reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy stres mógł przyczynić się do obumarcie ciąży ?

Dołączył(a)
3 Październik 2016
Postów
1
Witam, jestem w 7tc. 3 dni temu dowiedziałam się, że mój narzeczony prowadzi podwójne życie i ma kilka kochanek. Każdy może sobie wyobrazić jaki to był stres i nerwy dla mnie. Szczególnie, że jestem młoda , bo mam dopiero 21lat, ale oboje chcieliśmy tego dziecka. Jednak od tego stresującego dnia minęły mi wszelkie objawy ciąży, takie jak delikatne skurcze w podbrzuszu, wzdęcia, zgaga i co najgorsze piersi przestały boleć i wracają do swoich normalnych rozmiarów. Czytałam, że takie objawy mogą świadczyć o obumarciu ciąży. Ale czy jest to możliwe przez taki stres?
 
reklama
Na ten moment nie wiesz czy doszło do obumarcia ciąży...Czasami rzeczywiście zanik objawów na to wskazuje, ale czasami jest tak, że objawy znikną a za dwa dni powrócą i tak do 12 tc...albo i dłużej.
Więc na razie nie powinnaś myśleć o tym, że może straciłaś ta ciąże bo na razie nie masz ku temu podstaw.

Stres pewnie może wpłynąć na obumarcie wczesnej ciąży- zresztą na wszytsko stres może źle wpływać, ale 15-20% ciąż do 12 tc ulega poronieniu więc bardzo trudno byłoby udowodnić jednoznaczną przyczynę...

Jeżeli natomiast w Twoim przypadku doszło do obumarcia ciąży to miałoby to miejsce sporo wcześniej przed ustąpieniem objawów bo objawy są gdy poziom hormonów jest wysoki. Gdy dojdzie do obumarcia zarodka poziom tych hormonów nadal jest wysoki i zaczyna pomału spadać. Minie kilka dni, albo nawet tydzień zanim odczuje ię ten spadek hormonów w postaci ustąpienia objawów.
 
Ja na początku swojej ciąży ciągle miałam "wahania" objawów. Raz piersi miałam ogromne i obolałe, za dzień czy dwa były normalne, nie bolące. A to pobolewał mnie brzuch a to przestawał. I tak w kółko, więc ja bym się nie martwiła, ale jeśli masz wątpliwości to zadzwoń do swojego lekarza, bądź umów się do niego na wizytę. Zrobi Ci usg i rozwieje twoje wątpliwości :)
 
Mi zanikly z dnia na dzień wszystkie objawy i niestety okazało się że ciąża obumarła. U Ciebie brak objawów nie musi oznaczać od razu niczego złego.
Udaj się do lekarza.
 
No stres może nie jest mile widziany w ciąży.
Ale tak jak piszą dziewczyny ustapienie objawów nie oznacza wcale ze coś złego się dzieje
Jedna kobieta ma pol ciąży a druga prawie w ogóle
Ja miałam mdłości tylko tydzień i tez się balam bo naczytalam się na necie ze to może wróżyć cos złego ze po tak krotkim czasie ustapily a poszłam do gin i z dzidzia wszystko ok.
A piersi od początku ciąży ani razu mnie nie zabolaly dobrze się czuje
Czasem podbrzusze meczy ale to przez całą ciążę może cmic bo rośnie wszystko.
Także ja bym nie pisała na forum tylko poleciała do ginekologa!
 
reklama
Do góry