reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to już oznaki zbliżającego się porodu ?

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Pewnie jak każda przyszła mama, która niebawem urodzi swoje pierwsze dziecko, boję się że coś przegapię, a juz najbardziej boje sie tego że dziecku coś może się stać..
Jestem w 34 tygodniu ciąży i od dwoch dni raz z jednej, raz z drugiej piersi sączy mi się pokarm, czy to normalne ? Poza tym śluz jest gęsty, jest go więcej i ma kolor biało/żółtawy bez zapachu. Czy to może już jakieś oznaki?
 
reklama
Rozwiązanie
A z doświadczenia jak już zrobi ci się niedobrze tak że będziesz chciała wymiotować to już chwila do spotkania z dzieckiem.

Podpisuje się pod tym, przy pierwszymporodzie wszystko trwało długo, mdlilo mnie ale nie wymiotowalam.
Natomiast przy drugim porodzie już po 30 min od pierwszych skurczy wymiotowalam i jak teściowa to zobaczyła to zaczęła nas pospieszać do szpitala- miała rację, syn się urodził po 1,5h.
Organizm przygotowuje się do roli mamy to już niedługo pokarm się pojawia to dobry znak. Zostało ci tylko 6 tygodni (może trochę mniej lub więcej) więc tak jak napisałaś zbliża się. Poród zacznie się skurczami, odejściem wód będziesz to wiedziała - czuła.. Szczęśliwego rozwiązania!
 
Organizm przygotowuje się do roli mamy to już niedługo pokarm się pojawia to dobry znak. Zostało ci tylko 6 tygodni (może trochę mniej lub więcej) więc tak jak napisałaś zbliża się. Poród zacznie się skurczami, odejściem wód będziesz to wiedziała - czuła.. Szczęśliwego rozwiązania!
Dziękuję za odpowiedź, początkowo myślałam że coś jest nie tak. A czy ból krocza/pachwin, doskwierajacy najbardziej przy wstawaniu albo zmianie pozycji to również może być mała oznaka czy panikuje i gdzieś się naciągnęłam ?
 
Siara w piersiach jest normalna w obydwoch ciazach mialam ja juz od 20 tyg :) powinny byc juz skurcze przepowiadajace czyli takie bezbolesne twardnienie brzucha, prawdziwe skurcze wygladaja podobnie tylko wtedy boli brzuch :)
 
u mnie też 34 tc, ale ciąża trzecia, więc z doświadczenia napiszę, że spokojnie, na pewno niczego nie przegapisz :) na ok. 3 tygodnie przed porodem zaczyna się obniżać brzuch, a kilka dni-tydzień przed często organizm się oczyszcza (częstsze oddawanie kału, wręcz lekkie rozwolnienie, biegunki). przed samym porodem odchodzi też czop, więc jeśli zobaczysz coś galaretowego na wkładce podbarwionego krwią, to znak, że już czas.
sam poród zaczyna się od skurczy (najczęściej) lub odejściem wód (statystycznie rzadziej, ale zawsze na filmach ;)). lekarz powinien już niedługo zacząć Cię wysyłać na KTG, żeby właśnie zobaczyć, czy nie pojawiają się już jakieś skurcze.

a i siara w piersiach na tym etapie to normalne, choć u niektórych pojawia się dużo wcześniej, u innych w ogóle. ja np w żadnej ciąży nie miałam, a bez problemu karmiłam piersią.
 
u mnie też 34 tc, ale ciąża trzecia, więc z doświadczenia napiszę, że spokojnie, na pewno niczego nie przegapisz :) na ok. 3 tygodnie przed porodem zaczyna się obniżać brzuch, a kilka dni-tydzień przed często organizm się oczyszcza (częstsze oddawanie kału, wręcz lekkie rozwolnienie, biegunki). przed samym porodem odchodzi też czop, więc jeśli zobaczysz coś galaretowego na wkładce podbarwionego krwią, to znak, że już czas.
sam poród zaczyna się od skurczy (najczęściej) lub odejściem wód (statystycznie rzadziej, ale zawsze na filmach ;)). lekarz powinien już niedługo zacząć Cię wysyłać na KTG, żeby właśnie zobaczyć, czy nie pojawiają się już jakieś skurcze.

a i siara w piersiach na tym etapie to normalne, choć u niektórych pojawia się dużo wcześniej, u innych w ogóle. ja np w żadnej ciąży nie miałam, a bez problemu karmiłam piersią.
Bardzo dziękuję za odpowiedź :)
 
reklama
reklama
Do góry