reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ta beta jest za niska? poczatek ciąży

reklama
A byłaś juz na USG? Beta w pewnym momencie przestaje tak mocno przyrastać, powyzej tysiąca już miarodajne jest USG, nie beta.
Byłam w 5+4 i bym tylko pecherzyk ok 8mm bez zarodka i ciałka żółtego. I do tego 5+4 dobrze beta orzyrastala przyrosty były super zwolniła koło 4 tys bardzo mocno. Nie wiem już co myśleć. Kolejne usg w poniedziałek koleżanki z grupy w tym czasie mają o wiele większe przyrosty ...
 
Byłam w 5+4 i bym tylko pecherzyk ok 8mm bez zarodka i ciałka żółtego. I do tego 5+4 dobrze beta orzyrastala przyrosty były super zwolniła koło 4 tys bardzo mocno. Nie wiem już co myśleć. Kolejne usg w poniedziałek koleżanki z grupy w tym czasie mają o wiele większe przyrosty ...
doskonale wiem jakie to trudne i jak się to sprawdza dziesiątki razy i czyta i porównuje... ale tak jak dziewczyny piszą na pewnym poziomie beta zwalnia. Wiem, że czas do poniedziałku będzie trwał wieczność... ale musisz wiedzieć, że znam mnóstwo przykładów szczęśliwie zakończonych ciąż gdzie te przyrosty niby były słabe, a za to mnóstwo ciąż z dobrymi przyrostami, które byly ronione...
Ja też sie bardzo stresuję, ale już pomyślałam sobie, że co.ma być to będzie... ja robie wszystko co powinnam i jak powinnam, wszystko co mogłam by bylo dobrze, jeśli ta ciąża ma się
udać to się uda... :( Sprobuj nie stresować sie do poniedziałku, pamiętaj jak stres szkodzi w ciąży
 
Byłam w 5+4 i bym tylko pecherzyk ok 8mm bez zarodka i ciałka żółtego. I do tego 5+4 dobrze beta orzyrastala przyrosty były super zwolniła koło 4 tys bardzo mocno. Nie wiem już co myśleć. Kolejne usg w poniedziałek koleżanki z grupy w tym czasie mają o wiele większe przyrosty ...
Bo głupio te przyrosty sprawdzają. Po uwidocznieniu pęcherzyka na USG sprawdza się już tylko USG.
 
Mi kazali tak po szpitalu. Wcześniej podejrzewali ciążę pozamacicznej ale w końcu znaleźli sam prcherzyk -pusty, w czwartek miał 5 mm w sobotę 10 mm.

Moim zdaniem ogólnie nic nie zrobisz i musisz czekać na kolejne USG.

Medycyna mówi tak: pęcherzyk żółtkowy pojawia się ok. 5 tyg + 2 dni do 5 tyg + 5 dni. Zazwyczaj, gdy pęcherzyk ciążowy (GS) ma średnicę 8-10 mm. Pęcherzyk ciążowy ma średnicę 25 mm i nie ma pęcherzyka żółtkowego świadczy to o tym, że jest to tak zwane puste jajo płodowe.
1-2 dni po pojawieniu się pęcherzyka żółtkowego pojawia się zarodek. Około 5 tygodnia 5 dni pojawia się tętno u zarodka – ma on wtedy zazwyczaj około 3 mm długości CRL (crown rump length). Tętno musi się pojawić do czasu jak zarodek ma 6 mm (czyli ok 6 tyg +1 dzień) – jeżeli u zarodka 6 mm nie ma tętna to znaczy to niestety, że ciąża się nie rozwija.

Z tym, że beta powinna być wtedy powyżej 10 tys. u Ciebie zwolniła, ale w poniedziałek niby te 10 tys. powinna już mieć. Moim zdaniem nie nastawiałabym się jakoś super, w którąś stronę bo nie wiadomo jaki był sprzęt w szpitalu, jacy lekarze, jaką masz budowę ciała itd. Zdecydowanie to poniedziałkowe USG bym zrobiła u kogoś z ekstra sprzętem.

U mnie tak było - że wszystko było jakby opóźnione. Wydawało mi się, że będzie puste jajo bo o ile dobrze pamiętam to miałam pusty pęcherzyk też właśnie ok 10mm, potem jak miał 17mm to chyba nadal bez zarodka (musiałabym odszukać to USG) - ale potem był i zarodek i serduszko i wszystko się wyrównało z owulacją, a dziś ten chłopiec nadal sobie siedzi w brzuchu jak na 35tc przystało ;) Tylko właśnie u mnie np. są bardzo trudne warunki do oceny
 
Byłam w 5+4 i bym tylko pecherzyk ok 8mm bez zarodka i ciałka żółtego. I do tego 5+4 dobrze beta orzyrastala przyrosty były super zwolniła koło 4 tys bardzo mocno. Nie wiem już co myśleć. Kolejne usg w poniedziałek koleżanki z grupy w tym czasie mają o wiele większe przyrosty ...
U mnie przyrosty się nie sprawdzały nawet w tej donoszonej, miałam niskie, i tylko się denerwowałam więc przestałam je badać, badałam chyba do 4000, w straconych trzymały się normy, więc to żadna zasada
 
reklama
Do góry