reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

reklama
14 dni nie oczekuje się bety 3 cyfrowej… oczekuje się, że będzie ona miała odpowiedni przyrost. Ale norma może być nawet i dwucyfrowy wynik na początku :) i to będzie w porządku

No nie będzie, takie bety źle rokują i powie Ci to każdy profesor zajmujący się in vitro. Ale wiadomo, pies sąsiadki ważniejszy :D
 
Sikaniec służy do wstępnego potwierdzenia ciąży a nie do badania czy poziom rośnie czy maleje. Żeby móc sprawdzić czy poziomy bety rosną prawidłowo bada się krew. Sikaniec w zależności od tego ile się piło w ciągu dnia może być raz jaśniejszy raz ciemniejszy więc może wychodzić różnie. Polecam betę z krwi jednak robić bo jest o niebo wiarygodniejsza- a sikańca na pamiątkę 😉
 
Wiem, ze chodziła do lekarza. A beta po ponad miesiącu od ostatniego okresu wynosiła 56

I totalnie nie świadczy to o 5 tc. Patrz też miałam taką bete miesiąc od ostatniego okresu i uwaga.... To było 3+4 tc bo tak się dzieje kiedy owulacja jest po prostu kilka dni później. I tak z miesiączki wychodzi, że jest to początek piątego tygodnia, ale w rzeczywistości ledwo połowa czwartego.
Jak mowilam, ciąża to nie wiara. To nauka i liczby są tu bardzo istotne
 
reklama
Dobra dziewczyny czas zakończyć ten wątek, bo niby test prosta rzecz, a jak ludzi może podzielić. Niech każdy robi jak chce, kiedy chce i ile razy chce. A Tobie droga Lady polecam nie jechać kogoś od razu za to ze zrobił test dzień szybciej, skoro nie znasz sytuacji, ale wyjaśnię Ci dlaczego jestem takim debilem( w Twoim mniemaniu) że zrobiłam test dzień szybciej. Był piękny sloneczny piątek, szykowałam się do wylotu, lot miał się odbyć z piątku na sobotę w nocy. Kilka godzin śniadaniu źle się poczułam, zrobiłam test bo stwierdziłam, że coś dziwnie jajecznica siedzi mi na żołądku, o dziwo test wyszedł pozytywny i to wcale nie bladzioch! Niestety godzina była już taka, że nie mogłam wykonać badania z bety. Tak więc wylecieliśmy do Turcji, byliśmy tam 8 dni, i dopiero na drugi dzień po powrocie mogłam zrobić badanie z krwi. Czy moja odpowiedź jest wystarczająca? Jeżeli tak to następnym razem pomysł zanim kogoś ocenisz za szybko ;)
 
Do góry