reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy to błąd lekarza ?!

amcia8232

Fanka BB :)
Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Witam mam straszny problem około miesiąca temu byłam na obciążeniu glukoza 75g . Wyniki wyszły wysokie . Moja gin wysłała mnie do diabetologa. Pani dr kasa mi jeść normalnie do póki mam ładny cukier. Chciałem się upewnić więc poszłam do znajomego gin który już siedzi ładnych parę lat w tym zawodzie i na zamiłowanie do tej pracy i po a ha ludziom jak tylko może . On stwierdził że nie mam cukrzycy ciazowe tylko wyniki są zawyżone przez to że jadłam cały czas słodycze i one się odkładamy i dlatego glukoza wyszla wyższa . Też tak kiedyś mialyscie . Proszę pomóżcie :(

reklama

bojąca

Rozwiązania
1
2 godziny po wypiciu glukozy miałam 152 i od razu byłam na diecie cukrzycowej i codziennie 4 razy kłucie i sprawdzanie poziomu cukru

Jadwiga orłowska

Miasto
Paris
Rozwiązania
3
Czasem lekarze różnie interpretują te same wyniki.
Ograniczenie cukru, nie jest takie złe, przynajmniej mniej przytyjesz. Ale bez przesady, zrezygnuj czasem z czekolady, batonika itp i poczekaj na kolejne wyniki.

amcia8232

Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Właśnie ograniczam od 3 tyg słodycze jem normalnie ale mniej jedzenia i późno też nie jem ostatni osilek o 20 . I teraz dostałam skierowanie na badania ogolne moczu i krwi . I one też mogą wykazać czy jestem zdrowa czy też jednak cukrzycą ?

Elenna

Rozwiązania
0
Moja koleżanka miała 3 razy to badanie powtarzane, bo wychodził jej wysoki poziom a w ciąży miała ciąg do słodyczy. Za trzecim razem wyniki były ok. Ale badanie miała w szpitalu u jakiś czas przed obciążeniem nie jadła słodyczy.
Ja bym się słuchała diabetologa.

amcia8232

Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Ja też przez cały czas dużo słodkiego jadłam w dniu potrafiłam zjeść 2-3 lodów ,cukierki michalki i princepolo do tego cały czas soki w kartonach słodzone caprio itp więc może wynik wyszedł zawyzony przez słodkie jak u twojej koleżanki :/ ja też teraz ograniczam słodkie do jednego loda czy barona więc może warto powtórzyć badanie niż się kluc i denerwować co o tym myślisz ?

amsterdam

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Czasem lekarze różnie interpretują te same wyniki.
Ograniczenie cukru, nie jest takie złe, przynajmniej mniej przytyjesz. Ale bez przesady, zrezygnuj czasem z czekolady, batonika itp i poczekaj na kolejne wyniki.
Tak. Podpisuję się po tym. Też tak miałam.

amcia8232

Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
Czyli poczekam na następne badania i może wykryja ze jestem zdrowa ;) a opłaca się robić glukoza 50 g ? Wtedy bym miała jasne sprawę

reklama

amcia8232

Miasto
Poznań
Rozwiązania
0
To zrobić te obciążenie glukoza 50 g chociaż i mieć pewne czy czekać ?nerwy mnie zjedzą

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
I Czy to może być ciąża bliźniacza? Potrzebuję porady 17
Z Gdzie popełniłam błąd? Potrzebuję porady 85
P Błąd lekarzy, ciąża Potrzebuję porady 15
anula88 Błąd laboratorium ?? Staramy się 11
Serduszko1 Błąd lekarski, zespół stevensa-johnsona i leczenie. POMOCY! Potrzebuję porady 7
ZwariowanaSol Błąd NFZ, ZUS czy Urzędu pracy i ubezpieczenie zdrowotne. Porady prawnika 5
Ewela1990 Zmiana lekarza w drugiej połowie ciąży. Ciąża, poród, połóg 16
K Klinika Invimed WROCŁAW- do jakiego lekarza? Staramy się 4
N Wizyta lekarza u noworodka Trójmiasto 3
M wybór lekarza Warszawa 1
B Wiek ciąży w długim cyklu. Kiedy do lekarza żeby dostać becikowe? Potrzebuję porady 12
M Wybór Lekarza Białystok Potrzebuję porady 5
AniaKaja Poród w Warszawie 2020 - wybór lekarza, szpitala, poloznej Przyszłe mamy 10
P Kochane co to? Biec do lekarza? Potrzebuję porady 5
O Pierwsza wizyta u lekarza Potrzebuję porady 14
S Ginekolog Radom, Pionki, Kozienice Potrzebuję porady 0
L Kiedy najlepiej iść do lekarza? Potrzebuję porady 9
A Kiedy do lekarza prosze o porady Ciąża, poród, połóg 15
A Czy mam isc z tym do lekarza Potrzebuję porady 2
J Usg u lekarza Potrzebuję porady 7
mfifi04 In vitro - polecenie lekarza Potrzebuję porady 0
LilithGoth32 Majówki u lekarza... Majowe mamy 2018 33
Parkolka Ciąża... do lekarza prywatnie czy NFZ? Ciąża, poród, połóg 19
M@gda Jak wybrać szpital, położną, lekarza BB położna radzi mamom 8
mama_gosi Odstawienie duphaston a wizyta u lekarza Ciąża, poród, połóg 16
M Zmienić lekarza czy iść do szpitala?:( Potrzebuję porady 4
K długie zapisy do lekarza Potrzebuję porady 3
M Proszę o polecenie lekarza z miejscowości- Żyrardów, Skierniewice, Rawa Mazowiecka i okolice :) Poleć szpital, lekarza, położną 0
S poszukuje lekarza Potrzebuję porady 0
A Grudnióweczki u lekarza Dzieci urodzone w grudniu 2016 5464
pola06 nasze wizyty u lekarza zdjecia USG wyniki badania Dzieci urodzone we wrześniu 2016 184
M zdjęcie usg który tydzien (brak wiadomości od swojego lekarza) Ciąża, poród, połóg 4
natka90 Marcóweczki u lekarza (wizyty, badania, usg) Dzieci urodzone w marcu 2016 116
Magda_z_uk Lutóweczki u lekarza (wizyty, badania, usg) Dzieci urodzone w lutym 2016 2535
żabila Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG Dzieci urodzone w styczniu 2016 31
M Zmiana lekarza prowadzacego a L4 i becikowe Potrzebuję porady 0
ewelak Wizyty u lekarza, zdjęcia z USG naszych maluszków Dzieci urodzone w lipcu 2015 425
J Staramy się i szukamy lekarza Staramy się 1
M Lekarz prywatny a szukanie lekarza na NFZ - czy za bardzo panikuję? Potrzebuję porady 12
anka87a Skarga na lekarza Potrzebuję porady 4
aniam141 Lutowa mama u lekarza Dzieci urodzone w lutym 2015 2815
sunovia Nasze wizyty u lekarza, usg - bez komentarza. Dzieci urodzone w październiku 2014 126
wesolutka85 Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :) Dzieci urodzone we wrześniu 2014 2904
Malusiolka Wizyta u lekarza! Staraczki 2013 w ciąży 284
Straciatella Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG Dzieci urodzone w maju 2014 3021
vinga89 wizyty u lekarza, badania i zdrowie naszych Fasolek Archiwum styczeń 2014 7846
Felidae Rozwój kwietniowych maluszków-Relacje z wizyt u lekarza. Dzieci urodzone w kwietniu 2013 789
jeny79 L4 w ciązy płacone przez zus a zmiana lekarza prowadzącego ciązę.. Porady prawnika 8
Galaxia Wizyty u lekarza, USG Dzieci urodzone we wrześniu 2013 3806
B Szczepienia, wizyty u lekarza i zdrowie maluszków Dzieci urodzone w listopadzie 2012 56