reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to jest biegunka u niemowlaka? Nie dla wrażliwych

wikk0t

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Październik 2020
Postów
61
3 tygodnie temu zmieniłam mleko, ponieważ po poprzednim miala straszne zaparcia. Pediatra kazał zmienić na Bebilon comfort, mówił że mogą być innego koloru.
Byliśmy w szpitalu z powodu zapalenia płuc, podawano jej antybiotyk dożylnie i w trakcie pobytu tam zaczęły się problemu z brzuszkiem - przelewanie, ból, prężenie się, gazy, ulewanie. Pojawiły się jednorazowo nitki krwi - próbka była pobrana i zero jakichś bakterii. Teraz kupkę robi dość luzna i zielona (na samym początku podawania mleka też była zielona, później żółta i teraz znów zielona), pojawia się też sluz. Wyszliśmy że szpitala i właśnie taką kupka, w szpitalu była zolta, no ale niby na tym mleku mogą być zielone. Martwi mnie konsystencja i ten sluz. Kontaktowałam się z alergologiem online i mówi że to może być alergia na bmk, wystawił skierowanie na USG brzuszka i testy alergiczne i kazał zacząć podawać nutramigen. Ale alergia po 3tyg od podawania mleka? Wcześniej od urodzenia podawałam Bebiko i była tylko na mm. Nie ma żadnej wysypki ani nic. Z zachowania jeden dzień jest niespokojna, płacze i nic nie śpi a na drugi dzień spi cały czas i bomba by jej nie obudzila. Już wariuje czy wszyatko ok, nie wytrzymam do wizyty... kupa jest raz,swą razy dziennie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
U nas śluz i krew były właśnie przy alergii na bmk. Może wcześniejsze zaparcia też były objawem alergii ? W jakim wieku dziecko ? Nam właśnie nie zalecali testów bo syn miał wtedy trzy miesiące i nie byłyby miarodajne (chyba do roku 🤔)
 
U nas śluz i krew były właśnie przy alergii na bmk. Może wcześniejsze zaparcia też były objawem alergii ? W jakim wieku dziecko ? Nam właśnie nie zalecali testów bo syn miał wtedy trzy miesiące i nie byłyby miarodajne (chyba do roku 🤔)
Ma 6 tygodni. Właśnie nie mam pojęcia, też myślę, że to jednak alergia. Ale boje się jej znów zmieniać mleko, bo to by było już 3 :( nam alergolog zlecił te testy metodą jakąś tam, nie mam pojęcia czy to w ogóle wiarygodne. A powiedz mi czy synek miał jakieś objawy inne oprócz sluzu i krwi? znajoma się ze mną kłóci, że przy alergii na bmk MUSI byc wysypka lub jakieś inne zaczerwienienia. A moja nie ma nic innego oprócz tej kupki dziwnej, bólów brzuszka, no i na przemian rozdrażniona i zaspana. Apetyt ma normalny, ale piszczy czasem po jedzeniu jakby z bólu. No i słychać jak jej się czasem cofa mleko i polyka z powrotem.
A gdy zmieniliście mleko to była od razu poprawa? Mieliście nutramigen czy jakieś inne?
 
Ma 6 tygodni. Właśnie nie mam pojęcia, też myślę, że to jednak alergia. Ale boje się jej znów zmieniać mleko, bo to by było już 3 :( nam alergolog zlecił te testy metodą jakąś tam, nie mam pojęcia czy to w ogóle wiarygodne. A powiedz mi czy synek miał jakieś objawy inne oprócz sluzu i krwi? znajoma się ze mną kłóci, że przy alergii na bmk MUSI byc wysypka lub jakieś inne zaczerwienienia. A moja nie ma nic innego oprócz tej kupki dziwnej, bólów brzuszka, no i na przemian rozdrażniona i zaspana. Apetyt ma normalny, ale piszczy czasem po jedzeniu jakby z bólu. No i słychać jak jej się czasem cofa mleko i polyka z powrotem.
A gdy zmieniliście mleko to była od razu poprawa? Mieliście nutramigen czy jakieś inne?
Co jakiś czas pojawiały się i znikały suche plamy, ale trudno je czasami było zauważyć, do teraz czasami jakaś wyskoczy więc nie wiem czy to było powiązane. Wysypki żadnej nie miał, głównie problemy brzuszkowe. Dostał najpierw bebilon pepti ale po tym było o wiele gorzej plus doszło ulewanie, po nutramogen dalej były krwawe kupki, dopiero na neocate był spokój, wszystkie objawy przeszły
 
Wszystko wskazuje na alergie...zaniepokoil by mnie ten sluz w kupce...u nas na poczatku bylo mleko nan. Niestety tragedia po nim z wyproznianiem. Potem zmiana na bebilon comfort. Kupki faktycznie zielone i luzniejsze. Trwalo to zanim wszystko sie ustabilizowalo. Pediatra zasegerowal zmiane mleka na bebilon pepti syneo jesli pojawi sie sluz, galaretka w kupce. Na szczescie nic takiego nie mialo miejsca. Zapisz sie do pediatry niech sprawdzi i zbada mała. Moze faktycznie powinnas wziac pod uwage zmiane mleka.
 
Do góry