reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to jest możliwe ?

Oktavia71

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Grudzień 2017
Postów
18
Witam. Jestem nowa na forum i to jest mój drugi post. Więc proszę o pomocne odpowiedzi a nie śmieszkowate co uzyskałam wcześniej, jeśli masz zamiar się nabijać ze mnie i z innych to proszę nie odpisuj na to :) . Chciałabym się może czegoś więcej dowiedzieć bo szukałam na innych forum i niczego podobnego nic nie znalazłam. ( 09.12. ) kochałam się z chłopakiem i doszedł do środka, od razu poszłam się umyć i w ogóle. ( 10.12. ) Dostałam okres tak jak powinnam dostać ale dostałam go o 2:30 zdziwiłam się bo zazwyczaj mój cykl trwa 24 dni jak zawsze i normalnie dostaje okres rano jak wstanę lub wieczorem. Jak robię siku to mam mocny intensywny kolor żółty, nie wiem może to normalne ale nigdy również takiego czegoś nie miałam przez cały dzień. Nigdzie nie mogłam się doczytać również o moczu. Tak wiem mam zrobić test ale na pewno nie teraz dopiero za 2 tygodnie bym chciała. Chłopak nalega na tabletkę dzień po ale ja nie jestem przekonana do tej tabletki. Proszę również nie odpisywać typu zabezpieczajcie się i w ogóle to nic nie da :) Po prostu już tego nie robimy z zabezpieczeniem po naszych innych wpadkach i tyle :) Proszę odpowiedzieć czy któraś z was miała tak samo lub podobnie do mojej sytuacji i zaszła w ciąże ? Proszę o normalne odpowiedzi na prawdę bo to nie ma sensu się przekrzykiwać przez internet. Z góry dziękuje o odpowiedzi :)
 
reklama
Rozwiązanie
Dobrze jest z 12 cykli miec na naukę.
W tym sęk, że stosując m.n. masz świadomość, że masz okres plodny i nie plodny. Tym samym jak nie planujesz dziecka to nie wspołzyjesz "regularnie" ( to zalezy co masz na myśli pisząc regularnie np. codziennie? Co dwa dni? Co 5?) a w dni nieplodne.
Nie rozumiemy się. Okres płodny i niepłodny ma się tak czy inaczej, problem polega na tym, że przy cyklu nieregularnym (nie wiem skąd wzięło się w Twoim poście regularne współżycie, nie pisałam o tym, a o nieregularnym cyklu) wyznaczenie tych dni płodnych jest obarczone wysokim ryzykiem błędu. Sorry, wolę wkładkę domaciczną, nie mylić z hormonalną.
Nawet krwawienie to nie miesiaczka a krwawienie z odstawienia...
Heh, przecież zadaniem np...
@mamakubusia87 no naprawdę mogłabyś się powstrzymać! :D@Oktavia71 zaczynam podejrzewać, że jesteś internetowym trollem i robisz sobie z nas bekę, podczas gdy my tu naprawdę chcemy się wspierać radami i dzielić doświadczeniami. Dziewczyny już Ci wczoraj wiele razy napisały, że kalendarzyk nie jest formą antykoncepcji i nie ma żadnej pewności czy w ciąże nie zajdziesz. Wygoogluj sobie co to jest "rosyjska ruletka" i tak potraktuj swoją formę antykoncepcji. Stosunek dzień przed okresem powinien powinien być bezpieczny, ale tylko w teorii - ja zaszłam w ciąże w 7-8dc, wiec moje poprzednie próby zajścia w tą wyliczoną owulację okazały się nieskuteczne. I nic Ci nie pomoże sikanie i mycie się po stosunku...!!! To, że raz Wam pękła prezerwatywa (zapewne źle założona, bo one tak same z siebie nie pękają) nie jest powodem do zaprzestania stosowania jakiejkolwiek antykoncepcji ( tak wiem, pisałaś, że pisanie Ci tego nic nie da, bo stosować nie będziecie) Twój chłopak uprawiając z Tobą seks w ten sposób jest rownież skrajnie nieodpowiedzialny i po prostu Cię wykorzystuje.Chodzisz na biologię w szkole? Było już o zapłodnieniu? Jak nie - poczytaj w necie. W ciąży będziesz na 100% prędzej czy pózniej - założymy się? Do zobaczenia w kolejnych miesiącach, pod kolejnym postem, który napiszesz "czy to ciąża?". Tak, to zapewne będzie ciąża.
 
reklama
@mamakubusia87 no naprawdę mogłabyś się powstrzymać! :D@Oktavia71 zaczynam podejrzewać, że jesteś internetowym trollem i robisz sobie z nas bekę, podczas gdy my tu naprawdę chcemy się wspierać radami i dzielić doświadczeniami. Dziewczyny już Ci wczoraj wiele razy napisały, że kalendarzyk nie jest formą antykoncepcji i nie ma żadnej pewności czy w ciąże nie zajdziesz. Wygoogluj sobie co to jest "rosyjska ruletka" i tak potraktuj swoją formę antykoncepcji. Stosunek dzień przed okresem powinien powinien być bezpieczny, ale tylko w teorii - ja zaszłam w ciąże w 7-8dc, wiec moje poprzednie próby zajścia w tą wyliczoną owulację okazały się nieskuteczne. I nic Ci nie pomoże sikanie i mycie się po stosunku...!!! To, że raz Wam pękła prezerwatywa (zapewne źle założona, bo one tak same z siebie nie pękają) nie jest powodem do zaprzestania stosowania jakiejkolwiek antykoncepcji ( tak wiem, pisałaś, że pisanie Ci tego nic nie da, bo stosować nie będziecie) Twój chłopak uprawiając z Tobą seks w ten sposób jest rownież skrajnie nieodpowiedzialny i po prostu Cię wykorzystuje.Chodzisz na biologię w szkole? Było już o zapłodnieniu? Jak nie - poczytaj w necie. W ciąży będziesz na 100% prędzej czy pózniej - założymy się? Do zobaczenia w kolejnych miesiącach, pod kolejnym postem, który napiszesz "czy to ciąża?". Tak, to zapewne będzie ciąża.
Nie nie jestem trolem :) wystawiłam post a nigdzie nie znalazłam podobnych do siebie i dlatego. Tak każda napisała mniejsza z tym nie chce się tak bardzo rozpisywać na ten temat :) Nie że sikałam tylko na intensywny żółty a wcześniej tak nie miałam .. Wiem że nie po moczu się poznaje tylko z ciekawości chce się więcej j dowiedzieć :) Nie, nie pękła nam tylko raz :)
 
reklama
Do góry