reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to biegunka? Kupa 2 miesięcznego niemowlaka - uwaga zdjęcie

teczowyrobaczek

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
22 Luty 2010
Postów
118
Cześć! Potrzebuje pomocy - jestem troszkę przewrażliwioną mamą 🤦‍♀️ moje pierwsze dziecko, wszystko strasznie przeżywam i sama już nie ufam swoim osądom stąd ten wątek. Moja córeczka w sobotę skończy 2 miesiące. Od początku karmię piersią i dokarmiam MM Bebilon profutura. Od 3 tygodni miała problem z kupkami. Robila z dużym wysiłkiem miękkie, papkowate kupki co 2-3 dni. Od 2 dni robi mega kupy co drugi dzień i jakoś tak wydają mi się one rzadsze 🙆‍♀️ proszę powiedzcie mi czy taka kupa ze zdjęcia to normalka? Czy to już biegunka? Pędem do lekarza czy wrzucić na luz? 🙏
Dodam jeszcze, że miesiąc stosowaliśmy probiotyk BifiBaby, pozniej tydzień Biogaja, a teraz od tygodnia już totalnie żadnego, bo miałam wrażenie, że one jakoś blokowały kupki. Daje małej Delicol z zalecenia pediatry oraz witaminę D.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Normalna kupka 😁 jak na kupke z połączenia piersi i mm. Poki nie ma w niej śluzu czy nitek krwi to normalna kupka. Przy mm kupki moga byc nawet jedna co 2,3 dni a u takiego maluszka kupka może byc i po każdym karmieniu. Przy mm kupki moga byc od jasnej musztardki do ciemno zielonej.
 
Wy to tak poważnie wrzucacie na forum zdjęcia dziecięcego pampersa? Na poważnie chcecie żeby zdjęcie kupy waszego dziecka oglądały jakieś randomowe osoby?

Aha.
 
Z opisu wynika, że kupka dziecka jest normalna. Kupy dzieci z reguły są rzadkie, papkowate. Biegunka jest wtedy kiedy kupka jest wodnista, a stolec oddawany jest kilka razy na dobę. Jeśli taka tendencja się utrzymuje dłuzej niz jeden dzień to wtedy warto się skontrolować. Stolec będzie się zmieniał co jakiś czas wraz z dojrzewaniem układu pokarmowego i wprowadzania nowych posiłków. Moja córka od początku robila draski, a w wieku 8 tyg zrobila mega wielką gęstą papkę i też już myslalam, ze zabilam dziecko bo podalam mu MM. :D Teraz z 2 dzieckiem jestem wyluzowana :D i przyjelam do świadomosci, ze moj syn uwielbia wyprozniac sie raz na 14-17 dni czasem! :D
Ahh te pierwsze dzieci, co? :)
 
reklama
Dziewczyny ja nie wiedziałam, że to widać na głównej 😥 korzystam z forum z telefonu, a tu nic takiego nie ma. Zdjęcie usunęłam - myślalam, że jak dodam info w temacie "uwaga zdjęcie" to wystarczy i będzie go widać dopiero jak się wejdzie w wątek . No wtopa. Za odpowiedzi na moje pytanie dziękuję - uspokoiłam się ❤️
 
Do góry