reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to jest kompletna wyprawka ?

Dołączył(a)
29 Maj 2014
Postów
2
Witam ! termin porodu mam na 10.10. 2014 i już kompletuje wyprawkę dla dziewczynki . Nie chce przesadzić z kupnem ciuszków ale boję się że może mi zabraknąć . Poradźcie mi czy to wystarczy , wszystko w rozmiarze 62 : 10 pajacyków, 10 body z krótkim rękawem , 10 body z długim rękawem , półśpiochy 4 szt , czapeczka 4 szt , 2 śliniaki , skarpetki 6 par , 1 łapki niedrapki , 2 sweterki rozpinane grubsze rozmiar 68
 
reklama
Wszystko zależy jak często będziesz prać. Jeśli często to powinno wystarczyć. Ja bym jednak dokupiła kilka sztuk w mniejszym rozmiarze. Moje 4 kg kluski z 2 miesiące nosiły 56. Październik może być i ciepły i zimny, pewnie przydałby się jakiś kombinezon jesienny.
 
Tak ja również polecam coś mniejszego. Moja Mała na początku nosiła 56 :)
Kombinezon też dobry pomysł, bo z tą pogoda to niewiadomo.

Ps. Nie za wcześnie z tą wyprawka? Już się pewnie nie możesz doczekać?
 
Też polecam zakupić parę rzeczy w rozmiarze 56. Moja córka jak się urodziła miała 55 cm, a i tak sporo czasu chodziła w ubrankach na 56. Myślę, że kombinezon albo chociaż jakiś dresik polarowy może Ci się przydać, a w razie potrzeby zawsze możesz dokupić już we wrześniu/październiku jakąś kurtkę czy coś jak będzie chłodno :)
 
ja bym jeszcze jakieś doły dokupiła, w sensie śpiochy czy półśpiochy, no i kilka rzeczy w rozmiarze 56... moja się urodziła 58cm, a i tak pierwsze 2-3 tyg nosiła 56. sweterki 68 mogą się okazać mega za wielkie... no i na pewno jakiś kombinezon/kurtkę+ciepłe spodnie(przynajmniej polarowe), jakieś pajacyki grubsze ze 2
 
Kochana, a myślałaś jeszcze o jakiś czapeczkach itp? Czy uznałaś je za oczywisty zakup :) Tak jak dziewczyny wyzej radzą, warto dokupić jeszcze jakiś kombinezon, bo październik czasem potrafi być zimny.
 
reklama
Zdecydowanie dokupiłabym rekawiczek niedrapek- mój Prezes szybko je obsliniał i trzeba był zmieniac żeby nie zmacerował łapek w mokrych, i czapeczki - czasami b poci sie główka przy karmieni, a do spania trzeba czystą. " Doły" w postaci półspichów zdecydowanie przydatne z uwagi na lużne kupki na początku i przewijanie naście razy. Podobnie jak kaftaniki wiązane z boku jak kimonko, które bbb sie przydałay w tym zestawie po porodzie z uwagi na susząca sie pepowinke czyli pępucho..Pajacyki na noc, reszta na dzień-- tak szybciej nauczy sie odrózniac pory doby i sapc więcej w nocy. I sztywny rożek - zdecydowanie ułatwiał wyciąganie małego z szpitalnego akwarium, a sąsiadce obok po CC wogle umozliwiał karmienie , bo ciężko jej było.Poduszka do karmiania przydatna, ale niekoniecznie od razu po porodzie bo dziecko leciutkie i sie tuli, choc trenuje już prawidłowe nawyki..Poduszka do siedzenia po porodzie ( taka oponka) w moim przypadku bezcenna... Pomyśl o śpiworku do spania lub woombie , jesli Mała miałaby b wygórowany odruch Moro, choć to dugie to juz znacznie droższa sprawa. U nas było to zbawienne. Dziewczynki z reguły sa mniejsze czyli 56 pewnie wystarczy, ale znowu jeszcze biegac w ubrankach nie będzie, więc i 62 ok, byle nie fałdowało sie na pleckach. I coś cieplejszego na wyjście ze szpitala + kocyk lub spiworek do fotelika samochodowego. Powodzenia Mamo.:happy2:
ms
 
Do góry