reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ten test owulacyjny jest pozytywny?

majaew

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Maj 2021
Postów
18
witam. robiłam test żeby sprawdzić skuteczność antykoncepcji ale się załamałam gdy to zobaczyłam. dzień przed odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia
biorę tabletki dwuskladnkowe, żadnej nigdy nie pominęłam i brałam o tej samej porze. żadnych interakcji nie bylo
 

Załączniki

  • 5BCBF9D7-20B9-4283-A80F-CD498F6D9194.jpeg
    5BCBF9D7-20B9-4283-A80F-CD498F6D9194.jpeg
    83,1 KB · Wyświetleń: 258
reklama
Testu owulacyjne wykrywają wzrost hormonu lh, nawet bez antykoncepcji to nie jest jednoznaczne z wystąpieniem owulacji. Czyli to, że test wyszedł pozytywny nie znaczy, że owulacja wystąpiła
 
Hej .Ten test nie jest pozytywny
Pozytywny jest wówczas gdy kreska testowa jest rownie mocna jak kreska kontrolna .
 
Mi w tych rossmannowych tak pokazywało pozytyw, nigdy mocniejszych nie miałam, innym pokazywało faktycznie mocniejsze. Masz tylko jeden test ? Warto spróbować przez kilka dni testować, chociaż z 3.
został mi tylko jeden.. robiłam go w niedziele ale stres nie daje mi spokoju… nie mogę normalnie funkcjonować
ja miałam mocniejsze kreski na tych
 
został mi tylko jeden.. robiłam go w niedziele ale stres nie daje mi spokoju… nie mogę normalnie funkcjonować
ja miałam mocniejsze kreski na tych
No to jak miałaś mocniejsze to wychodziłoby, ze ten jest negatywny, to myśle, ze nie masz się czym martwić
 
witam. robiłam test żeby sprawdzić skuteczność antykoncepcji ale się załamałam gdy to zobaczyłam. dzień przed odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia
biorę tabletki dwuskladnkowe, żadnej nigdy nie pominęłam i brałam o tej samej porze. żadnych interakcji nie bylo
Test jest negatywny. Antykoncepcja tylko obniża poziom hormonu LH a nie blokuje jego wydzielanie.
 
reklama
witam. robiłam test żeby sprawdzić skuteczność antykoncepcji ale się załamałam gdy to zobaczyłam. dzień przed odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia
biorę tabletki dwuskladnkowe, żadnej nigdy nie pominęłam i brałam o tej samej porze. żadnych interakcji nie bylo
Przeczytaj ulotkę! Jakakolwiek antykoncepcja hormonalna czy karmienie piersią (gospodarka hormonalna działa wtedy inaczej) mogą wpływać na wynik testu. Zarówno dając test fałszywie ujemny jak i fałszywie dodatni. Więc bez sensu jest sprawdzać działanie antykoncepcji testami.

Druga kwestia jest taka, żebyś poczytała jak działa antykoncepcja hormonalna dwuskładnikowa. Ona hamuje owulację obniżając poziom hormonów odpowiedzialnych za owulację, w tym lh. Ale nie powodują całkowicie braku ich wydzielania.

Jedynym pewnym sposobem oceny, czy owulacja występuje czy nie jest monitoring u ginekologa. Nawet pozytywny test owu nie daje gwarancji owulacji.
 
Do góry