reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia???

reklama
Witam
moja córcia skończyła rok. Do tej pory jadła wszystko razem z nami i nie miała żadnej oznaki alergii.
Ostatnio jednak zauważyłam, że ma całe czoło w krostkach.
Czy to jest oznaka alergii,a jak tam to na co może ona być??
Pomóżcie
 
Mój 3 miesięczny synek od ponad tygodnia robi bardzo luźne i tłuste kupki- takie jakby ze śluzem, na szyji ma delikatną wysypkę, skóra jest gładka. Czy to może być alergia na coś co jem? Karmie piersią i od początku jem wszystko, kolki na początku były ale szybko mineły, a teraz to:-(. Kupki robi ok. 4 - 5 razy na dobę.
 
Śluz w kupce może być sygnałem alergii, tak było u nas i podejrzewaliśmy alergię a okazało się że to nietolerancja laktozy. Najlepiej jak skonsultujesz to z pediatrą, pewnie zaleci wizytę być może u dermatologa albo alergologa.
 
śluz nie musi od razu zanczyć czegoś bardzo złego, jak mi kiedyś powiedziała lekarka, ale Myślę, że warto udać się do lekarza, na pewno, bo bez sensnu tracić nerwy, ale może najpierw spytaj gdzieś czy to konieczne Smyk tam na forum wypowiada się bardzo fajna lekarka, myślę, że odpowie Ci szybko i na pewno zaleci co zrobić. Pozdrawiam.
 
Hmmm.... to dziwne faktycznie... wysypka na szyi moga to byc potowki lub cos od potu teraz jest cieplo a male dziecko ma krotka szyje... co do kupek musialabys faktycznie skonsultowac sie z lekarzem bo jak do tej pory ne mial takich a tu nagle takie zmiany... i ta ilosc dziennie moj maly robi raz dziennie czasem zdazy mu sie dwa razy no ale 4 razy heh... Ale kazde dziecko jest inne moze faktycznie ma taki uklad trawienny i nic mu nie jest ale napewno bedziesz to wiedziala po wizycie u pediatry...
 
Dziękuje Wam za odpowiedzi, za radą Anitty opisałam mój problem na forum Smyka i czekan na odpowiedź, mój pediatra jest na urlopie obecnie:baffled:, jeśli nic się nie zmieni w piątek idę prywatnie do lekarza.
 
No i na Smyku Pani doktor mi odpisała, możliwe że to faktycznie alergia, mam odstawić nabiał, orzechy ,cytrusa,jajka,wieprzowine,wołowine,czekoladę,kakao. Co ja będe jadła?:szok: Tym bardziej ,że mięsa poza rybami nie jem, jedynie warzywka i rybki mi pozostały. Zastosuję diete i zobaczymy czy objawy u mojego synka znikną.
 
No i na Smyku Pani doktor mi odpisała, możliwe że to faktycznie alergia, mam odstawić nabiał, orzechy ,cytrusa,jajka,wieprzowine,wołowine,czekoladę,kakao. Co ja będe jadła?:szok: Tym bardziej ,że mięsa poza rybami nie jem, jedynie warzywka i rybki mi pozostały. Zastosuję diete i zobaczymy czy objawy u mojego synka znikną.
Nie chce Cie załamywać,ale ryby niestety też często uczulają.A po za tym na początku dieta,a potem powolutku wprowadzasz nowe pokarmy,aby sprawdzic,co uczula.Ja byłam ponad rok na diecie bardzo podobnej i żyje,mam sie dobrze i moje dziecko tez.Pamiętaj tylko o uzupełnianiu wapna jakimś preparatem np.Osteovit lub Calperos 1000.Dasz rade ,zobaczysz,powodzenia.:tak:
 
reklama
Moze i pani doktor ma rzeczywiscie racje ale u dzieci karmionych piersia takie kupki to normalne .Sama sie martwilam bo moja mala robila takie luzne kupki raz zolte raz zielone czasami wrecz sama woda wygladajace jak biegunka ,kazde karmienie kupka po 5-7 razy dziennie.Tak bylo przez miesiac kiedy mala miala 3 mies.Bylismy u lekarza ktory nas uspokoil ze wszystko jest ok .Po jakims czasie wszystko sie uregulowalo
 
Do góry