reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to astma?

Dołączył(a)
6 Grudzień 2012
Postów
5
witam, zwracam sie do was z prosba o porade. Od 2 tygodni moja Julka ma atak kaszlu w nocy i czasami w dzien. Ma 10 lat i zauwazylam, ze ostatnio szybko sie eczy i nie ma ochoty na zabawy z dziecmi. Bylam z nia u pediatry z mysla, ze to przeziebienie, zapisala syropki ale nie przeszlo. Zaczynam sie zastanawiac czy to astma... Gdzie powinnam sie zwrócic i jakie testy wykonać, żeby sie o tym przekonac?:(
 
reklama
Nie znam się za bardzo na tym, ale uważam, że gdyby tak było, to chyba byś już dawno to zauważyła. Piszesz, że córka ma 10 lat, to wcześniej tego nie miała, tych ataków duszności? A jest alergiczką? Robiłaś jej testy? Ile razy w roku choruje?
Moja astmy nie ma, ale ma alergię na roztocza i pyłki niektórych drzew, i jak te drzewa pylą, to mi wtedy choruje. Teraz jest na lekach więc myślę, że ją od tego roku to będzie omijać - do tej pory zawsze brała antybiotyk, nieraz po 3 razy w roku, a teraz mam nadzieję, że się od tego uchowa, przyjmuje leki przeciwalergiczne, kaszel ustaje, ale jak miała, to w krytycznych momentach było słychać świsty jakby z oskrzeli, no i na to anty brała, a teraz wiem, że to nie było to, o czym wszyscy myśleli. Ją leczyli na zapalenie oskrzeli, a winna była alergia.

Warto zrobić testy, jeśli podejrzewasz astmę - najpierw testy alergiczne, ale wg mnie astmę można dostać, jak się nie leczy alergii, a chyba byś zauważyła wcześniej, że córka ma z tym problem
 
Mój syn ma astmę ale nie ma alergii testy wykonane z krwi i skórne. Zaczęło się od ataków kaszlu w wieku 2 lat które trwały 6 - 8 tyg ustępowały na chwilę i tak w kółko po 2 latach chodzenia po lekarzach mój młody dostał inhalator Ventolin Inhalator do Leczenia Astmy - Kup Ventolin Salbutamol przez Internet on pomógł na chwilę po czym trafiliśmy do kolejnego lekarza bo młody miał zapalenie spojówek i przy okazji wspomnieliśmy że znowu kaszle od 6 tygodni zazwyczaj po wysiłku i dostał już inhalator który leczy Clenil modulite dostępny w UK bo tu mieszkamy. Inhalator używamy rano dwa wdechy i wieczorem dwa wdechy i jest poprawa. Astmy nie wolno lekceważyć. Idź do lekarza i powiedz o swoich podejrzeniach poproś o badania.
 
Fakt alergie czesto daja podobne efekty jak astma, moj syn byl leczony 3 miesiaca w wieku 3 miesiecy zycia na zapalenia pluc, a wystarczylo podac syrop odczulajacy i ustepowalo od reki. Teraz mam mala sasiadke 2 latka i tez podawano jej leki sterydowe na astme, a to alergia na roztocza...
Moj mlody wyrosl z alergii, czy mala sasiadow z tego wyrosnie pokaze czas. Proponowalabym isc do pulmonologa i jednoczesnie zrobic testy alergiczne, z tego co piszesz to dziecko choruje w okresie gnilnym, wiosna, jesien i mokre lato...co sugeruje alergie.
 
Musisz zobaczyć jak córka oddycha przy zmęczeniu. Jeżeli "zaciaga" powietrze brzuchem i przepona jakby wchodzi pod żebra to jest to atak astmy i duszność z tym związana. To dość charakterystyczne więc łatwo odróżnić od normalnej pracy brzuszka podczas brania oddechu. Każ zrobić głeboki wdech i wydech, wtedy zobaczysz. Przyczyną kaszlu mogą być kaloryfery i suche powietrze jednak nie wolno stosować nawilżaczy tylko często pokoj wietrzyć. Wilgotne powietrze sprzyja rozwojowi grzybów, co znowu wywołuje alergię. Testy alergiczne nie wskażą na astmę tylko uwidocznią alergeny, jeżeli chcesz konkretnie zrobić badania pod astmę to tylko wydolnościowe razem z pojemnością płuc /spirometria/. Każdy alergolog powinien mieć spirometr w gabinecie i od tego zacząć podstawowe badania.
Astma jest następstwem alergii i częstych zapaleń oskrzeli, gdy wydzielina spływa do płuc. Tyle jeśli chodzi o konkrety... Mam 2 astmatyków w domu.
 
Musisz przede wszystkim zdiagnozować córkę - idź do pulmunologa lub alergologa, który zbierze dokładny wywiad, ew zleci badania - podstawą rozpoznania astmy jest spiromertia.
 
reklama
Do góry