reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to będzie leworęczność?

paletka_

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Grudzień 2008
Postów
22
Moja Sandrunia skończyła 3 miesiace i zaczyna sobie wkładac do buzi piąstke wszystko bylo by dobrze ale ona wkłada tylko lewą, również bardziej ta raczka jest aktywna. dodam, że nie moge jej nic włożyc do prawej bo córcia jeszcze nie łapie. Czy to są oznaki leworęczności czy z czasem jej to przejdzie?
 
reklama
Tak z 5 lat za szybko o tym myślisz, bo lateralizacja ostatecznie kształtuje się właśnie ok.5-6 roku życia...
Poza tym leworęczność to nie koniec świata - wiem, bo sama jestem "mańkutem" ;-)
 
Osobiście uważam , że to nie żadna wada ..Mój teśc urodził się mańkutem, matka przywiązywala mu lewą rączkę do stołu podczas jedzenia..dla mnie to cos strasznego:-(, ale dziś już używa do wszystkiego prawej dłoni...
 
Moja mala tez wszystko wklada do lewej raczki, ale ja uwazam, ze po pierwsze wszystko moze sie jeszcze zmienic, a po drugie, nawet jesli bedzie leworecza to co? Przeciez to nie kalectwo... Prawa, czy lewa reka, co za roznica? Moja siostra tez jest leworeczna, i wcale nie jest przez to inna... Zawsze miala najlepsze wyniki w szkole, swietnie sobie w zyciu radzi... Corcia jest jeszcze malutka, nie zawracaj sobie tym glowy...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja rowniez uwazam ze to ze ktos jest leworeczny to nic zlego. naukowcy doszli do wnioskow ze osoby leworeczne sa bardziej inteligentne ;)

rozyczka o kurcze...koszmar. ale co ci powiem, jak z synem bylam u rodziny meza i ten zaczal jesc zupe lewa reka (mial nieco ponad 2 latka) to od razu do niego pare osob wystartowalo ze uzywa "zlej" reki. zatkalo mnie i od razu sprostowalam ze nie ma czegos takiego jak "zla reka". wmawiaja tam to dzieciom i nie wiem po co. co za roznica ktora reka bedzie dziecko sie poslugiwalo? bo dla mnie zadna....

paletka duzo za wczesnie o tym myslisz. poza tym dlaczego uwazasz ze jesli bylaby leworeczna to byloby to cos zlego? dziecko uzywa tej reki ktora mu wygodniej robic dana rzecz i nie ma w tym nic zlego nawet jesli to jest lewa :)
 
Maciek jak mial 3 msc to tez bral lewa raczke do buzi i myslalam ze to oznaka leworecznosci, bo jego tata jest leworeczny :-p ale teraz maly ma 4,5 msc i lapie wszytsko obiema raczkami wiec widac leworecznosc/praworecznosc dopiero jak dziecko zacznie brac do reki olowek czy dlugopis :tak:
 
Witam, moja córeczka jak miała ok 3 miesięcy to też wszystko w lewą rączkę brała i już się cieszyłam że będzie leworęczna:-):-):-) a teraz w obie ręce bierze. Ja bardzo lubię patrzeć jak osoby leworęczne piszą, bardzo mi się to podoba:-)
 
Paletka na razie nie wiadomo czy mała będzie leworęczna bo moja Julka też na początku robiła wszystko lewą a teraz prawą lub sobie przekłada. Mam dla Ciebie (i innych mam) jedną radę tylko jej nie próbuj na siłę przestawiać teraz to nic złego pracuję w przedszkolu i nie próbujemy przestawiać dzieci bo teraz nawet nożyczki są dla leworęcznych. Ja sama byłam na siłę przestawiona i teraz mam kłopoty z określeniem kierunków w przestrzeni - głównie chodzi o prawo i lewo. Pozdrawiam
 
W tym wieku nie ma się co martwić. Mój synek używał obu rączek, na zmianę. Teraz też jeszcze nie ma ustalonej lateralizacji bo raz je lewą raz prawą rączką. I generalnie podziwiam jak pięknie je zupę lewą rączką. Nic z tym nie mam zamiaru robić bo bycie leworęcznym nie jest gorsze od praworęczności.
 
reklama
oczywiście że leworęczni nie są gorsi, są tacy sami jak praworęczni na szczęście dziś bardzo rzadko zdarza się że leworęczni są gorzej traktowani. teraz w sklepach można już dostać np długopisy czy nożyczki właśnie dla osób leworęcznych
miałam kolegę który był oburęczny i najgorzej miał jak złamał jedną rękę to klasówki musiał drugą pisać:-) to tak na marginesie
 
Do góry