeczka jak zaśnie. Miał wtedy 3 mies. ( do tego czasu spał cały czas ze mną)
A jestem pewna, że oduczy się i spania ze mną, jak oduczył się zasypiania przy mleku i butelce tak i w końcu dostanie wyczesane łóżko jak podrośnie i polubi spać sam:-)
 
reklama
Nasz maluszek spał z nami do 1 miesiąca.Spał z nami dopóki go karmiłam cycem.A potem go już przyzwyczajałam do spania w łóżeczku i śpi nam ładnie do teraz.Ogólnie wydaje mi się żeby dziecko spało samo w swoim łózku lub łóżeczku .A rodziece powinni miec poprostu łóżko dla siebie.Moim zdaniem to jest każdego indywidualna sprawa:)
 
hahaha a moja ma 5 lat i ze mna spi,ale nam to nie przeszkadza,to z lenistwa i wygody a pozatym ja sie czuje wygodniej ja mam ja pod okiem (tak wiem nadopiekunczosc) e tam wyrosnie z tego :-D
 
Ja spałam z synem 2 lata, dostał łóżeczko, pomagał tacie skęcać i bez problemu "poszedł na swoje". Teraz śpię z córką...Tak mi wygodnie i nie widzę w tym niczego złego...
 
Jak karmiłam piersią tj. do 6mc-a to Mała spała z nami całe noce. Teraz śpi raz w łóżeczku , raz z nami. Nie ma z tym żadnego problemu. Do łóżeczka jest przyzwyczajona bo w dzień kilkakrotnie w nim śpi. Zanoszę ja na górę , wkładam do łóżeczka i sobie spokojnie zasypia:confused:. W nocy jak sie budzi na jedzonko to czasem przekładamy ja do naszego łóżka z czystego wygodnictwa :-D bo nie chce nam sie stać nad łóżeczkiem i czekać aż opróżni butlę, a czasem daję jej mleko w łóżeczku i czekam aż zje i zaśnie. Jak narazie budzi sie w nocy tylko raz więc nie jest to jakieś bardzo uciążliwe.
 
Synek od urodzenia spał w łóżeczku, nie licząc pojedynczych nocy, gdy po napadzie kolki ze zmęczenia zasypiałam z nim w łóżku/fotelu. Strasznie się wiercę w nocy i spanie z maluszkiem w takim przypadku nie jest zbyt bezpieczne. Do tego wygodniej mi tak, bo jak Erik zaczyna się wiercić w łóżeczku to lecę robić mu butlę, a jak śpię z nim, to wszystko muszę robić z brzdącem na ręku.
 
moja 8 mies. też śpi z nami. to przytulasek:) moja mała siostra spała z mamą 1,5roku, potem nie było żadnego problemu, żeby spała we własnym łóżku (zależy od dziecka). kuzynka wyniosła swoją 18mies. córę do jej własnego pokoju i też nie protestowała...czasami tyko przychodziła do nich.
 
reklama
Do góry