reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia???

nikita33

Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2004
Postów
2 021
Mój Filip od jakiegoś czasu ma po obu stronach brzuszka takie szorstkie w dotyku plamki. Lekarz powiedział, że to pewnie po jakimś pokarmie, ale żeby się nie przejmować, bo nieduże. Teraz jednak widzę, że pojawiły się dwie czy trzy nowe, też niewielkie, ale jednak się pojawiły. Czy mam się tym przejąć i szukać przyczyny (jakoś nie mam pomysłu, co mogło go uczulić, gluten i przetwory mleczne je od 2 miesięcy , więc raczej nie, nic nowego ostatnio nie dawałam), czy takie niewielkie zmiany to nic groźnego? Może wiecie coś na ten temat?

pozdrowionka i świąteczne buziaki
 
reklama
krostki na policzkach i sucha skóra to raczej oznaka skazy białkowej! Powinnaś to skonsultować z pediatrą.. albo to jest uczulenie na coś co zjadłaś jeśli karmisz piersią.. . Najlepiej skonsultuj to z lekarzem. pozdrawiam
 
zależy ile dzidzia ma bo to mogą dojrzewać pory na skórze, ale do lekarza iść trzeba.
 
No to prawda mogą być również pory maluchy takie krosteczki często miewają ale nie zaszkodzi tego skonsultować :)
 
Jeżeli skórka w miejsu występowania krostek jest zaczerwieniona i szorstka w dotyku, a wyglądem przypomina jakby była pomalowana bezbarwnym lakierem i jeszcze dodatkowo maluch drapie te miejsca to to raczej jednak jest alergia
 
Mam duży problem i proszę o pomoc: synek juz od trzech tygodni ma katar i kaszel, bierzemy wszystkie możliwe leki, nawet ostatnio specjalne inhalacje i nic nie pomaga. I tak się właśnie zastanawiam czy mogą to być objawy alergii? Katar jak najbardziej, a kaszel? Słyszałyście może o czymś takim? Kacperek miał wcześniej nietolerancję białka mleka krowiego i objawiała się "zatkanym noskiem" tzn. błony śluzowe puchły mu w nosku i nie mógł oddychać. Ale już od trzech miesięcy pije mleczko modyfikowane i już było ok. Pomóżcie, bo my już naprawde nie wiemy co robić... :(
 
Jeśli to nie jest zwykłe przeziębienie...czy jakaś choroba to może warto wybrać się do alergologa.Zrobicie testy i wtedy się okaże czy to alergia czy nie...
Pozdrowionka i zdrówka.
 
reklama
nie chce cie w blad wprowadzic, ale zdaje sie, ze maluch mogl tez zlapac jakies zakazenie bakteryjne. lekarze podobno czesto myla je z przeziebieniem czy alergia - trwa strasznie dlugo. a wykryc je mozna chyba tylko robiac posiew, co nieczesto pediatrzy zlecaja. moze warto o to tez spytac? w kazdym razie mam nadzieje,ze szybciutko znajdziecie przyczyne i maluch przestanie meczyc sie z katarkiem i kaszlem :)
 
Do góry