reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy szczepicie sie w ciazy na grype?

Loli05

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2018
Postów
8 852
Witam
Czy przyszle mamy maja zamiar sie szczepic na grype bedac w ciazy?a moze ktores juz sie zaszczepily jak byly w poprzedniej ciazy?interesuja mnie za i przeciw bo sama probuje podjac decyzje.pozdrawiam
 
reklama
Nie chce ostudzać waszego zapału ale...
Uważam, że ta rozmowa nie ma sensu, bo szczepionek nie ma i jeśli nie macie szczęścia lub znajomości w aptece to o szczepieniu na grypę możecie zapomnieć. Są apteki które przyjmują zapisy, ale jest to nierealne na dzień dzisiejszy. Jak słyszę że ktoś się zapisał i jest 150 czy nawet 30 na liście to mu od razu mówię, że nie ma na to szans. Inna pula to szczepionki dla np lekarzy, pielęgniarek itd i tu też są braki. Możecie sobie debatować ;) czy się zaszczepić czy nie, ale na dzień dzisiejszy szanse są zerowe... Na początku września pewna partia została rzucona na rynek, ale była to kropla w morzu potrzeb, kto wtedy nie kupił to teraz o szczepionce może pomarzyć. Byc może druga partia pojawi się w październiku, ale i tu też trzeba mieć szczęście lub znajomości.
Dzieki za komentarz,ja akurta mieszkam w Uk i tutaj szczepionki jeszcze sa,tylko czy brac czy nie...
 
reklama
Wiesz co, w żadnej ciazy nie brałam szczepionki na grypę. Nie zdecydowałam się. Brałam ta na krztusiec ale nie na grypę. Jakos przeczucie mi mówiło żeby nie brać. Co jest dziwne bo poza okresami ciazy szczepie się na nią co roku i uważam, ze mi pomaga...
 
Moja przyjaciółka, w ciazy miała grype ,ale nie wiedziala ze jest w ciazy , brała leki na grypę, była pewna ze dziecko urodzi si3 chore , a urodziła zdrowa córeczkę, zastanów się naprawdę
 
O i moja głupota. Mnie alergolog nastraszył, że w ciąży się nie szczepi ani nie przeprowadza badań pod kątem alergii, ale widzę, że są od 2018 roku odmienne zalecenia. Wycofuję się więc ze swojej wypowiedzi.
 
Jakis link do naukowych badań, które to potwierdzają?

Co prawda linków nie podrzucę, ale powiedz mi, jak to jest, że przychodnie wydzwaniają, zapraszają, żeby się szczepić, drzwi otwarte, proszę, proszę, ale jak coś się później stanie, to pfff, bujaj się, teleporada. To jest dla mnie tak duże ryzyko, że nawet nie brałabym pod uwagę żadnych szczepień w tym powalonym czasie.

Niektóre z Was piszą, że po szczepieniu były "przeziębione" - pamiętać trzeba, że w ciąży sobie nic na przeziębienie nie weźmiemy i nawet nie ma jak sobie ulżyć, chyba lepiej poczekać, świat się nie zawali, jak się nie zaszczepimy. Mój Dziadziuś szczepi się co roku na grypę i co roku choruje tak, że ląduje w szpitalu na miesiąc, ot, taka "ochrona" ;)
 
reklama
Szczepionki przeciw grypie są na bazie wirusa z poprzedniego sezonu, a ten jak wiadomo mutuje. Taką szczepionka nic wam nie da, to tylko napędzane pieniądze przez kocerny farmaceutyczne.
Jak żyje nigdy grypy nie miałam, ani nikt w rodzinie i się nie szczepimy.
Koleżanka raz się zaszczepiła i od tego czasu rok w rok choruje, mimo że już nigdy się nie zaszczepiła.
 
Do góry