reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy

Wydaje mi się, że podobnie jak z testami, nie można bety zrobić za wcześnie. Beta jest hormonem produkowanym przez rozwijające się po implantacji łożysko, więc jeśli zrobimy je w zbyt małym odstępie od owulacji, wiadomo, nie pokaże ciąży bo zwyczajnie nie będzie hcg we krwi. Zostaje jednak ten mały odsetek przypadków, kiedy bHCG wychodzi dodatnia mimo braku ciąży a oznacza wtedy inne problemy zdrowotne.
No właśnie :) Mądrego aż miło posłuchać 👏 U mnie już plemienia więc @ będzie:)
 
reklama
No właśnie :) Mądrego aż miło posłuchać 👏 U mnie już plemienia więc @ będzie:)
A dopóki nie rozkręci się okres, sprawa nie jest przesądzona. Plamienie może się przydarzyć nawet w bardzo wczesnej ciąży i oznacza między innymi niedobór progesteronu. Jak to na Staraczkach mówią: dopóki nie ma wstrętnej małpy, jest nadzieja 💪
 
Jasny gwint [emoji7] ale newsy[emoji2956] no właśnie, jak to jest z tymi testami dziadowskimi, zdarzają się i kreski bez ciąży i testy negatywnie ujemne [emoji35]
Mi gin powiedział że nie spotkał się żeby testy pokazywały kreski jak nie ma ciąży chyba że bierze się zastrzyki ovitrelle pregnyl przeciwdepresyjne
 
Mi gin powiedział że nie spotkał się żeby testy pokazywały kreski jak nie ma ciąży chyba że bierze się zastrzyki ovitrelle pregnyl przeciwdepresyjne
Na wątku staraczek się chyba takie przytrafiały, byłam tam dość aktywna w zeszłym roku. Na pewno może się zdarzyć, że mamy ciążę biochemiczną i pojawia się cień kreski, ino wiele z nas miało biochemy i mogłyśmy nawet o tym nie wiedzieć. A to, że przy pregnyllu czy ovi może wyjść test fałszywie dodatni to niestety trzeba mieć na uwadze.
 
Na wątku staraczek się chyba takie przytrafiały, byłam tam dość aktywna w zeszłym roku. Na pewno może się zdarzyć, że mamy ciążę biochemiczną i pojawia się cień kreski, ino wiele z nas miało biochemy i mogłyśmy nawet o tym nie wiedzieć. A to, że przy pregnyllu czy ovi może wyjść test fałszywie dodatni to niestety trzeba mieć na uwadze.
Owszem przy biochemicznej tak. Jak by nie patrzeć to ciąża. Tu się zgadzam[emoji4]
 
A dopóki nie rozkręci się okres, sprawa nie jest przesądzona. Plamienie może się przydarzyć nawet w bardzo wczesnej ciąży i oznacza między innymi niedobór progesteronu. Jak to na Staraczkach mówią: dopóki nie ma wstrętnej małpy, jest nadzieja 💪
Niby tak ale jakoś mam przeczucie ze to nie ten miesiąc
 
Jak niby zaoszędzi? Jakie „wszystko”? Te badania można zrobić po potwierdzeniu ciąży razem z toxo, cytomegalią, HIV, kiłą, różyczka, hbs, grupa krwi i przeciwciałami, glukozą i innymi, bo i tak to ją czeka :) chyba, ze wszystkie te badania by teraz zrobiła, ale lepiej poczekać na lekarza, bo może coś jeszcze będzie chciał. Naprawdę nie wiem co Wy macie z tą betą. Jak lekarz będzie chciał, to ją o to poprosi.
U chłopaka w rodzinie jest sporo lekarzy, wiec jestem na bieżąco. Oni tez boją się o swoje zdrowie i swoich najbliższych, wiec naprawdę jak ludzie teraz przychodzą z błahymi sprawami, to się w nich gotuje za każdym razem. Pójście na betę do laboratorium bo mam taki kaprys do tego się zalicza.
No właśnie chodzi o to żeby pójść na pierwsza wizyte z wynikami, a.nie z pustą ręką. Mi ginekolog zawsze mówiła że w razie pozytywnego testu od razu przed pierwszą wizytą zrobić TSH bo często wariuje, progresteron bo często jest za niski, morfologię żeby sprawdzić poziom hemoglobiny i mocz bo może być infekcja no i betę żeby zobaczyć na jakim jest poziomie i że to są najważniejsze badania na samym
początku. Bo możNa od razu włączyć lekarstwa, które często są niezbędne do podtrzymania ciąży i nie trzeba czekać do kolejnej wizyty, która zapewne w dzisiejszych czasach będzie za miesiąc albo później...
 
reklama
No właśnie chodzi o to żeby pójść na pierwsza wizyte z wynikami, a.nie z pustą ręką. Mi ginekolog zawsze mówiła że w razie pozytywnego testu od razu przed pierwszą wizytą zrobić TSH bo często wariuje, progresteron bo często jest za niski, morfologię żeby sprawdzić poziom hemoglobiny i mocz bo może być infekcja no i betę żeby zobaczyć na jakim jest poziomie i że to są najważniejsze badania na samym
początku. Bo możNa od razu włączyć lekarstwa, które często są niezbędne do podtrzymania ciąży i nie trzeba czekać do kolejnej wizyty, która zapewne w dzisiejszych czasach będzie za miesiąc albo później...
Parę wpisów wyżej prosiłam o zakończenie tematu i proszę ponownie.
 
Do góry