reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy taki test może oznaczać ciążę?

Cześć dziewczyny właśnie odebrałam wynik beta i mam napisane 41.7 wynik surowicy. Wg danych w internecie jest to 3 tydz ciąży tak?
 
reklama
Bo wynik badania mam taki: wynik w surowicy - 41.7
1 tydzień ciąży 5 - 50
1-2 tydzień ciąży 50 - 500
2-3 tydzień ciąży 100 - 5000 itd
Wg tego wychodzi że jestem (a dokładniej w poniedziałek) byłam w pierwszym tygodniu ciąży. Ale to by się zgadzało bo podejrzewam, że to jest wynik od momentu zapłodnienia, a jak wiemy ono może trwać nawet kilka dni :p
 
Bo wynik badania mam taki: wynik w surowicy - 41.7
1 tydzień ciąży 5 - 50
1-2 tydzień ciąży 50 - 500
2-3 tydzień ciąży 100 - 5000 itd
Wg tego wychodzi że jestem (a dokładniej w poniedziałek) byłam w pierwszym tygodniu ciąży. Ale to by się zgadzało bo podejrzewam, że to jest wynik od momentu zapłodnienia, a jak wiemy ono może trwać nawet kilka dni :p
Poczekaj 2 dni i powtórz bete
 
Po co ma powtarzać? Ciąża została potwierdzona. Teraz czas się umówić do lekarza za 2-3 tygodnie.
Właśnie wróciłam od lekarza, powiedział że mam rozpulchnioną macicę. Mam brać luteinę.
30 sierpnia kolejna wizyta.
Ale ja to wiem, czuje to a raczej nic bym wolała nie czuć bo zapach mam tak wyostrzony że czuję wszystko, nawet ciastka w zamkniętym opakowaniu. :D
 
beta jest miarodajna i pojazuje zdrowa ciaze jak przyrost jest ok. Poeinnas zrobić druga po 48h
Tak? To dlaczego w kwietniu miałam przyrosty po 170% a i tak w urodziny - 28 kwietnia, leżałam w szpitalu z powodu poronienia?

Wkurza mnie to wasze gadanie, że jak przyrost jest ok to ciąża zdrowa. Przyrost świadczy tylko i jedynie o tym, że ciąża się rozwija. Nie ma sensu robić kolejnych pomiarów hcg. Nic nie wnoszą.
 
reklama
Tak? To dlaczego w kwietniu miałam przyrosty po 170% a i tak w urodziny - 28 kwietnia, leżałam w szpitalu z powodu poronienia?

Wkurza mnie to wasze gadanie, że jak przyrost jest ok to ciąża zdrowa. Przyrost świadczy tylko i jedynie o tym, że ciąża się rozwija. Nie ma sensu robić kolejnych pomiarów hcg. Nic nie wnoszą.
Teraz już będę pod opieką lekarza więc na żadną bete się już nie wybieram :)
30 idę do lekarza to się dowiem czy ciąża się rozwija i czy wszystko jest ok.
Myślę że żaden test i beta nic już nie zmienią.
 
Do góry