reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy szczepicie swoje dzieci ??

reklama
Rozwiązanie
Drogie mamy a waszym zdanie lepiej wziac szczepionki wedlug kalendarza czy skojarzone? Za kilka dni szczepienie i nadal sie zastanawiamn.
A ty zagladasz na forum żeby się doczepic o nie wiadomo co czy po to, żeby coś komuś doradzić. Dzieci jeśli są szczepione według kalendarza szczepień to na swinke, odre i rozyczke szczepione będą miedzy 13-14 mies życia. Starszy ma to za sobą ale młodszy nie. Poza tym wiadomo, że powinno się szczepic tzw dawkami przypominajacymi bo po 12 latach od ostatniej dawki to jednak sporo czasu. Ochrona slabnie. W ogóle nie życzę sobie pod moim adresem komentarzy w stylu "czy wiesz na co szczepione sa twoje dzieci"! Masz swoje dzieci to się interesuj nimi i ich szczepieniem. Pytanie odnosilo sie do szczepienia wiec odpowiadaj a nie czepiaj sie wypowiedzi innych.
Spojrz moze na moj status, to dowiesz sie, ile razy komus cos doradzilam - w przeciwienstwie do Ciebie.
Szczepienia przypominajace tez sa ujete w kalendarzu szczepien - to tyle z mojej strony tytulem INFORMACJI.
 
reklama
Spojrz moze na moj status, to dowiesz sie, ile razy komus cos doradzilam - w przeciwienstwie do Ciebie.
Szczepienia przypominajace tez sa ujete w kalendarzu szczepien - to tyle z mojej strony tytulem INFORMACJI.

Jeśli tak świetnie doradzasz, to rób to dalej ale ja nie pytałam o szczepienie tylko sama odpowiadalam. Nie robie też z siebie ekspertki w przeciwieństwie do ciebie. Było pytanie, jest odpowiedź, tak szczepie swoje dzieci. Ja twoja odpowiedź z moim cytatem odebrałam jak nasmiewanie się z tego co napisałam. Może nie to miałaś na myśli, kto to jednak wie...
 
Szczepię zgodnie z kalendarzem szczepień, te refundowane, nic dodatkowo. Nie widzę potrzeby bo mały źle znosi każde szczepienie więc tylko to co musi. Może gdyby dobrze reagował na szczepionki to zdecydowałabym się na rota i meningokoki oraz ospę
 
A którymi? Tez myślałam nad takim rozwiązaniem, dlatego pytam :)

Mmr do tej pory odraczamy. Córki mają 6 i 3 lata. Pomału przymierzam się do tej szczepionki i myślę że na wiosnę zaszczepie obie. Pozostałe szczepienia miały zgodnie z kalendarzem ale opóźnione o kilka miesięcy. Starsza ma jeszcze zaległe dpt ale chyba zdecyduje się zbadać przeciwciala przed podaniem tej dawki bo m8ze nie będzie to konieczne
 
Sczepię. Pierwszą córę zaczęliśmy na nfz, po pierwszej szczepionce krztuśca bardzo źle zareagowała, przeszliśmy na 5w1 i następne super znosiła. Bałam się szczepień dodatkowych, ale w końcu gdy się przekonałam, nie zdążyliśmy. Córa przeszła sepsę pneumokokową. Z drugą córą nie czekam, szczepię od razu i to 5w1. Niestety jest teraz chora i pneumokoki druga dawka nam się przesunie.
Dodatkowo rotarwirusy i meningokoki.
Ospę córka przeszła mając 1,5 roku, na szczęście lekko.
 
reklama
Do góry