reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy to alergia czy uczulenie ?

Rozwiązania
0
Witam potrzebuje porady. Ciężko teraz dostać się do alergologa a córcia dostaje liszai wskazujących chyba na alergie na białko krowie. Załączam zdjecia.
86A1E7CF-3947-4FDE-BF9A-5B3546BE78DB.jpeg
F375E70E-940C-4BF8-A402-707DC0EFFA9B.jpeg
Karmiona moim mleczkiem z butelki od 2,5 miesiąca życia obecnie 4 m. Przez 5 dni dostawka 150 ml ( strajk piersi ) Bebilon Pepti DHa niestety reakcja była natychmiastowa bolące śmierdzące bąki , kupa żółtawo zielonka ze śluzem robiona z wielkim wysiłkiem . Niepokój i płacz dziecka wieczorem i w nocy . Powyższe objawy nie występowały do podania Bebilonu .Pediatra kazał odstawić zrobić morfologię , stężenie Ige, ewentualnie panel alergiczny z laktozą. Po wynikach i po tygodniu wprowadzić ewentualnie inne mleko (bo chce przechodzić na mm ) Ktoś miał podobną sytuacje z mlekiem . No i czy liszaje jakie córcia ma mogą świadczyć o alergii. Nie zmieniałam proszku , płynu , nie stosuje żadnej diety eliminacyjnej. Zauważyłam ze jak pozwolę sobie z nabiałem córka ma rozognione liszaje które już ma bądź wychodzą nowe. Co robić jakie badania , jakie mleko mm ?

Załączniki

reklama

Jadwiga orłowska

Fanka BB :)
Miasto
P
Rozwiązania
3
Mleka to : bebilon pepti lub nutramigen.
Tak to wyglada na alergie. Mozesz spróbować diety i zobaczysz czy zmiany bedą łagodniejsze. Zazwyczaj na diecie poprawa jest od 3 doby.
Zaleca sie odstawić mleko, sery ale i masło produkty z serwatka w proszku, ciastka kupcze, do tego mozesz tez odstawić jajka i drób. Spróbuj przez kilka dni. Jak bedzie poprawa to te mleka co wymienilam

Lajla89

Rozwiązania
0
Warto pamiętać że kupa dziecka po mlekach Ha , pepti czy nutramigenie ma prawo być zielona. I producenci o tym wspominają na swoich stronach.

Sunflower01

Rozwiązania
0
Moze byc alergika moze byc AZS. Może byc zupełnie co innego. Mleko typy bebilon pepti czy nutramigen, a także neocate sa lekami - nie działaj nic bez lekarza i sama mleka nie wybieraj - od tego jest lekarz. Może łatwiej będzie dostać sie do dermatologa. Na tak zaognione zmiany moze konieczny byc jakiś lek w maści, zeby to wyleczyć.

Jadwiga orłowska

Miasto
P
Rozwiązania
3
Moze byc alergika moze byc AZS. Może byc zupełnie co innego. Mleko typy bebilon pepti czy nutramigen, a także neocate sa lekami - nie działaj nic bez lekarza i sama mleka nie wybieraj - od tego jest lekarz. Może łatwiej będzie dostać sie do dermatologa. Na tak zaognione zmiany moze konieczny byc jakiś lek w maści, zeby to wyleczyć.
AZS idzie w parze z alergia .
A to mleko nie mozna kupic bez recepty, wiec bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie.

Rozwiązania
0
Dziękuje , byłam z małymi zmianami u lekarza i właśnie on dał mi próbna puszkę Bebilon pepti . Sam kolor nie przeraził mnie co konsystencja , zapach i zachowanie małej po jego spożyciu . Praktycznie maść już stosujemy na zmiany skórne Mediderm i Emolium maść. Emolium do kąpieli a po zawsze mała smarowana oliwka Bambino . Czy zrezygnować z oliwki?

Sunflower01

Rozwiązania
0
AZS idzie w parze z alergia .
A to mleko nie mozna kupic bez recepty, wiec bez wizyty u lekarza sie nie obejdzie.
AZS nie musi byc w oglole powiazane z alergia. Często jest, ale to sa dwie rozne rzeczy. Bebilon pepti i nutramigen mozna kupić bez recepty, tylko bez refundacji. Ale to dalej jest lek, ktory dobiera lekarz.
To jest malutkie dziecko, trzeba dobrego lekarza, który spojrzy na problem całościowo. Juz powoli lekarze zaczynaja przyjmować normalnie. Dzwonić szukać.

Dziękuje , byłam z małymi zmianami u lekarza i właśnie on dał mi próbna puszkę Bebilon pepti . Sam kolor nie przeraził mnie co konsystencja , zapach i zachowanie małej po jego spożyciu . Praktycznie maść już stosujemy na zmiany skórne Mediderm i Emolium maść. Emolium do kąpieli a po zawsze mała smarowana oliwka Bambino . Czy zrezygnować z oliwki?
Jeśli chodzi o skład - emolium ma średni. I to nie lek tylko dermokosmetyk. Ktory przy zmianach moze dodatkowo szczypac dziecko. Ale z ta chorba tak jest, ze kazdemu sluzy co innego. Jesli widzisz, ze emolium pomaga, to smaruj. Jesli widzisz, ze nie to z dermokosmetyków nam pomaga bioderma, la roche i mediderm, emotopic. I mozesz zarówno mediderm jak i emolium smarować kilka razy dziennie, bo to nie sa leki. I kapiel maksymalnie szybka, bo woda podrażnia skórę i ciut chłodniejsza. I od razu nawet na lekko wilogna skórę dermokosmetyk. I warto zrezygnować z plynu do płukania i zawsze dodatkowe plukanie.

reklama

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Mojemu synkowi Emolium wcale nie służyło, wysychała Mu skórka i robiły Mu się właśnie takie suche czerwonawe plamki. Dopiero gdy trafiłam na Oillan to jego skórka bardzo się poprawiła. Synek ma teraz 13 miesięcy i do tej pory gdy pojawiają się problemy skórne to stosujemy kosmetyki z tej serii.
Może spróbuj poszukać jakiegoś zamiennika na Emolium.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Alergia pomocy! Żywienie 2
M Wysypka na twarzy, plecach i klatce piersiowej Potrzebuję porady 8
a3wo Czerwone plamy na skórze suche coraz wiecej Niemowlaki 11
andzia111 Alergia?? Uczulenie?? Zdrowe dziecko 4
89karola80 Alergia pokarmowa u maluszka Potrzebuję porady 5
Majaaa1102 Kupka niemowlęcia Potrzebuję porady 3
Sara020603 Wysypka u miesięcznego niemowlaka Potrzebuję porady 2
Magdalena41 Alergia na psa Potrzebuję porady 4
N Alergia na laktoze jak to u Was było? Potrzebuję porady 1
M Czy to alergia pokarmowa? Potrzebuję porady 9