reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to autyzm?

Dołączył(a)
3 Styczeń 2011
Postów
5
Miasto
uk.
Moj syn nie dlugo skonczy 3 lata , gdy skonczyl rok czulam ze dzieje sie z nim cos niedobrego , ale wszyscy mowili ze chlopcy rozwijaja sie inaczej , zeby sie nie martwic.Teraz , ma prawie 3 lata nie mowi , nie rozwija sie tak jak jego rowiesnicy.Zaczelam chodzic z nim na rozne grupy , do logopedy , dlugo szukalam , czytalam az wkoncu trafilam na slowo autyzm , lecz sama do konca nie chce wierzyc ze to moze byc to...syn niech bawic sie z dziecmi , nie lubi obcych , nie mowi , lubi byc sam , lubi zabawy typu podrzucenia do gory , hustanie , karuzele czasami sam kreci sie w kolko , jest nerwowy , nie lubi nowych sytulacji trudno mu wykonac moje polecania na wszystko reaguje ciezkim krzykiem ...prosze o rade..czy to moze byc autyzm? jestesmy caly czas w kontakcie z psychologiem , logepda lecz nigdy z ich ust nie padlo slowo autyzm .Martwi mnie to co dzieje sie z moim synem , prosze o pomoc.
 
reklama
Witam serdecznie,
Niestety kwestia jest na tyle poważna i złożona, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie na forum. Autyzm to zespół różnych cech, nie jest niestety chorobą, którą można zdiagnozować na podstawie jednego badania. Objawy, które Pani opisała, mogą być po prostu indywidualnym tokiem rozwoju Pani synka. To, że synek nie lubi obcych może świadczyć po prostu o tym, że jest nieśmiały. Fakt, że lubi huśtanie i karuzelę również nie musi być problematyczny. Obawiam się jednak, że ostateczną diagnozę dotyczącą stanu Pani synka mogą postawić jedynie profesjonaliści. Na pewno dobrze, że jesteście pod opieką psychologa i logopedy - być może warto zadać im to pytanie bezpośrednio, czy podejrzewają, że zachowania Pani synka mogą świadczyć o autyzmie. Wydaje mi się, że warto również skonsultować się z terapeutą Integracji Sensorycznej - często dzieci z deficytami w tym obszarze prezentują zachowania, jakie Pani opisuje u swojego synka, a problem może być rozwiązany poprzez terapię.
Niestety nie czuję się kompetentna, aby odpowiedzieć na Pani pytanie, moja wiedza na temat autyzmu jest stanowczo niepełna. Wydaje mi się jednak, że jeśli czuje się Pani zaniepokojona, warto koniecznie zadać pytanie wprost specjalistom, z jakimi ma Pani do czynienia - najlepiej psychologowi czy pediatrze. Mają oni znacznie większą wiedzę, a jednocześnie pełniejszy obraz Pani synka.
Jeśli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji na temat autyzmu, polecam stronę Fundacji SYNAPSIS Fundacja SYNAPSIS, autyzm - metody leczenia zajmującej się pomocą osobom z zaburzeniami autystycznymi. Być może znajdzie tam Pani również kontakt do kompetentnych osób, które udzielą Pani bardziej wyczerpujących informacji.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 
Moj syn nie dlugo skonczy 3 lata , gdy skonczyl rok czulam ze dzieje sie z nim cos niedobrego , ale wszyscy mowili ze chlopcy rozwijaja sie inaczej , zeby sie nie martwic.Teraz , ma prawie 3 lata nie mowi , nie rozwija sie tak jak jego rowiesnicy.Zaczelam chodzic z nim na rozne grupy , do logopedy , dlugo szukalam , czytalam az wkoncu trafilam na slowo autyzm , lecz sama do konca nie chce wierzyc ze to moze byc to...syn niech bawic sie z dziecmi , nie lubi obcych , nie mowi , lubi byc sam , lubi zabawy typu podrzucenia do gory , hustanie , karuzele czasami sam kreci sie w kolko , jest nerwowy , nie lubi nowych sytulacji trudno mu wykonac moje polecania na wszystko reaguje ciezkim krzykiem ...prosze o rade..czy to moze byc autyzm? jestesmy caly czas w kontakcie z psychologiem , logepda lecz nigdy z ich ust nie padlo slowo autyzm .Martwi mnie to co dzieje sie z moim synem , prosze o pomoc.
Mika ja tez sie nad tym zastanawiam, bo mój synek niedługo kończy 2 latka i zachowuje sie jak twój synek. Nie potrafi się skupić, reaguje krzykiem na każde polecenie, rzuca sie jak cos mu nie pasuje. Nie potrafi mówić, pokazywac częsci ciała, wydawać odgłosów zwierząt.
22 czerwca mamy bilans 2-latka i wtedy zacznę działać, bo chyba najpierw pediatra powinien go obejrzeć?
 
Mika - znam forum dla autystow.... jesli jestes zainetresowana namiarami to pisz na PW - uprzedzam jednak ze ilosc i waga informacji jest przerazajaca....

zielona - mamy dzieci w podobnym wieku - zachowuja sie podobnie (moja pokazuje czesci ciala a odglosy to tylko psie umie nasladowac ;-)) ale ja mojej coreczki nie posadzam o autyzm :tak: to typowy bunt dwulatka (napady zlosci na kazde nasze "nie" - mowic zaczela niedawno - jakis miesiac temu... wczesniej bylo tylko tak, nie, mama, tata, Jas (imie braciszka), cycus i tyle...teraz nawija posie (prosze), pasiam (przepraszam), daj, nie cie (nie chce) - to ostatnie jest na topie ostatnio :-)

PS. no i widze ze Twoj synek jest starszym bratem...to tez moglo przyhamowac rozwoj mowy na moment...poczekaj jeszcze troche - moze sie chlopak odblokuje :tak:

a z doswiadczenia mojej kolezanki wiem ze bardzo ciezko pediatrom zdiagnozowac autyzm :-( Ona czula ze cos jest nie tak ale lekarze ja uspokajali - ze to chlopiec, ze ma czas...
 
Ostatnia edycja:
Szczerze mówiąc nie rozumiem jak możesz zadawać pytanie na forum...taka sprawa, to pytanie do specjalisty, psychologa i pediatry...Nie wiem skąd jestes, ale polecam Ci poradnię psychologiczną Evoluo w Warszawie. Nie pisałabym o niej, gdyby nie fakt, że moja córeczka chodzi do Mądrych Główek, gdzie jest specjalna grupa terapeutyczna dla dzieci autystycznych. I wiem, że naprawdę są skuteczni specjaliści.
 
reklama
Zapraszamy na seminarium naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się 2 grudnia 2011 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu pod honorowym patronatem Konsultanta Regionalnego ds. Genetyki Klinicznej Województwa Dolnośląskiego prof. dr hab. dr n. med. Marii Małgorzaty Sąsiadek.
Seminarium naukowo-szkoleniowe kierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów, lekarzy pediatrów, studentów medycyny, pedagogiki, pracowników socjalnych, rodziców.
Szczegóły na: News - pełna wersja[tt_news]=1630&cHash=c11457b778
 
Do góry