reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna?

Datusia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2019
Postów
20
Dziewczyny, odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75g. Jestem 25t2d ciąży. Czy te wyniki są złe?

glukoza na czczo 4,30 mmol/l (3,50- 5,80) tu jest w normie
po 1 h 8,06 mmol/l (<= 7,80 ) tu trochę za wysoko
po 2 h 5,87 mmol/l (<= 7,80) tu też w normie

Lekarza mam w przyszłym tygodniu dopiero. Co myślicie o tych wynikach?
Czy ta glukoza po godzinie ma znaczenie jeśli ta po dwóch jest w normie???
 
reklama
Rozwiązanie
Napiszę jak skończyło się u mnie, gdyby jakaś mamusia kiedyś szukała. No więc wg tych norm z mojego labolatorium po 1h mam glukozę za wysoką. Ale normy dla kobiet w ciąży są inne- tak jak w linku, który wkleiłam wyżej. Byłam rano u lekarza i wszystko jest ok. Niestety labolatoria zaznaczają normy dla wszystkich. Tak jak np z TSH. Norma jest do 4,2 a kobiety które się starają lub są w ciąży powinny mieć sporo niższy wynik.
Zdrówka dla wszystkich!
Dziewczyny zobaczcie co znalazłam. Wedłyg polskiego towarzystwa diabetologicznego są inne normy dla kobiet w ciąży i inne dla nie ciężarówek i mężczyzn. Według tych norm nie mam cukrzycy. Zobaczcie:
to pierwsza lepsza strona, ale jest wiele info na temat tych norm w ciąży. Są inne, wyższe.
Jutro idę do lekarza to się dowiem co i jak.

No musisz patrzeć na normy dla kobiet w ciąży. W ciąży na czczo powinno być do 90, po godzinie do 180, a po dwóch chyba do 153. Nie umiem przeliczać na te jednostki, w których ty podałaś swoje wyniki.
 
reklama
No musisz patrzeć na normy dla kobiet w ciąży. W ciąży na czczo powinno być do 90, po godzinie do 180, a po dwóch chyba do 153. Nie umiem przeliczać na te jednostki, w których ty podałaś swoje wyniki.
Mi diabetolog powiedziała, że norma na czczo w ciąży to do 90, a godzinę po posiłku do 140. Przy przekroczeniu 5 razy zapisuje insulinę
 
reklama
Napiszę jak skończyło się u mnie, gdyby jakaś mamusia kiedyś szukała. No więc wg tych norm z mojego labolatorium po 1h mam glukozę za wysoką. Ale normy dla kobiet w ciąży są inne- tak jak w linku, który wkleiłam wyżej. Byłam rano u lekarza i wszystko jest ok. Niestety labolatoria zaznaczają normy dla wszystkich. Tak jak np z TSH. Norma jest do 4,2 a kobiety które się starają lub są w ciąży powinny mieć sporo niższy wynik.
Zdrówka dla wszystkich!
 
Rozwiązanie
Do góry