reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciaza pozamaciczna

Dołączył(a)
21 Październik 2020
Postów
3
:::ciąża pozamaciczna:::?
Hej, mam pytanie do osób którye miały podobna sytuację.
Jestem 8msc po porodzie.
W Czerwcu miałam zapalenie nerek, zakażenie z otrzewnej, miednicy. Byłam w szpitalu tydzień.
17 sierpnia ostatnia miesiączka. Miesiączka mam co 34dni.
Wspolzylam 13 września.
28września zrobiłam test x3 negatywny dzień po dniu.
Na drugi dzień miałam brązowe uplawy przez dwa dni.
Okresu do tego czasu brak.
Ostatnio wspolzylam 4tego oraz 17tego września.
Od pon robione testy każdy pozytywny.
Dzisiaj(21) wizyta u lekarza. Brak pęcherzyka, lub czegokolwiek na usg. Lekarz stwierdził że albo wczesna ciąża, albo ciąża pozamaciczna . Stwierdził też że mam dużo "płynów" w środku.

Dodam że okropnie boli mnie brzuch. Nie ciągle ale boli. Brak okresu od sierpnia.
Był ktoś w ciąży pozamacicznej i może krótko opisać sytuację?
 
reklama
Hejka, wiesz może być różnie ale po pierwsze zrób betę z krwi i zobacz czy przyrasta, jeśli tak to na usg za tydzień powinno być coś widać, może to ciąża z września a te brązowe upławy to był okres, tyle, że inny niż zwykle. Przede wszystkim postaraj się uspokoić bo nie służy to ani Tobie ani maleństwu jeśli to ciąza
 
A nie robiłaś badania beta HCG ? Moim zdaniem powinnaś zrobić j potem powtórzyć za 48h.
Ja byłam w ciąży pozamacicznej. Wydawało mi się że miałam normalny okres przez co wykluczylam ciążę. Po ok 2 tyg dostałam brazowych plamien. Te plamienia trwały ok 2 tygodni po czym nastąpiło silne krwawienie oznaczające oczyszczenie. Ginekolog znalazła coś na kształt pęcherzyka w jajowodzie ok 8 tygodnia. W moim przypadku organizm sam usunął ta ciążę, nie miałam zabiegu.
Musiałam cały czas monitorować betę.
 
Powinnas zrobic bete z krwi. Przy becie ok 1000 widac w macicy pecherzyk jesli przy takiej becie bo nie ma mozna podejrzewać pozamaciczna
 
Rób betę! Mnie wysłano z" rozpoznaniem"(lekarz byl calkowicie pewny) ciazy pozamacicznej w 5 tyg ciąży do szpitala. Spadek bety, ogromne bole brzucha i pleców, brazowe plamienia oraz dziwny twór w jajniku, który miał być ciąża.
Aktualnie jestem w 10 tc książkowo rozwijającej się ciąży, a to cos w jajniku okazało sie całkiem żółtym.
Tak jak dziewczyny wczensiej wspomniały, zrób bete i powtórz USG.
Daj znać, wszystkiego dobrego :)
 
Hejka, wiesz może być różnie ale po pierwsze zrób betę z krwi i zobacz czy przyrasta, jeśli tak to na usg za tydzień powinno być coś widać, może to ciąża z września a te brązowe upławy to był okres, tyle, że inny niż zwykle. Przede wszystkim postaraj się uspokoić bo nie służy to ani Tobie ani maleństwu jeśli to ciąza

Witam chciałam się podzielić moja historia może ktoś pomoże mi to zrozumieć ostatnia miesiączkę miałam 6 do 9 sierpnia później były przytulanki a we wrześniu 11 do 13 miałam plamienia robiłam test 11 była bardzo blada kreska a wczoraj pojechałam do lekarza żeby to sprawdzić to po lewej stronie powiedział ze coś jest i ma 4mm i ja już nie wiem mało mi powiedział wytłumaczył kazał jeszcze na tyg zrobić betę :(
 
Witam chciałam się podzielić moja historia może ktoś pomoże mi to zrozumieć ostatnia miesiączkę miałam 6 do 9 sierpnia później były przytulanki a we wrześniu 11 do 13 miałam plamienia robiłam test 11 była bardzo blada kreska a wczoraj pojechałam do lekarza żeby to sprawdzić to po lewej stronie powiedział ze coś jest i ma 4mm i ja już nie wiem mało mi powiedział wytłumaczył kazał jeszcze na tyg zrobić betę :(
To lekarz nie określił co to może być ? Zostawił Cię sama ? Betę powinnaś zrobić od razu i sprawdzić jej przyrost. Ja na Twoim miejscu poszła bym do innego lekarza bo jeżeli to CP to stanowi zagrożenie zwłaszcza że "coś" jest uwidocznione na USG.
Wg ostatniej miesiączki to był by 8 TC co oznacza że już w macicy powinien być zarodek.
 
To lekarz nie określił co to może być ? Zostawił Cię sama ? Betę powinnaś zrobić od razu i sprawdzić jej przyrost. Ja na Twoim miejscu poszła bym do innego lekarza bo jeżeli to CP to stanowi zagrożenie zwłaszcza że "coś" jest uwidocznione na USG.
Wg ostatniej miesiączki to był by 8 TC co oznacza że już w macicy powinien być zarodek.
Ja mam nieregularne miesiączki i krótkie cykle
To lekarz nie określił co to może być ? Zostawił Cię sama ? Betę powinnaś zrobić od razu i sprawdzić jej przyrost. Ja na Twoim miejscu poszła bym do innego lekarza bo jeżeli to CP to stanowi zagrożenie zwłaszcza że "coś" jest uwidocznione na USG.
Wg ostatniej miesiączki to był by 8 TC co oznacza że już w macicy powinien być zarodek.
 
reklama
Powiedział ze coś jest nie powiedział mi co to jest czy pęcherzyk ciążowy czy coś innego i później powiedział żebym poszła zrobić betę :/ ale teraz pójdę do innego lekarza
 
reklama
Do góry