reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to alergia?

manes

Początkująca w BB
Dołączył(a)
1 Marzec 2010
Postów
24
Miasto
łódź
Witam.

mam taki problem,moj syn 20 miesieczny ciagle sie drapie ( po plecach na dole i po szyi). Bylam u pediatry ale ona powiedziala mi ze to od suchego powietrza. Mam nawilczacz w pokoju malucha , kremuje go balsamem witaminowym ,do kapieli dodaje mu oliatum a on jak sie drapal tak sie drapie. Podejrzewam, ze drapanie po pupie to od pieluchy.zmienilam na inne ale to nic nie pomoglo-moze jest uczulony na celuloze ale co z drapaniem po szyi. Moj dermatolog powiedzial ze jest pewnie na cos uczulony tylko problem w tym , ze nie wiemy na co ( wyeliminowalam produkty, ktore moglyby uczulac). Nie ma nawet zadnych plam ani krostek, suchosci skóry czy cos w tym stylu poprostu sie drapie. Czy któras z Was drogie mamy miala moze podobny problem? Prosze o rade.
 
reklama
czyli płyny do prania, płukania tez zmieniłaś...?
jeśli podejrzewana jest alergia (i dziecko ma z nią niby do czynienia ciągle [tzn z alergenem]) to można by zrobić morfologie z rozmazem mikroskopowym, Jeżeli Eozynofile będą podwyższone może to świadczyć o alergii. Z surowicy krwi IgE całkowite i enzymy wątrobowe na wszelki wypadek bym oznaczyła, może ubranka nie pasują, za bardzo przyległe, za ciepłe.
 
U mojej córki zrobiłam badanie ige i wyszła alergia także radziła bym Ci zrobić i będziesz wiedziała co jest u nas były inne objawy katar i kaszel obecnie dostaje zyrtex i singular i jest ok
 
Zgadzam się z powyższą opinią,warto zrobić te badania. Jeżeli dziecko nie ma żadnych krostek,to raczej można wykluczyć uczulenie. Bardzo prawdopodobna jest alergia (może na jakiś płyn do prania lub płukania),ale to potwierdzą badania.
 
Do góry