reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to cukrzyca ciążowa

reklama
Witajcie, byłam u lekarza z wynikami. Mój stwierdził że to nie cukrzyca 🤷🏼‍♀️ powiedział tylko że jeśli CHCE to mogę kontrolować na czczo glukometrem i w razie czego skontaktować się z diabetologiem dla pewności ale to w ostateczności i to nie konieczne. Ale że wyniki ogólnie nie kwalifikują stricte do cukrzycy... Martwi mnie to trochę , boje się że się myli..
 
Czytając twój poprzedni post to zupełnie nie rozumiem decyzji lekarza. Zdecydowanie cukrzyca ciążowa, na czczo za wysoko. Lekarz w sensie ginekolog? Ja bym poszła do diabetologa, niekontrolowany cukier może być niebezpieczny dla dziecka. Tym bardziej, że to sam początek ciąży.
 
Czytając twój poprzedni post to zupełnie nie rozumiem decyzji lekarza. Zdecydowanie cukrzyca ciążowa, na czczo za wysoko. Lekarz w sensie ginekolog? Ja bym poszła do diabetologa, niekontrolowany cukier może być niebezpieczny dla dziecka. Tym bardziej, że to sam początek ciąży.
Tak ginekolog, myślę żeby się skontaktować z diabetykiem, pomiarze w domu z tydzień i zobaczymy. Idę na prenatalne w przyszłym tyg, podpytam tam lekarza zobaczymy co mi podpowie
 
Ok 10 tc robiłam cukier. Naczczo wyszedł podwyższony, więc ginekolog zlecił krzywą cukrową. Tam też naczczo podwyższony. Od razu stwierdził cukrzycę ciążową i odesłał pok kontrolę diabetologa. Nie ma co bagatelizować tego.
 
Tak ginekolog, myślę żeby się skontaktować z diabetykiem, pomiarze w domu z tydzień i zobaczymy. Idę na prenatalne w przyszłym tyg, podpytam tam lekarza zobaczymy co mi podpowie
Nie bagatelizuj tego. Potencjalne powikłania dla dziecka kiedy nie będziesz leczyć cukrzycy to wady wrodzone, makrosomia i hipertrofia, choroby metaboliczne, zwiększone ryzyko cukrzycy i otyłości u dziecka, zgon okołoporodowy lub wewnątrzmaciczny.
 
reklama
Witajcie. Byłam u diabetologa , stwierdziła że jeśli dwa wyniki są nieprawidłowe jest to podstawą do dalszej diagnozy. Przepisała glukometr kazała mierzyć. Co najlepsze, dziś pierwszy pomiar na czczo, wyeliminowalam już od tygodnia wszystkie zakazane produkty w cukrzycy i cukier wyszedł i tak 97 czyli za wysoki. Jestem z siebie dumna ze poszłam do tego lekarza bo jak widać może nie być tak optymistycznie. Pokazałam jej wyniki z pierwszej ciąży co byłam pewna że cukry były ok (byłam mniej doświadczona i słuchałam tylko lekarzy) powiedziała że moja glukoza kwalifikowala się wtedy do cukrzycy bądź chociaż dogłębnej diagnozy ! Byłam w szoku. Lekarz ten sam prowadzi ciążę co za pierwszym razem, widać że bagatelizuje ten problem.

Morał ? Nie słuchajcie tylko lekarzy ! Zawsze pytajcie, myślcie i słuchajcie intuicji !
W pierwszej ciąży miałam poważne problemy z dzieckiem i głupio słuchałam tylko lekarzy a każdy mówił co innego ! Teraz wiem jak z tym postępować, mam nadzieję że drugi raz tego nie przeżyje, ale teraz jestem mądrzejsza wiadomo.
Powodzenia kochane !
 
Do góry