reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża niskie beta

reklama
Wcale nie! Idź do lekarza nawet teraz i niech da ci receptę. Dziewczyny miały o wiele niższy progesteron i ciąże donosiły. Jeżeli się boisz leć do lekarza, a nie siedzisz na forum :)
Lekarz dzisiaj powiedział że to bardzo wczesna ciąża jak ok będzie to dał mi skierowanie na badania za 2 tyg i USG zrobi bo teraz nic widać nie będzie ale mu to wygląda na ciążę biochemiczna. Miałam nadzieję poprostu że ktoś miał podobnir
 
Lekarz dzisiaj powiedział że to bardzo wczesna ciąża jak ok będzie to dał mi skierowanie na badania za 2 tyg i USG zrobi bo teraz nic widać nie będzie ale mu to wygląda na ciążę biochemiczna. Miałam nadzieję poprostu że ktoś miał podobnir
Powtorz po 48h bete i będziesz wiedziala co jest grane. Ale ja bym się tak nie dołowała bo jeszcze nic straconego
 
Mi to też wygląda na ciążę biochemiczną. Testy przy takiej becie mogą w ogóle nie wyjść. Więc hormon może już nawet spadać.
 
Lekarz dzisiaj powiedział że to bardzo wczesna ciąża jak ok będzie to dał mi skierowanie na badania za 2 tyg i USG zrobi bo teraz nic widać nie będzie ale mu to wygląda na ciążę biochemiczna. Miałam nadzieję poprostu że ktoś miał podobnir

Zmien lekarza. Powinien wypisac ci progesteron nawet przy takiej becie bo to bardzo wczesna ciąża. Musisz powtórzyć badanie po 48h
 
Witam test strumieniowy wyszedł pozytywny w dniu spodziewanej miesiączki betahcg mam 8.58 a prostegeron 14.84 czy jest szansa że ciąża się utrzyma ?

To początek ciąży i taki progesteron na tym etapie jest jeszcze ok. Skontroluj go za 2-3 dni i sprawdź czy przyrasta (i progesteron i beta).
Jeśli ciąża jest zdrowa, dobrze umiejscowiona to te wyniki nie sugerują żadnych komplikacji.

Ja miałam przy becie 6,13 progesteron na poziomie 13. Kilka dni później wynosił 15 a później już poszedł mocno w górę :)
Co innego jak ktoś bada progesteron 2-3 tygodnie po dacie miesiączki a co innego jak Ty zbadałaś na 2-3 dni po zagnieżdżeniu zarodka.
 
reklama
Zmien lekarza. Powinien wypisac ci progesteron nawet przy takiej becie bo to bardzo wczesna ciąża. Musisz powtórzyć badanie po 48h

Nie do końca. Progesteron tak szybko powinno się przepisać jeśli wiemy że kobieta może mieć niedomogę lutealną. W innym przypadku powinno się najpierw uwidocznić ciąże na usg, upewnić, że jest wewnątrzmaciczna. Duphaston wypisywany na tym etapie bez potrzeby może spowodować więcej szkód niż pożytku (np utrzymanie wadliwej ciąży).
A wyniki autorki są ok i jak najbardziej taki progesteron utrzyma ciąże jeśli jest zdrowa :)
 
Do góry