reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to AZS ?

Magda_lena24

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Sierpień 2017
Postów
114
Witam. Pieronstwo znowu wraca! Córka miała całe ręce i nogi wcześniej zaatakowane ale dermatolog dala steryd i zeszło teraz 3 dni po odstawieniu wraca...tylko inaczej bo są krostki na udach i rękach czerwone i zlewają się już w plamy jak widać nie za wyraźnie na zdjęciu. Już nie wiem czym smarować żeby to nie wróciło. Mamy jechać na kontrolę w połowie maja ale pewnie znowu będzie chciała dać jakas "super" niezdrowa maść :( pomzcie. Myślicie ze to faktycznie Atopowe zapalenie skóry? Piję tylko mleko Nutramigen.
 

Załączniki

  • IMG_20180507_190924_169.jpg
    IMG_20180507_190924_169.jpg
    411,7 KB · Wyświetleń: 944
reklama
Rozwiązanie
My pijemy Neocate i nie ma poprawy. A mała jest wysypana jak Twoja właśnie. Ze sterydami już tak jest przy AZS, że pomagają na chwilę. Byliśmy u lekarza w środę, już któregoś z kolei i polecił nam kosmetyki Uriage seria Xemose i już po dwóch dniach jest ogromna różnica. Na małą działa super, a przerabialiśmy już większość maści i kremów na rynku. Lekarz nam powiedział, że na taką skórkę ważne jest żeby kosmetyki nie zawierały gliceryny i alkoholu, a niestety okazuje sie, że większość kosmetyków dla atopików właśnie to ma. Uriage jest na bazie wody termalnej, la Roche chyba też.
A w jakim wieku jest dziecko? Może to są obtarcia od leżenia na brzuszku na chropowatej macie/dywanie albo zmiana płynu do prania/reakcja na perfumy lub kosmetyki kogoś kto trzymał dziecko na rękach? Na krostki próbuj kąpieli w krochmalu lub serii atoperal z rossmana. A i przy AZS występują okresy nasilenia i wyciszenia choroby ale żeby je stwierdzić konieczna jest wizyta u specjalisty (alergolog/dermatolog)
 
Mój młody miał AZS i wyglądało właśnie tak. Tez miałam akcje z dermatologiem sterydami oto... I powiem ci, ze pomogła najlprostsza najtańsza maść- pediatra dawała receptę na zrobienie takiej w aptece. Były tam dwa składniki i kosztowała chyba 5zl. Niestety było to 4 lata temu i nie pamietam jakie... grunt to natłuszczać i uważać na chemię. Do tego cetaphil i kąpiele w emolium. Zeszło po jakimś czasie.
 
@mamamama ciekawe czy nie mówisz o maści cholesterolowej, która polecana jest przy takich zmianach skórnych. Intensywnie natłuszcza skórę, chroni oraz powleka ją płaszczem zabezpieczającym. @Magda_lena24 , a czy pani doktor sprawdziła dietę jaką ma twoja córeczka?
 
@mamamama ciekawe czy nie mówisz o maści cholesterolowej, która polecana jest przy takich zmianach skórnych. Intensywnie natłuszcza skórę, chroni oraz powleka ją płaszczem zabezpieczającym. @Magda_lena24 , a czy pani doktor sprawdziła dietę jaką ma twoja córeczka?

Moja córka pije tylko mleko Nutramigen jak na razie bo ma 3 miesiace dopiero.
 
A w jakim wieku jest dziecko? Może to są obtarcia od leżenia na brzuszku na chropowatej macie/dywanie albo zmiana płynu do prania/reakcja na perfumy lub kosmetyki kogoś kto trzymał dziecko na rękach? Na krostki próbuj kąpieli w krochmalu lub serii atoperal z rossmana. A i przy AZS występują okresy nasilenia i wyciszenia choroby ale żeby je stwierdzić konieczna jest wizyta u specjalisty (alergolog/dermatolog)

Ma to stwierdzenie przez dermatologa. Ma obecnie 3 miesiące. Dużo osób ja nosi na rękach ale to ma rowniez w miejscu gdzie ciało jest zakryte ale więcej jest w odkrytych miejscach. To na pewno nie są otarcia
 
Ma to stwierdzenie przez dermatologa. Ma obecnie 3 miesiące. Dużo osób ja nosi na rękach ale to ma rowniez w miejscu gdzie ciało jest zakryte ale więcej jest w odkrytych miejscach. To na pewno nie są otarcia
Tak więc może to być okres nasilenia choroby tylko że podawanie sterydów będzie przynosić krótkotrwały efekt. Mi pediatra powiedziała że mały najprawdopodobniej z tego wyrośnie i z miesiąca na miesiąc skóra jest coraz lepsza. Do kąpieli stosujemy lipikar syndent a po kąpieli balsam atoperal baby z rossmana dodatkowo podaję mu fenistil krople a jak ma nasilenie objawów kąpię w krochmalu
 
reklama
Mój młody miał AZS i wyglądało właśnie tak. Tez miałam akcje z dermatologiem sterydami oto... I powiem ci, ze pomogła najlprostsza najtańsza maść- pediatra dawała receptę na zrobienie takiej w aptece. Były tam dwa składniki i kosztowała chyba 5zl. Niestety było to 4 lata temu i nie pamietam jakie... grunt to natłuszczać i uważać na chemię. Do tego cetaphil i kąpiele w emolium. Zeszło po jakimś czasie.
Chyba masz na myśli masc cholesterolową[emoji6]
 
reklama
@Magda_lena24 to troche wyglada jak skaza bialkowa. To, ze coreczka pije nutramigen moze mimo wszystko oznaczac skaze, bo nie wszystkim dzieciom ze skaza pomaga. Polecalabym raczej wizyte u alergologa i wlasciwy dobor mleka. Moj syn ma skaze. To takie krosteczki, ktorych jak jest duzo zlewaja sie i tworza szorstka zmiane na skorze, ktora nie natluszczana moze zaczac pekac. My karmimy sie cycem i bardzo mi trudno dobrac wlasciwa diete. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Myjemy sie w emolium i to narazie wystarcza. Potrzebujesz znalezc srodki, ktore pomoga corce. W ostatecznosci kapiele w krochmalu. Za chwile mala bedzie brala raczki do buzi i ze sliny na rekach wiecej sie tego zrobi. Idz do alergologa dzieciecego, on wam bardziej pomoze niz dermatolog. Trzeba dobrze ustawic "diete" -mleko dla malej
 
Do góry