reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy sushi zaszkodzi dziecku?

Dołączył(a)
20 Luty 2022
Postów
11
Cześć kochane! Jestem w prawie 8 tygodniu ciąży i dzisiaj koleżanki przyszły i zamówiły sushi. Oczywiście nie tknęłam nic co jest surowe tylko wysmażone. Ale delikatna obawa potem się pojawiła. Noże to głupie. Ale skoro nie tknęłam nic co było surowe to czy mam mieć obawy co do zjedzenia innych rolek sushi?
 
reklama
Sushi bez surowego mięsa lub owoców morza jest całkowicie nieinwazyjnym daniem w ciąży.
Sushi z surowym mięsem lub owocami morza nie jest zabronione w ciąży choć może spowodować niestrawność, zatrucie. Bardzo ważne jest aby zachować "higienę" w wyborze tego dania- zamawiać ze sprawdzonego lokalu mając pewność, że wszystkie produkty są świeże.
 
Sama na walentynki zamówiłam sushi ale pieczone. W poprzedniej ciąży jadłam wege ale to nie to samo 😀
 
Cześć kochane! Jestem w prawie 8 tygodniu ciąży i dzisiaj koleżanki przyszły i zamówiły sushi. Oczywiście nie tknęłam nic co jest surowe tylko wysmażone. Ale delikatna obawa potem się pojawiła. Noże to głupie. Ale skoro nie tknęłam nic co było surowe to czy mam mieć obawy co do zjedzenia innych rolek sushi?
Ja wsuwalam sushi w ciazy jak opętana 😅 przyznam, że smakowałam tez te z surową rybą. Czytalam różne artykuły na ten temat, ale nie dramatyzowałam. Jadlam również sery plesniowe i jajka na miękko. Chociaż wiem ze wiele przyszłych mam tego unika, bo to taka sama syruacja jak z surową rybą. Dodam że u nas wszystko w porządku
 
Oczywiście,że jedząc surową rybę czy surowe mięsa może być wszystko ok. Ale nie zawsze. Mięso może być zakażone listerią a to już może być bardzo niebezpieczne. Sery pleśniowe można również jesc pod warunkiem,że są z mleka pasteryzowanego.
@Ziuta_p nie można jeść surowych ryb i mięsa w ciąży. Może być to bardzo ryzykowne. Nie pisz bzdur.
 
Proszę czytać ze zrozumieniem. Dziękuję
Przeczytałam jak najbardziej ze zrozumieniem i nie zgadzam się z tym. Jedzenie surowego mięsa ryby i zwierząt jest bardzo lekkomyślne i niebezpieczne. I to nie chodzi o spowodowanie niestrawności. Tylko zatrucie bardzo niebezpieczną bakterią. A to może sie skończyć poronieniem, lub wadami u dziecka.
Listerią możesz zarazić się nawet w domu jedząc nieumyte warzywa, owoce czy nawet lody.
 
reklama
Jadłam w ciąży sushi z surową rybą, ale tylko zrobione przeze mnie, ze świeżego pstrąga złowionego prosto ze stawu w ten sam dzień. Ryba sama w sobie nie ma bakterii, które mogą zaszkodzić. Niestety nie zawsze jest ona odpowiednio przechowywana i świeża stąd ryzyko zatrucia. Nieryzykowałabym zjedzenia surowej ryby w restauracji albo kupionej w sklepie rybnym
 
Do góry