reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być ciąża bliźniacza?

Dołączył(a)
26 Luty 2018
Postów
7
Witam,
jestem obecnie w trzeciej ciąży wg mojej ginekolog jest to ciąża pojedyncza, ja jednak mam trochę wątpliwości. Ostatnią miesiączkę miałam 26.09.17, pozytywny test ciążowy 25mlU/ml wyszedł 30.10, na pierwsze badanie poszłam 20.11 i wychodziło, że to 8tc. Badanie pokazało jednak bardzo mały zarodek wskazujący na 6t3d i nie było akcji serca. Kolejna kontrola po 10 dniach 30.11 i znów całkowita niezgodność, bo zarodek nadal mniejszy niż wychodzi z miesiączki i nawet niezgodnie z poprzednim usg bo teraz 7t2d, ale szczęśliwie jest bicie serca. Badania prenatalne miałam wyznaczone wg pierwszego usg na 10.01 czyli 13t5d. Badanie wykazało, że dziecko jest za duże żeby sprawdzić przezierność karkową, wiek ciąży obliczony na 14t1d. Kolejna niezgodność każde usg inne, żadne nie zgadza się z miesiączką. Pierwsze ruchy dziecka czułam ok 22.01 i w porównaniu do poprzednich ciąż ruchy są o wiele, wiele intensywniejsze i występują dużo częściej. Martwią mnie te nieścisłości, czy jest możliwe, że to ciąża bliźniacza i dlatego zarodki były mniejsze? Albo na drugim usg był widoczny inny zarodek i dlatego rozmiar się nie zgadza? Czy lekarka mogłaby coś takiego przeoczyć?

Dodam jeszcze, że przytyłam do połowy ciąży prawie 10kg, jem normalnie i nie jem słodyczy. Bardzo często łapią mnie kolki i zadyszki nawet jak idę tempem 3-latka.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Na wczorajszej wizycie nadal było widoczne tylko jedno dziecko. Wg usg wszystko się wyrównało i dziecko ma wszystkie wymiary zgodne z wiekiem obliczanym z miesiączki.

W pobliskim mieście jest tylko dwóch certyfikowanych lekarzy, obecnie czeka się na wizytę tydzień, więc niestety ale na połówkowe już mi się nie uda dostać bo właśnie zaczęłam 23tc. Planuję wizytę na 30tc.

Dziękuję wszystkim za udział w rozmowie, bardzo mi to pomogło i uspokoiło.
Za chwile bedziesz miala badanie połowkowe, wykonaj je u lekarza z certyfikatem i powiedz o swoich watpliwosciach. Powinnas dostac rzetelne inforamacje.
Dokładnie ..lekarz z dobrym sprzętem i certyfikatem bez dwóch zdań .
A na polowkowym oprócz ze przeswietlaja dziecka z góry góry na dół , sprawdzają właśnie jeszcze raz 1 trymestr kość nosowa czy jak jest ile ma mm i czy plyn karkowy sie wsiaknal takze jakby stratna nie będzie.
 
reklama
A USG jednak może się pomylić, a raczej lekarz je wykonujący. Jestem tego przykładem, mając badanie endowaginalne pani doktor przegapiła bliźniaka, nie usprawiedliwia jej typ badania, bo ciąża była wtedy na tyle duża, że raczej nie powinna popełnić takiego błędu i powiedziała mi to inna pani doktor, certyfikowana, że się tak wyrażę, na usg genetycznym. Drugie USG miałam robione, dosłownie, na drugi dzień i lekarka ledwie przyłożyła głowicę do brzucha stwierdziła, że ona widzi dwójkę a nie jedno, a dodam, że miała spore utrudnienie w badaniu, bo jestem otyła.
A jeśli chodzi o ruchy bliźniąt, no są one troszkę inaczej wyczuwalne, a przynajmniej ja to tak odbieram (inne mamy bliźniąt mogą mnie skorygować), nie tyle mocniejsze ile odczuwalne w kilku miejscach na raz.

No i faktycznie, poszłabym do lekarza z certyfikatem na kolejne usg i podzieliła się swoimi wątpliwościami, nawet nie wiem jakie są procentowo szanse na przegapienie bliźniaki po kilkukrotnym badaniu usg.
 
Owulację wg moich obserwacji miałam 12.10 czyli przesuniętą zaledwie od 2 dni, ostatni stosunek miałam 16.10 a potem 2 tygodnie przerwy. Nie bardzo wchodzi więc w grę opóźnienie w wieku ciąży aż o 2 tygodnie jak wskazuje usg. Jutro mam badanie połówkowe u mojej doktorki zobaczymy czy coś się zmieni. Rozważę też pójście do lekarza z certyfikatem choć te wizyty są strasznie drogie :surprised:
 
Owulację wg moich obserwacji miałam 12.10 czyli przesuniętą zaledwie od 2 dni, ostatni stosunek miałam 16.10 a potem 2 tygodnie przerwy. Nie bardzo wchodzi więc w grę opóźnienie w wieku ciąży aż o 2 tygodnie jak wskazuje usg. Jutro mam badanie połówkowe u mojej doktorki zobaczymy czy coś się zmieni. Rozważę też pójście do lekarza z certyfikatem choć te wizyty są strasznie drogie :surprised:
A co to znaczy wg Twoich obserwacji?
Bo jeśli nie wykonałas testu owulacyjnego to można sobie gdybać

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ivisia tylko i wylacznie monitoring cyklu na usg moze potwierdzic owulacje.

Ja watpie by taka pomylka sie zdarzyla.Co do polowkowych koniecznie powinnas je zrobic u lekqrza z certyfikatem!!!!

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na wczorajszej wizycie nadal było widoczne tylko jedno dziecko. Wg usg wszystko się wyrównało i dziecko ma wszystkie wymiary zgodne z wiekiem obliczanym z miesiączki.

W pobliskim mieście jest tylko dwóch certyfikowanych lekarzy, obecnie czeka się na wizytę tydzień, więc niestety ale na połówkowe już mi się nie uda dostać bo właśnie zaczęłam 23tc. Planuję wizytę na 30tc.

Dziękuję wszystkim za udział w rozmowie, bardzo mi to pomogło i uspokoiło.
 
Rozwiązanie
Do góry