reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to kolka czy zaparcia?

Dołączył(a)
5 Styczeń 2011
Postów
6
Miasto
mała miejscowość niedaleko Warszawy
Cześć.
Jestem nowa na forum. Jestem świeżo upieczoną mamą, Kuba ma 3 tygodnie ale dostarcza nam już całkiem sporo wrażeń, a ponieważ nie mam kogo zapytać o radę zwracam się do Was. Kuba od kilku dni budzi się z płaczem, nie wiem czemu. Wygląda to na kolkę ale czasem nie ma zupełnie takich objawów, czasem bardzo się pręży i głośno krzyczy, a czasem marudzi i płacze a potem puszcza bączki i to dużo. Ma dość delikatne hipoalergiczne mleko, dostaje infacol w małych dawkach (zalecenie lekarza) i już sama nie wiem co mam robić. Może coś podpowiecie.
 
reklama
Pewnie panią nie pocieszę mówiąc, że co drugie dziecko przysparza takich problemów rodzicom. Kolki pojawiają się raczej po 1 miesiącu życia i pojawiają się o stałych porach, najczęściej dziecko płacze nieustannie przez kilkadziesiąt minut, po czym nagle się uspokaja. W opisanej przez Panią sytuacji raczej mamy do czynienia z pierwotną nietolerancją laktozy, która jest fizjologią, układ pokarmowy jest jeszcze nie do końca rozwinięty i nie radzi sobie z trawieniem laktozy. Czasami pomagają ciepłe okłady na brzuszek, które rozluźniają mięśnie brzucha, również łagodny masaż brzuszka okrężnymi ruchami. Lekarz może zalecić przy utrzymujących lub nasilających się objawach mleko bezlaktozowe. Czasami pomaga podawanie probiotyków, najlepiej zapytać farmaceuty o taki rodzaj probiotyku, który można podawać noworodkom. Warto również zwrócić uwagę na sposób w jaki dziecko pije mleko jeśli łapczywie to może warto kupić butelkę przeciwkolkową.
 
Do góry