reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to aby na pewno puste jajo?

mamuska3

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
1 Sierpień 2020
Postów
133
Witam!jestem tu nowa i proszę o poradę. 27.07 miałam robione USG, wiek ciąży z USG 6w2d, pęcherzyk ciążowy 21mm, pęcherzyk żółtkowy 0,7mm ale brak zarodka. Dostałam skierowanie na łyżeczkowanie ale w szpitalu lekarz widząc to USG stwierdził że jak na jego oko to bardzo wczesna ciąża i zalecił dodatkowe USG za ok tydzień. Jak uważacie czy jest szansa że zarodek się jeszcze pokaże? W poniedziałek idę robić betę.
 
reklama
Witam!jestem tu nowa i proszę o poradę. 27.07 miałam robione USG, wiek ciąży z USG 6w2d, pęcherzyk ciążowy 21mm, pęcherzyk żółtkowy 0,7mm ale brak zarodka. Dostałam skierowanie na łyżeczkowanie ale w szpitalu lekarz widząc to USG stwierdził że jak na jego oko to bardzo wczesna ciąża i zalecił dodatkowe USG za ok tydzień. Jak uważacie czy jest szansa że zarodek się jeszcze pokaże? W poniedziałek idę robić betę.
Co to za plaga z tak szybkim odsyłaniem na zabieg. A gdzie przyrosty bety i czekanie na rozwój sytuacji. Na tym etapie każdy dzień to siedmiomilowych krok. Poza tym umiejętności lekarza i sprzęt też dużo robią. Lekarz powinien odesłać cię do kogoś innego na konsultacje zanim wygłosi wyrok. Tak jeszcze jest szansa, choć nie chce ci dawać złudnej nadziei. Są historię z późniejsza owulacja, a zatem późniejszą ciąża.
Mnie lekarz kazał sprawdzać do 8tc by mieć pewność, że naprawdę ciąża się nie rozwija. Konsultował z innymi lekarzami. To trudne wszystko, takie życie w zawieszeniu, ale są w życiu trudniejsze chwile. Powodzenia zycze
 
Witam!jestem tu nowa i proszę o poradę. 27.07 miałam robione USG, wiek ciąży z USG 6w2d, pęcherzyk ciążowy 21mm, pęcherzyk żółtkowy 0,7mm ale brak zarodka. Dostałam skierowanie na łyżeczkowanie ale w szpitalu lekarz widząc to USG stwierdził że jak na jego oko to bardzo wczesna ciąża i zalecił dodatkowe USG za ok tydzień. Jak uważacie czy jest szansa że zarodek się jeszcze pokaże? W poniedziałek idę robić betę.
Oczywiście że jest!
U mnie 25.05 pecherzyk bez ech zarodka 6+0 , na następnej wizycie 04.06 był zarodek z serduszkiem.
Poczekaj spokojnie, dla mnie baaarrdzo pochopna decyzja lekarza...
 
Zrób bete ,sprawdź przyrost , idź do innego lekarza , który wychodzi Ci tydzień z ostatniej @ ?
 
Ja miałam taka sytuacje jak Ty, takie same wymiary pęcherzyka ciążowe i zoltkowego z tym ze było to na usg w 7+2tc. Dostałam skierowanie do szpitala i 7+4 tc zostały mi podane tabletki poronne. Lekarze nie chcieli już czekać z tego względu ze pęcherzyk zoltkowy powinien mieć max 6 mm a u mnie miał 7,5 mm i przez to zdecydowali ze już nic z tego nie będzie. Prawodopodobnie zarodek obumarł na bardzo wczesnym etapie, podobno przerośnięty pęcherzyk zoltkowy świadczy o wadach genetycznych zarodka 😔
 
Zrób bete ,sprawdź przyrost , idź do innego lekarza , który wychodzi Ci tydzień z ostatniej @ ?
Beta jej nic nie powie. Beta przy bezzarodkowej ciąży rośnie przeważnie tak jak z zdrowej ciąży. Musi czekać max do 9tc pęcherzyk ciążowy musi mieć 25mm żeby na 100% wiedzieć że ciąża bezzarodkowa żeby nie usunąć "przez przypadek" zdrowej ciąży.
 
reklama
Ja w 5tc byłam i ginekolog i też był pęcherzyk ciążowy ale bez zarodka jednak pani ginekolog potraktowała mnie już wtedy jak normalną ciężarną kobietę zlecając szereg badań. Powiedziała,że faktycznie czasem zdarza się puste jajo płodowe ale ona nie zamierza mnie straszyć bo być może zarodeczek gdzieś się tam schował czy przykleił do ścianki. W 6tc dostałam plamienia i jechałam na IP z pewnością że ten pęcherzyk pękł i to już koniec z płaczem,stresem ogromnym bólem i wstydem przed swoim chłopakiem. Jakie było moje zdziwienie kiedy pani ginekolog na ip zrobiła mi usg a tam zarodek z bijącym serduszkiem i dzisiaj zaczęłam 30tc. Trzymam za ciebie mocno kciuki :)
 
Do góry