reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to może być alergia??

beata26

szczęśliwa mamusia :)
Dołączył(a)
15 Maj 2009
Postów
2 569
Miasto
taka tam ładna miejscowość :)
dziewczyny pomóżcie, Julka od ok 3 tyg wciąż kicha, jak opętana, serie po nawet 6 kichnieć co się kończy obsmarkaną całą buźką. Obawiam się, że to alergia na jakieś pyłki. Czy to nie za wczesnie? Czy to groźne u tak małego dziecka? czy mam podawać zyrtec? mam prawie całe opakowanie, ale otwarte było we wrześniu 2010. Nie wiem czy mogę stosować jeśli było otwarte tyle mcy temu, datę przydatności ma do 2014.
 
reklama
Moja córa jest w podobnym wieku do Twojej Julci, i od kilku miesięcy tez męczy nas jakaś alergia, ciężko nam ustalić na co, podaję jej zyrtec ( z polecenia lekarza), myślę, że możesz jej podawać ten zyrtec, który masz. My butelkę zaczęliśmy ok listopada, a dopiero teraz skończyliśmy, więc też była trochę otwarta
 
Pewnie, że to może być alergia. Moim zdaniem przed podaniem zyrtecu powinnaś iść do pediatry i zapytać, czy i w jakich dawkach możesz go stosować. A poza tym to lekarz najlepiej będzie wiedział, czy to alergia i w razie czego dostaniesz od razu skierowanie do alergologa. Alergolog takim małym dzieciom robi badanie krwi na obecność alergii. Testy skórne robione są dopiero u dzieci 3-4 letnich.
My idziemy w maju, ale z powodu alergii pokarmowej.
 
Ale ten Zyrtec już używany to podawałaś wcześniej dziecku? Pamiętasz w jakich dawkach i o jakich porach? Najlepiej jednak będzie udać się do pediatry i zapytać, a nie leczyć się na własną rękę... albo odwiedź przynajmniej apteki medyczne i zapytaj farmaceutę...
 
Do góry