reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to czerniak?

xXxIzuLQaxXx

Mamusia :)
Dołączył(a)
12 Maj 2009
Postów
8 781
Miasto
Za*dupie xd
Nie pisalabym tutaj o tym o czym chce napisac, bo do dzis bylam przekonana ze to ot takie zwykle plamki starcze, bo podobno pokazuja sie juz po 20 roku zycia. Ale... Takie plamki mam 2. Zrobily sie kilka dni temu. Najpierw jedna. Potem druga. Ta na stopie dzis zaczela mnie piec. Powiekszyla sie i saczy sie z niej przezroczysty plyn, a przy dotyku pobolewa. Dzis przyszlo mi do glowy ze to czerniak. To cos na stopie ma okolo 6x8 mm, jest grudkowate, z tym saczacym sie babelkiem. Natomiast na palcu u reki jest podobnej wielkosxi, i wyglada jakbym sie ubrudzila smarem jakims, nie boli ani nic. Dodaje zdj, prosze o pomoc. Moj lekarz jest na urlopie..

Pozdrawiam :*
 
reklama
Nie pisalabym tutaj o tym o czym chce napisac, bo do dzis bylam przekonana ze to ot takie zwykle plamki starcze, bo podobno pokazuja sie juz po 20 roku zycia. Ale... Takie plamki mam 2. Zrobily sie kilka dni temu. Najpierw jedna. Potem druga. Ta na stopie dzis zaczela mnie piec. Powiekszyla sie i saczy sie z niej przezroczysty plyn, a przy dotyku pobolewa. Dzis przyszlo mi do glowy ze to czerniak. To cos na stopie ma okolo 6x8 mm, jest grudkowate, z tym saczacym sie babelkiem. Natomiast na palcu u reki jest podobnej wielkosxi, i wyglada jakbym sie ubrudzila smarem jakims, nie boli ani nic. Dodaje zdj, prosze o pomoc. Moj lekarz jest na urlopie..

Pozdrawiam :*

2014-06-09 22.16.15.png
 

Załączniki

  • 2014-06-09 22.16.15.png
    2014-06-09 22.16.15.png
    64,8 KB · Wyświetleń: 138
Kochana ja niestety fotke bede mogla zobaczyc dopiero jutro bo w Tel mi sie nie wyswietla:( a od kiedy masz te plamy napisz czy szybko sie powiekszaja? Bylas juz z tym u dermatologa? Robil Ci jakies badania dokladniejsze tych znamion?Nie mysl od razu Kochana o czerniaku.Masz mozliwosc konsultacji tych zmian u innego lekarza? Gdzie jest ta zmiana na stopie chodzi mi o strone stopy...moze po prostu ja niechcacy uszkodzilas...dla swietego spokoju zapisalabym sie Do innego lekarza na kontrole.
z tego co piszesz znamie na nodze jest dosc sopre wiec powinno byc pod kontrola dermatologa.Na kazdej wizycie powinien je sprawdzac dermatoskopem ( urzadzenie pozwala sprawdzic stan zlosliwosci zmiany barwnikowej) i w razie jakichs watpliwosci skierowac na usuniecie go.Tak samo zazwyczaj jest ze znamionami ciagle narazanymi na uszkodzenia i podraznienia.Nie kazde duze znamie oznacza czerniaka a ten plyn ktory sie saczy to moze byc po prostu plyn surowiczy po uszkodzeniu znamienia.Ale tak jak mowie najlepiej byloby to skonsultowac z lekarzem
 
Ostatnia edycja:
Kochana ja niestety fotke bede mogla zobaczyc dopiero jutro bo w Tel mi sie nie wyswietla:( a od kiedy masz te plamy napisz czy szybko sie powiekszaja? Bylas juz z tym u dermatologa? Robil Ci jakies badania dokladniejsze tych znamion?Nie mysl od razu Kochana o czerniaku.Masz mozliwosc konsultacji tych zmian u innego lekarza? Gdzie jest ta zmiana na stopie chodzi mi o strone stopy...moze po prostu ja niechcacy uszkodzilas...dla swietego spokoju zapisalabym sie Do innego lekarza na kontrole.
z tego co piszesz znamie na nodze jest dosc sopre wiec powinno byc pod kontrola dermatologa.Na kazdej wizycie powinien je sprawdzac dermatoskopem ( urzadzenie pozwala sprawdzic stan zlosliwosci zmiany barwnikowej) i w razie jakichs watpliwosci skierowac na usuniecie go.Tak samo zazwyczaj jest ze znamionami ciagle narazanymi na uszkodzenia i podraznienia.Nie kazde duze znamie oznacza czerniaka a ten plyn ktory sie saczy to moze byc po prostu plyn surowiczy po uszkodzeniu znamienia.Ale tak jak mowie najlepiej byloby to skonsultowac z lekarzem

Dziekuje za odpowiedz!

To znamie jest na lewej stopie przy duzym palcu. Raczej nigdzie nie uszkodzilam, ale tego nie wykluczam. Jak dlugo to mam? Szczerze mowiac kilka dni. Wyszlo najpierw na palcu w rece, a po paru dniach na tej stopie. Okropnie bylam zdziwiona, myslalam ze to brudne i to z reki chcialam zetrzec. Nie widze innych znamion na razie. Boje sie isc do lekarza.. A poza tym u nas jest maly osrodek, kazdy kazdego zna i tutaj jak sie idzie do innego lekarza to wszyscy krzywo patrza bo deklarowalo sie gdzie indziej :/ takie tu zacofanie. Zreszta duzego wyboru nie ma. Moj lekarz jest super fajnym lekarzem z powolania, ale reszta szkoda gadac. Jedna babka ktorej wrecz nie znosze bo chodze do niej z corkami i wykonczylaby mi dziecko, w szpitalu przez nia wyladowala bo zle dobrala leki i wszystko bagatelizuje, a drugi lekarz ktorego mam do wyboru to pamieta chyba dinozaury.. :(
To znamie ciagle mi tak delikatnie saczy, i lekko szczypie/parzy. Sama juz nie wiem :(
 
A jak dlugo Twoj lekarz bedzie na urlopie? Mysle ze wypadaloby sprawdzic to znamie.Nie mysl odrazu o najgorszym ale po prostu takie znamiona musza byc pod stala kontrola szczegolnie te duze lub dajace w jakikolwiek sposob o sobie znac:tak: Musisz obserwowac je dokladnie zeby wiedziec co powiedziec lekarzowi.Wazne jest to czy sie powiekszaja czy nie krwawia,swedza,bola i czy nie ma na nicha jakichs wybrzuszen itp. Glowa do gory bedzie dobrze. A no i ze znamionami trzeba uwazac zeby za bardzo nie wystawiac ich na slonce (chodzi o kilkugodzinne lezenie na plazy) no i solarium tez raczej nie wchodzi w gre
 
Ostatnia edycja:
Ja tam na solarium nie chodze, ale po podworku owszem, a to dlatego ze mieszkam na wsi, a tu nie rozumieja ze sienic nie robi w takim sloncu i ciagle cos robilam, a to plewilam ogrodek, a to zrywalam truskawki.. to wiadomo ze tam cienia nie ma, to jestem narazona na slonce i jego promieniowanie.. A i jeszcze jedna sprawa, te znamiona czy co to jest to wyszly i tak zanim byly upaly i slonce, wtedy jeszcze w skarpetkach chodzilam jak sie to pojawilo.. Wiec nie wiem skad i po co :(
 
reklama
Bylam u lekarza, mam obserwowac znamie, jak bedzie roslo czy cos sie bedzie z tym dzialo to mam przyjsc do lekarza i dostane skierowanie do chirurga bo bedzie trzeba to wyciac. Ale pojde jeszcze do mojego lekarza. Bylam u innego bo bylam z coreczka bo dostla alergii to przy okazji to pokazalam. Pozdrawiam!
 
Do góry