reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to jest NOP?

G

goszczaca

Gość
Witam po bardzo długiej przerwie. Mój syn 17 M. W czwartek miało szczepienie ostatnia dawka 6 w 1. Do tej pory było po szczepieniach wszystko dobrze delikatnie podwyższona temperatura senność nic po za tym, a po tym szczepieniu zrobił mu się obrzęk który się powiększa, robiłam oklad z sody i chyba dodatkowo to pogarsza. Nie wiem co już robić. Temperatury brak nie jest sobą ale to norma.
1467460350-1d1mld.jpeg


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Kazdy odczyn poszczepienny, nawet tak "banalny", jak podwyzszona temperatura, opuchlizna w miejscu uklucia czy sennosc, jest NOP, czyli niepozadanym odczynem poszczepiennym.
Czy jest na tyle powazny, ze nalezaloby to zglosic lekarzowi ?
Sama znasz swoje dziecko, wiesz, jak reaguje. Jesli uwazasz, ze tym razem cos jest "nie tak", to ja jak najbardziej radzilabym zwrocic sie do lekarza. I zadac wpisania NOP do karty dziecka.
 
Co prawda nie szczepię skojarzonymi, ale nam w przychodni lekarka mówiła, że na kolejną dawkę szczepionki dziecko może gorzej reagować. U nas tak było przy pneumokokach. Przy I dawce prawie nic, a przy drugiej solidny obrzęk, który ustąpił po 3 dniach.
Myślę, że soda nie zaszkodziła. Widocznie tak mocno organizm zareagował.
 
Lekarz będzie Ci wmawiać, że obrzęk to norma, że temperatura to norma, że generalnie wszystko to norma, ale to, co widać na zdjęciu, to NOP niepodważalny.
Idź do przychodni i nie daj się spławić - żądaj wpisu o NOP i zgłoszenia sprawy do sanepidu.
Oczywiście będziesz tą najgorszą i w ogóle, lekarz będzie chamski i niemiły, będą robić wszystko, żebyś jednak nie robiła afery, ale to Twoje prawo.
Jak coś, to zapraszam na PW, przechodziłam przez to z sukcesem ;)
 
Pani "doktor" już mi ostatnio nawrzucała, że matki podstępem ukrywają chorobę dziecka, zbijają gorączkę przed wizytą, żeby tylko zaszczepić!

Jakby to rodzic miał interes w szczepieniu dziecka, a nie lekarz - dobre :D :D :D
 
reklama
Dzieki za ten szczery glos ze srodowiska lekarskiego.
Bedziemy mialy to na uwadze.
Nadal nie pochwalila sie pani, gdzie pani przyjmuje, pani dochtur, i jak sie pani nazywa.
Zapewne po takiej reklamie na BB pacjentki walilyby drzwiami i oknami :-D
 
reklama
Do góry