reklama

Czy to błąd lekarza ?!

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez amcia8232, 24 Czerwiec 2016.

1. amcia8232

amcia8232 Fanka BB :)

Witam mam straszny problem około miesiąca temu byłam na obciążeniu glukoza 75g . Wyniki wyszły wysokie . Moja gin wysłała mnie do diabetologa. Pani dr kasa mi jeść normalnie do póki mam ładny cukier. Chciałem się upewnić więc poszłam do znajomego gin który już siedzi ładnych parę lat w tym zawodzie i na zamiłowanie do tej pracy i po a ha ludziom jak tylko może . On stwierdził że nie mam cukrzycy ciazowe tylko wyniki są zawyżone przez to że jadłam cały czas słodycze i one się odkładamy i dlatego glukoza wyszla wyższa . Też tak kiedyś mialyscie . Proszę pomóżcie :(

2. bojąca

bojąca Fanka BB :)

2 godziny po wypiciu glukozy miałam 152 i od razu byłam na diecie cukrzycowej i codziennie 4 razy kłucie i sprawdzanie poziomu cukru

3. reklama
  4. amcia8232

I nie robili Ci H ba1c ? Lub innych badań żeby się upewnić ?

5. Jadwiga orłowska

Jadwiga orłowska Fanka BB :)

Czasem lekarze różnie interpretują te same wyniki.
    Ograniczenie cukru, nie jest takie złe, przynajmniej mniej przytyjesz. Ale bez przesady, zrezygnuj czasem z czekolady, batonika itp i poczekaj na kolejne wyniki.

6. amcia8232

Właśnie ograniczam od 3 tyg słodycze jem normalnie ale mniej jedzenia i późno też nie jem ostatni osilek o 20 . I teraz dostałam skierowanie na badania ogolne moczu i krwi . I one też mogą wykazać czy jestem zdrowa czy też jednak cukrzycą ?

7. Elenna

Elenna Fanka BB :)

Moja koleżanka miała 3 razy to badanie powtarzane, bo wychodził jej wysoki poziom a w ciąży miała ciąg do słodyczy. Za trzecim razem wyniki były ok. Ale badanie miała w szpitalu u jakiś czas przed obciążeniem nie jadła słodyczy.
    Ja bym się słuchała diabetologa.

8. amcia8232

Ja też przez cały czas dużo słodkiego jadłam w dniu potrafiłam zjeść 2-3 lodów ,cukierki michalki i princepolo do tego cały czas soki w kartonach słodzone caprio itp więc może wynik wyszedł zawyzony przez słodkie jak u twojej koleżanki :/ ja też teraz ograniczam słodkie do jednego loda czy barona więc może warto powtórzyć badanie niż się kluc i denerwować co o tym myślisz ?

9. amsterdam

amsterdam Zaciekawiona BB

Tak. Podpisuję się po tym. Też tak miałam.

10. reklama
  11. amcia8232

Czyli poczekam na następne badania i może wykryja ze jestem zdrowa ;) a opłaca się robić glukoza 50 g ? Wtedy bym miała jasne sprawę

12. amcia8232

To zrobić te obciążenie glukoza 50 g chociaż i mieć pewne czy czekać ?nerwy mnie zjedzą

Poleć forum