reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to już cukrzyca ciążowa...

Carina2018

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2018
Postów
57
Trochę się wystraszyłam, jestem teraz na początku ciąży, termin na listopad 2020, wykonując podstawowe badania w tym między innymi glukoze na czczo wynik wyszedł mi 93, lekarz kazał powtórzyć, ale już test obciążenia gkukoza i tutaj znowu na czczo 98, a po 1h i po 2h wynik cukru we krwi w normie, czy to jest powód do niepokoju... Początek cukrzycy... Do diabetologa jestem zarejestrowana dopiero na 20 mają... Czy któraś z mam byla w podobnej sytuacji i jednak skończyło się na strachu...
 
reklama
Rozwiązanie
Ja również mam cukrzyce ciążowa. Test obciążenia glukozą jest też po to aby sprawdzić czy nasz problem z nietolerancją glukozy tylko na czczo czy również po posiłku. Jestem obecnie w 38tc i praktycznie od początku na diecie. Pamiętaj że jeden diabetolog drugiemu nie równy. Odnośnie wskazówek co do prawidłowej diety więcej dowiedziałam się od znajomej położnej niż od Pani diabetolog do której chodziłam
Trochę się wystraszyłam, jestem teraz na początku ciąży, termin na listopad 2020, wykonując podstawowe badania w tym między innymi glukoze na czczo wynik wyszedł mi 93, lekarz kazał powtórzyć, ale już test obciążenia gkukoza i tutaj znowu na czczo 98, a po 1h i po 2h wynik cukru we krwi w normie, czy to jest powód do niepokoju... Początek cukrzycy... Do diabetologa jestem zarejestrowana dopiero na 20 mają... Czy któraś z mam byla w podobnej sytuacji i jednak skończyło się na strachu...
U mnie też tylko wynik na czczo był podwyższony i cukrzyca jest.
 
Trochę się wystraszyłam, jestem teraz na początku ciąży, termin na listopad 2020, wykonując podstawowe badania w tym między innymi glukoze na czczo wynik wyszedł mi 93, lekarz kazał powtórzyć, ale już test obciążenia gkukoza i tutaj znowu na czczo 98, a po 1h i po 2h wynik cukru we krwi w normie, czy to jest powód do niepokoju... Początek cukrzycy... Do diabetologa jestem zarejestrowana dopiero na 20 mają... Czy któraś z mam byla w podobnej sytuacji i jednak skończyło się na strachu...
przy pierwszym badaniu wynik też miałam wysoki, ale każde kolejne wychodziło idealnie, poza tym nie martw się na zapas, cukrzycę w ciąży ma mnóstwo dziewczyn, będziesz musiała pilnować diety, zainteresuj się posiłkami o niskim indeksie glikemicznym
 
Ja również mam cukrzyce ciążowa. Test obciążenia glukozą jest też po to aby sprawdzić czy nasz problem z nietolerancją glukozy tylko na czczo czy również po posiłku. Jestem obecnie w 38tc i praktycznie od początku na diecie. Pamiętaj że jeden diabetolog drugiemu nie równy. Odnośnie wskazówek co do prawidłowej diety więcej dowiedziałam się od znajomej położnej niż od Pani diabetolog do której chodziłam
 
Rozwiązanie
Do góry