reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy szczepicie sie w ciazy na grype?

Loli05

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2018
Postów
8 852
Witam
Czy przyszle mamy maja zamiar sie szczepic na grype bedac w ciazy?a moze ktores juz sie zaszczepily jak byly w poprzedniej ciazy?interesuja mnie za i przeciw bo sama probuje podjac decyzje.pozdrawiam
 
reklama
Szczepie się od kliku lat,łownie z myslą że zajdę w ciążę. Niestety tak się nie stało. Nic mi nie było nie chorowałam. Jak już to u mnie standard - zatoki i gardło. Teraz jestem w ciąży i mam zamiar się zaszepić. Po niedzieli pójdę po receptę. Dzisiaj dopadło mi przeziębienie jak tylko się wyleczę to się zaszczepię.
 
Szczepie się od kliku lat,łownie z myslą że zajdę w ciążę. Niestety tak się nie stało. Nic mi nie było nie chorowałam. Jak już to u mnie standard - zatoki i gardło. Teraz jestem w ciąży i mam zamiar się zaszepić. Po niedzieli pójdę po receptę. Dzisiaj dopadło mi przeziębienie jak tylko się wyleczę to się zaszczepię.
Hej,a w ktorym tygodniu jestes?
 
Ja sie z jednej strony boje ze cos sie moze stac dziecku od szczepionki a z drugiej sie boje ze cos sie moze stac jak zachoruje na grype.mielismy rodzinnie grype w zeszle swieta i to bylo cos strasznego 3 tygodnie z zycia wziete,nie wyobrazam sobie grypy i ciazy.
 
reklama
Nie szczepiłam się. Nie robiłam tego do tej pory, grypy nigdy nie miałam. Za to w najbliższym otoczeniu miałam osoby które rozchorowały się dosłownie kilka dni po szczepieniu, wszystkie objawy grupowe łącznie z wysoką gorączką, również 3 tygodnie z głowy. Dla mnie szczepionka ma zbyt niską skuteczność żeby ryzykować w ciąży. Ale wiem też że dużo kobiet się szczepi i wszystko jest w porządku
 
reklama
Nie chce ostudzać waszego zapału ale...
Uważam, że ta rozmowa nie ma sensu, bo szczepionek nie ma i jeśli nie macie szczęścia lub znajomości w aptece to o szczepieniu na grypę możecie zapomnieć. Są apteki które przyjmują zapisy, ale jest to nierealne na dzień dzisiejszy. Jak słyszę że ktoś się zapisał i jest 150 czy nawet 30 na liście to mu od razu mówię, że nie ma na to szans. Inna pula to szczepionki dla np lekarzy, pielęgniarek itd i tu też są braki. Możecie sobie debatować ;) czy się zaszczepić czy nie, ale na dzień dzisiejszy szanse są zerowe... Na początku września pewna partia została rzucona na rynek, ale była to kropla w morzu potrzeb, kto wtedy nie kupił to teraz o szczepionce może pomarzyć. Byc może druga partia pojawi się w październiku, ale i tu też trzeba mieć szczęście lub znajomości.
 
Ostatnia edycja:
Do góry