reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

Odebrałam wyniki, niestety rano dostałam silnych boli brzucha i krwawienie, w poniedzialek powtórzęe betę i idę do ginekologa :(
Screenshot_20221126_122329_com.android.chrome.jpg
 
reklama
Odebrałam wyniki, niestety rano dostałam silnych boli brzucha i krwawienie, w poniedzialek powtórzęe betę i idę do ginekologa :(Zobacz załącznik 1468408
Póki co beta potwierdza wczesna ciążę. Ale progesteron jest bardzo niski jak na ten okres, i prawdopodobnie nie utrzyma ciąży. Musisz się z tym wybrac do ginekologa aby dał Ci leki na podwyższenie progesteronu.
 
Póki co beta potwierdza wczesna ciążę. Ale progesteron jest bardzo niski jak na ten okres, i prawdopodobnie nie utrzyma ciąży. Musisz się z tym wybrac do ginekologa aby dał Ci leki na podwyższenie progesteronu.

Z takim progesteronem to nie ma co liczyć na utrzymacie ciąży. Taki wynik sugeruje ciążę pozamaciczną lub biochem.
 
Żeby ciąża się utrzymała progesteron powinien być min. 10ng
Żeby wykluczyć (z dużym prawdopodobieństwem) ciąże pozamaciczną min. 25ng
Twój nie jest nawet 1ng - beta jest niska więc raczej jest co ciąża biochemiczna. Z tym, że wybierz dobrego lekarza, bo wielu "nie uznaje" takich ciąż, a to błąd bo np. być może masz niedomogę lutealną. Na pewno do obserwacji w kolejnym cyklu
 
Póki co beta potwierdza wczesna ciążę. Ale progesteron jest bardzo niski jak na ten okres, i prawdopodobnie nie utrzyma ciąży. Musisz się z tym wybrac do ginekologa aby dał Ci leki na podwyższenie progesteronu.

To tak nie działa.
Nisko progesteron teraz jest pokłosiem nieprawidłowej ciąży.
Bardzo możliwe, a nawet graniczące z pewnością jest to, że e zdrowej ciąży ta sama osoba miałaby dobry progesteron.
W takim wypadku nie suplementuje się go bez potrzeby
 
To tak nie działa.
Nisko progesteron teraz jest pokłosiem nieprawidłowej ciąży.
Bardzo możliwe, a nawet graniczące z pewnością jest to, że e zdrowej ciąży ta sama osoba miałaby dobry progesteron.
W takim wypadku nie suplementuje się go bez potrzeby
Tak, tak wiem. Źle się wyraziłam. Chodzilo mi żeby sprawdzić ta niedomoge lutealna jak wspomniała @olka11135 wiec dzięki za poprawienie 😊
 
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. U mnie okres rozkręcił sie już ma dobre, wiec tylko dla pewności, ze beta spada powtórzę badania w poniedzialek. Ja i parter jestesmy psychicznie wykończeni tą całą sytuacją. Pierwszy raz mi sie zdarzyło coś takiego. Trzymam kciuki, żeby u Was było wszystko dobrze.
 
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. U mnie okres rozkręcił sie już ma dobre, wiec tylko dla pewności, ze beta spada powtórzę badania w poniedzialek. Ja i parter jestesmy psychicznie wykończeni tą całą sytuacją. Pierwszy raz mi sie zdarzyło coś takiego. Trzymam kciuki, żeby u Was było wszystko dobrze.
Nie załamuj się, uwierz mi że to dotyczy wielu kobiet i nie przekreśla żadnych szans. Ja mam za sobą 3 poroneinka, mnóstwo znajomych koleżanek też ma za sobą poronienka i cieszą się teraz z dzieci.
Ja jestem teraz w czwartej ciąży z bliźniakami 32 tydzień. Także wszytsko jest możliwe. Nie.poddawajcie się!
 
reklama
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. U mnie okres rozkręcił sie już ma dobre, wiec tylko dla pewności, ze beta spada powtórzę badania w poniedzialek. Ja i parter jestesmy psychicznie wykończeni tą całą sytuacją. Pierwszy raz mi sie zdarzyło coś takiego. Trzymam kciuki, żeby u Was było wszystko dobrze.
przeszłam to samo w listopadzie minionego roku. W zdrowa ciąże zaszlam w kwietniu. Nie załamuj się. Jeśli to stało się na tym etapie, to zakładam ze ginekolog da zielone światło odrazu i można starać ske na nowo. Nie poddawać sie, zwłaszcza jeśli to pierwszy raz.
Głowa w górę! :)
 
Do góry