reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to alergia?

Dołączył(a)
21 Czerwiec 2005
Postów
2
Mam 7-miesięczną córeczkę. Od jakiegoś czasu rozszerzyłam jej dietę. Na początku na pupce i buźce pojawiały się jakieś plamki lub krostki. W tej chwili co jakiś czas pokazują się na bródce lub policzkach dosłownie kropeczki lub małe plamki. Czy należy się tym przejmować? Czy powinnam iść do alergologa? Najczęsciej jest to po soczkach lub deserkach. Chociaż po zupkach też. Jeśli chodzi o mleko to karmię ją piersią i mieszanką Bebilon Pepti.
 
reklama
duza szansa, ze to alergia. proponuje wybrac sie do lekrza, moze na poczatek do waszego pediatry. i jesli okaze sie, ze to zmiany uczuleniowe ostroznie z kremami na sterydach! ja polecam Elidel, pierunsko drogi, ale bez swinstw i bardzo skuteczny. chyba czasem warto zainwestowac w dziecko.
 
Byłam właśnie u pediatry. Szkoda gadać. Nawet nie spojżała na buźkę Alicji tylko próbowała jak najszybciej mnie spławić bo zajęłam jej dużo czasu. Dostałam natomiast skierowanie do alergologa. Niestety termin najbliższej wizyty to 2-ga połowa października. Muszę się więc wybrać prywatnie. Może ktoś może mi polecić dobrago alergologa z trójmiasta.
 
Jestem mama piecioletniego juz alergika i z doswiadczenia wiem, ze na poczatku najlepsza metoda jest po prostu eliminacja uczulajacych pokarmow z diety. Na poczatku wydaje sie to trudne ale naprawde mozna sie przyzwyczaic.
U takich malych dzieci jak twoja coreczka alergie moga sie pojawiac i znikac. Moj synek w wieku okolo 1.5 roku nagle uczulil sie na soki z kartonikow, po pewnym czasie to przeszlo.
Zanim doczekasz sie na wizyte u alergologa proponuje: odstaw wszystkie nowe pokarmy, zostaw to co wiesz, ze na pewno nie uczula, odczekaj co najmniej tydzien aby wysypka/objawy zupelnie znikly, potem wprowadzaj po jednym skladniku nowe rzeczy - np. ziemniaki, potem ziemniaki i marchewka itd. Polecam gotowanie samemu, wiem, ze to czasochlonne ale tylko wtedy masz pewnosc co twoje dziecko dostaje. Polecam rowniez kupowanie, choc w pierwszym, drugim roku zycia, warzyw z atestami ekologicznymi.
Trzymam kciuki i odpowiem w razie mozliwosc na pytania.

PS. Nasza pediatra powiedziala mi kiedys, ze wysypka, ktora pojawia sie na buzi pojawia sie rowniez w ukladzie trawiennym.
 
witam. jestem mamą 4 alergików. Nie jest wesoło szczególnie wiosną i latem ale można z tym żyć. Co do kremów dla alergików to polecam krem cutibaza , nie dość że jest tani to do tego bardzo skuteczny. Odkąd mój najstarszy syn jest odczulany, a to już 3 lata wcale nie chorował , młodsi synowie mają lżejszą alergię a najmłodsza moja córeczka prawdopodobnie też jest alergikiem. Ale kożystamy z lata jak to tylko możliwe. Pozdrawiam serdecznie :)
 
jestem Majka mam syna z alergią pokarmową a pani jak pisze ma 4 alergików więc może pani wie jakie są prawidłowe normy ige mój ma 120,8 iu/ml i rozmaz krwi eozynofile 12% czy to dużo proszę o odpowiedz
 
Do góry