reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy też tak któraś z Was miała?

pinkmeteor

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2014
Postów
18
Miasto
Grudziądz
Moim problemem jest dziwny ból w dole brzucha(podobny do bóli menstruacyjnych). Jestem w 27 tygodniu ciązy i nie wiem jak sobie z tym radzić. Byłam u lekarza i powiedział mi, że są to skurcze mogące wywyołać przedwczesny poród. Zauważyłam że brzuch boli mnie wtedy gdy choć trochę więcej pochodzę. Lekarz poinformował mnie że jeśli bóle nadal będę miała mam brać nospę, skonsultować się z nim i umówić na wcześniejszą wizytę lub jechać do szpital. Chciałabym dowiedzieć się jak Wy radziłyście sobie z takimi dziwnymi przypadłościami.
 
reklama
A jak tam Twoja szyjka macicy? Skrócona przez te bóle czy coś? Ból ciągły czy falowy? Spróbowałabym najpierw magnezu i zwiększonej porcji odpoczynku ;-)
 
Miałam identycznie, na skurcze dostawałam asparaginian. Dziecko urodziło się w 35 tygodniu, przedwcześnie, ale nie aż tak źle :).
 
Oj miałam, miałam , o mało nie skończyło sie zle. Pewnie jestes ztych szczuplejszych przd ciąza mamuś- u nas to częstsze- tzw podwyższona wrazliwośc/aktywność skurczowa macicy.Prawadopodobnie bedziesz zazywać magnez w dużej dawce np 3x 1000 (u mnie asmag forte) i być może luteine p.o lub i.v do końca ciązy. Nie szalej z aktywnościa ruchową- ja sprzatałam przed świetami BN i potem całe przeleżałam jak trusia na lekach, żeby było ok. Ale synek boski, wymiarowy i w 38 hbd.
spokoju i powodzenia.
ms
 
A jak tam Twoja szyjka macicy? Skrócona przez te bóle czy coś? Ból ciągły czy falowy? Spróbowałabym najpierw magnezu i zwiększonej porcji odpoczynku ;-)


Z szyjką jest wszystko ok skróciła się w ciagu 2 tygodni o 1 mm lekarz powiedział ze to nic groźnego. Ból wystepuje falowo. Magnez zażywam już od dłuższego czasu, przepisał mi luteinę 3 razu dziennie po jednaj tabletce i żelazo 2 razy dziennie. Oprócz tego wciam witaminy. Sama juz nie wiem co jest ze mna nie tak. Lekarz powiedział że jeśli do kolejnej wizyty nic się nie zmieni i dalej będę miała te skurcze to pójdę do szpitala na mocniejsze leki.:(
 
Tak rzeczywiscie przed ciązą byłam szczupła... Tak jak już pisałam biorę magnez luteinę źelazo i witaminy. Od kad zaczełam zażywać luteinę zdaje mi się że skurcze są częstsze. Prędzej występowały po jakimś większym wysiłku fizycznym (np. po pójściu do sklepu) a teraz nawet po całym dniu spędzonym na krzątaniu sie po domu czuję bóle. Nie wiem dlaczego po zażywaniu tabletek nie widać poprawy.
Dodam tylko że jestem w trakcie 29 tc
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czasem potrzebna jest duża kroplówkowa porcja magnezu, szczególnie przy niedoborze. Czasem taki urok ciąży na tym etapie, szczególnie jak szyjka ok. Na pewno odpoczynek nie zaszkodzi.
 
Do góry