reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża czy okres?

pierwsze słyszę żeby krwiaki produkowały betahcg i wychodziły testy pozytywne przy nich 🤔, jeśli już to jest rodzaj torbieli na jajnikach które mogą produkować ten hormon bez ciąży, ale są bardzo rzadkie, a drugi powód to zatrzyki z hormonem, o czym autorka nie wspomniała, nie wprowadzaj w błąd są testy kilku marek które każdej osobie i różnemu płynowi wyjdą pozytywne bo są po prostu felerne, ale nie różne rzeczy sprawiają że pokazują się kreski na teście tylko konkretny hormon w tym wypadku beta hcg który ten test wykrywa.
coś Ty!? No miałam na myśli torbiel nie krwiak - mój błąd.
Wiem, że testy wykrywają betehcg akurat mnie tego uczyć nie musisz :)

Nie będę więcej się tłumaczyć co miałam w sumie na myśli. Myślę, że Ci co mają to się domyślą o co mi chodziło :)
 
reklama
coś Ty!? No miałam na myśli torbiel nie krwiak - mój błąd.
Wiem, że testy wykrywają betehcg akurat mnie tego uczyć nie musisz :)

Nie będę więcej się tłumaczyć co miałam w sumie na myśli. Myślę, że Ci co mają to się domyślą o co mi chodziło :)
Ale dlaczego nie będziesz tłumaczyć co miałaś na myśli pisząc niezrozumiale w wątku o teście ciążowym, sugerując inna chorobę niezwiązaną z ciąża ?!?
Jeśli jest podejrzenie ciąży jak u autorki posta, to oznacza że był stosunek bez zabezpieczenia, a ty wlatujesz tu z tekstem że pozytywne testy wychodzą z innych przyczyn nie tylko ciąża, heh gdzie tu logika ? I co ma piernik do wiatraka ? Skoro pomyliłaś krwiaka z torbielą to za dobrze o twojej wiedzy nie świadczy 🤷‍♀️😝,
To nie jest wątek, ,,nie współżyłam i mam pozytywny test ciążowy"......
 
Ale dlaczego nie będziesz tłumaczyć co miałaś na myśli pisząc niezrozumiale w wątku o teście ciążowym, sugerując inna chorobę niezwiązaną z ciąża ?!?
Jeśli jest podejrzenie ciąży jak u autorki posta, to oznacza że był stosunek bez zabezpieczenia, a ty wlatujesz tu z tekstem że pozytywne testy wychodzą z innych przyczyn nie tylko ciąża, heh gdzie tu logika ? I co ma piernik do wiatraka ? Skoro pomyliłaś krwiaka z torbielą to za dobrze o twojej wiedzy nie świadczy 🤷‍♀️😝,
To nie jest wątek, ,,nie współżyłam i mam pozytywny test ciążowy"......
jeśli na mnie od pierwszego mojego postu naskakujwsz to nie będę się zniżać do twojego poziomu.


Pozdrawiam
 
jeśli na mnie od pierwszego mojego postu naskakujwsz to nie będę się zniżać do twojego poziomu.


Pozdrawiam
To dopiero jest zabawne 🤣😂,
Wytknęłam Ci twoją niewiedze, a nie naskoczyłam, jeśli chce się doradzać To trzeba mieć choć minimalne pojęcie na dany temat, jeśli autorka zacznie czytać dlaczego wychodzą pozytywne testy bez ciąży i się doczyta raka, torbieli i innych chorób to zacznie się stresować, a jak jest w ciąży to po jaki kieł ma to w ogóle sprawdzać ?
To jak ktoś ma odmienne zdanie i się z twoim nie zgadza to już jest naskakiwanie bo ci nie przyklasnął ??? 🤣
 
To dopiero jest zabawne 🤣😂,
Wytknęłam Ci twoją niewiedze, a nie naskoczyłam, jeśli chce się doradzać To trzeba mieć choć minimalne pojęcie na dany temat, jeśli autorka zacznie czytać dlaczego wychodzą pozytywne testy bez ciąży i się doczyta raka, torbieli i innych chorób to zacznie się stresować, a jak jest w ciąży to po jaki kieł ma to w ogóle sprawdzać ?
To jak ktoś ma odmienne zdanie i się z twoim nie zgadza to już jest naskakiwanie bo ci nie przyklasnął ??? 🤣
No ja tez oczy aż skrzywilam jak przeczytałam ze test wychodzi pozytywny przy jakichś krwiakach czy innych cudach co tam były. Rozumiem ze można się pomylić, ale doradzając dziewczynie która raczej nie zna się na tym itp to lepiej już ta swoją wiedzę sprawdzić. Albo powstrzymać się od głosu. Ja bym nie chciała żeby ktoś mi podawał fałszywe informacje i później powoływał się na to, ze się pomylił 🤔
Beta HCG jest wytwarzana przy rożnego rodzaju nowotworach. Ewentualnie przy jakichś zmianach na jajnikach itp. Natomiast najczęstszym przypadkiem jest ciąża ;) tak samo wiele pytań młode osoby zadają czemu wynik w labo <2,3 itp itd. Beta HCG jest wydzielana w małych ilościach przez przysadkę mózgowa. Dlatego wynik raczej rzadko bywa 0. Ale jeśli na teście pojawia się cien cienia koloru różowego, to raczej ciąża.
 
No ja tez oczy aż skrzywilam jak przeczytałam ze test wychodzi pozytywny przy jakichś krwiakach czy innych cudach co tam były. Rozumiem ze można się pomylić, ale doradzając dziewczynie która raczej nie zna się na tym itp to lepiej już ta swoją wiedzę sprawdzić. Albo powstrzymać się od głosu. Ja bym nie chciała żeby ktoś mi podawał fałszywe informacje i później powoływał się na to, ze się pomylił 🤔
Beta HCG jest wytwarzana przy rożnego rodzaju nowotworach. Ewentualnie przy jakichś zmianach na jajnikach itp. Natomiast najczęstszym przypadkiem jest ciąża ;) tak samo wiele pytań młode osoby zadają czemu wynik w labo <2,3 itp itd. Beta HCG jest wydzielana w małych ilościach przez przysadkę mózgowa. Dlatego wynik raczej rzadko bywa 0. Ale jeśli na teście pojawia się cien cienia koloru różowego, to raczej ciąża.
ja nie mówię że to nie ciąża, pomyliłam się rzecz ludzka z tym krwiakiem - Przyznałam się do błędu i koniec tematu a koleżance, która już ignoruje odpowiadam - wiedzę mam myślę, że spora w tym temacie chociażby wystarczająca a nikogo nastraszyć chorobami nie chce a napisałam to osobie, która napisała, że każda kreska nawet najbledsza , że jest to ciąża. Napisałam to do Ainais 'kreski mogą wyjść nie tylko przy ciąży...' bo twierdziła, że tylko kreska jest w ciąży.

Przepraszam za brak składni ale nie umiem tego bardziej logicznie wyjaśnić.

Jeśli autorka podejrzewa ciążę a test jest 'pozytywny' to nie chodzi tutaj o to, że ja głupia mówię 'a może masz jakąś chorobę...' NIE jeszcze raz mówię, że napisałam to do Ainais
 
Hej kochane. Proszę o pomoc. Termin miesiączki mam na 03.04 (czyli jutro). Mam podejrzenia, że jestem w ciąży więc wykonałam wczoraj test (ten mniejszy - czułość 10 mlU/ml). Wyszedł cień cienia ale wieczorem dostałam różowego plamienia.. myślałam że to okres i test się pomylił. Dzisiaj wykonałam drugi test. Test już czarno na białym pokazał 2 kreski. Dzisiaj żadnych różowych plamień tylko brązowe i tak jakby żółte. Żadnej krwi. Czekać cierpliwie na okres czy to jednak ciąża?
Powtarzałas dzisiaj test ? :)
 
reklama
Do góry