reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy VEGE Naturalne mleczko nawilżające do ciała Lirene ECO Baby jest dobre dla Twojego dziecka? 100 produktów czeka na przetestowanie. Zgłoś się szybciutko! - kliknij

Psychologowie z SWPS proszą o twoją pomoc. Ostatnio, dzięki babyboomowym mamom, udało się zebrać potrzebną liczbę odpowiedzi w 10 h :) Tym razem czeka anonimowa ankieta o twoim nastawieniu wobec stresu. Wypełnij i potraktuj jako dobry uczynek!

• Uwaga!

Wysyłając wczoraj informację o programie dla mam nie miałam pojęcia, że w ciągu kilku godzin utworzy się grupa. Jeśli chciałaś dołączyć, ale nie zdążyłaś - napisz do mnie. Wpiszę cię na listę rezerwową. Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna?

Datusia

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny, odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75g. Jestem 25t2d ciąży. Czy te wyniki są złe?

glukoza na czczo 4,30 mmol/l (3,50- 5,80) tu jest w normie
po 1 h 8,06 mmol/l (<= 7,80 ) tu trochę za wysoko
po 2 h 5,87 mmol/l (<= 7,80) tu też w normie

Lekarza mam w przyszłym tygodniu dopiero. Co myślicie o tych wynikach?
Czy ta glukoza po godzinie ma znaczenie jeśli ta po dwóch jest w normie???

reklama

AnnaOlga

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Oczywiście że ma znaczenie. Będziesz musiała przejść na dietę i pilnować poziomu cukru

Cookie_

Rozwiązania
0
Wystarczy 1 wynik z 3 przekroczony by stwierdzić cukrzycę.
Dieta na cukrzycy nie jest tragiczna, to po porostu zdrowe odżywianie i zamiana niektórych produktów na te o niższym Ig i pełnoziarniste. Cukrzycę mam stwierdzoną od 10tc i daje rade. Teraz prawie końcówka i wszystko ok i że mną i dzieckiem. Nie taki wilk straszny jak go malują.

Datusia

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziękuje dziewczyny. Nie urywam, że trochę jestem przerażona. Mam nadkrzepliwość, codziennie robie zastrzyk fraxiparine od początku ciąży. Mam hashimoto ale na szczęście ostatnio tarczyca ładnie. Jestem poronieniach i nie mam jeszcze dzieci. A teraz jeszcze to... Nie spodziewałam się, objawów cukrzycy nie mam a tu taki szok... Ehhh... mam nadzieję, że jakoś to będzie.
Ginekolog da mi glukometr czy raczej skieruje gdzieś dalej?
Skąd wiecei co jeść? Dostałyście jakąś rozpiskę?
No i święta, więc pewnie tradycyjne potrawy odpadają.

Kasiula1431

Rozwiązania
0
A ja się boję że przy tej diecie moje dzieciątko nie urośnie ja 27+3 przytulam 4 kg , jestem szczupła bo na 170 przed ciążą zdążyłam 59kg. Może po prostu córcia ściągać będzie że mnie potrzebne jej substancje do rozwoju..:( dopiero zaczynam z tą dietą A już mam doła...

Datusia

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja 25t2d i przytyłam 3kg na razie. Wczoraj odebrałam wyniki więc diety póki co nie miałam żadnej.

Mamcia_86

Rozwiązania
0
Dziewczyny, odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75g. Jestem 25t2d ciąży. Czy te wyniki są złe?

glukoza na czczo 4,30 mmol/l (3,50- 5,80) tu jest w normie
po 1 h 8,06 mmol/l (<= 7,80 ) tu trochę za wysoko
po 2 h 5,87 mmol/l (<= 7,80) tu też w normie

Lekarza mam w przyszłym tygodniu dopiero. Co myślicie o tych wynikach?
Czy ta glukoza po godzinie ma znaczenie jeśli ta po dwóch jest w normie???
Niestety cukrzyca. Też mam. Trzeba mierzyć cukier i pilnować dietę. Ja już walczę z tym od 13 tygodnia ciąży, Tobie dużo do porodu nie zostało, więc spoko

Mamcia_86

Rozwiązania
0
Nie wolno jeść między posiłkami przy cukrzycy. Ja mam 7 posiłków, od 8 do 22. Będziesz miała szkolenie, co wolno Ci jeść. Dostaje się tabele z produktami. Diabetolog zaznacza ile wymienników można zjeść przy danym posiłku

reklama

Mamcia_86

Rozwiązania
0
Bardzo ważne jest jeść kilka różnych produktów przy jednym posiłku, to organizm dłużej trawi i nie ma skoku w cukrze. Najlepiej po posiłku spacerować, bo to obniża widocznie cukier. Nie wolno podjadać

reklama
Do góry