reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być ciąża.

Dołączył(a)
15 Czerwiec 2022
Postów
2
Witam .Piszę do was ponieważ mam taki problem otóż biorę tabletki anty staram się je przyjmować regularnie tz nie tak do minuty czasami plus minus dwie godzinki opóźnienia mam . Teraz moje pytanie czy przez to mogę być w ciąży. Opakowanie skończyłam 21.05 w tym czasie powinnam dostać okres , ale niestety nie dostałam. Nie mogę zrobić bety ponieważ mieszkam za granicą testu .chodzi mi tylko o to czy jest jest możliwość ciazy czy to poprostu objawy starzenia się dodam że mam 40 lat⁹ .
 
reklama
2 godziny opóźnienia w przyjmowaniu antykoncepcji to według producenta dopuszczalne widełki. Mój ginekolog zaleca nie przekraczanie opóźnienia 6 godzinnego, mimo, ze producent deklaruje 12 godzin zapasu. Ja mysle ze przez takie coś w ciąży nie będziesz. Sprawa zmienia się gdy zapomniałaś jakiejś tabletki, miałaś wymioty czy biegunki szybciej niż 4h po przyjęciu tabletki. Ale ogólnie na ciąże bym się nie nastawiała w Twoim przypadku, po prostu zrób test
 
Krwawienie z odstawienia (bo to nie jest prawdziwy okres, tylko sztucznie wywolane krwawienie) moze wystapic w czasie przerwy miedzy opakowaniami, ale nie musi. Plus minus 2h to zadne opoznienie przy tabletkach. Ryzyko ciazy jest zawsze, nawet przy antykoncepcji, ale znikome (stad wskaznik Pearla). Tylko brak seksu gwarantuje ciaze. Jesli jednak przyjmujesz wszystko zgodnie z ulotka i wytycznymi to ryzyko ciazy jest bardzo male. Jesli jednak masz jakies obawy to zrob test ciazowy i to rozwieje wszystkie twoje watpliwosci.
 
Krwawienie z odstawienia (bo to nie jest prawdziwy okres, tylko sztucznie wywolane krwawienie) moze wystapic w czasie przerwy miedzy opakowaniami, ale nie musi. Plus minus 2h to zadne opoznienie przy tabletkach. Ryzyko ciazy jest zawsze, nawet przy antykoncepcji, ale znikome (stad wskaznik Pearla). Tylko brak seksu gwarantuje ciaze. Jesli jednak przyjmujesz wszystko zgodnie z ulotka i wytycznymi to ryzyko ciazy jest bardzo male. Jesli jednak masz jakies obawy to zrob test ciazowy i to rozwieje wszystkie twoje watpliwosci.
Tylko brak seksu gwarantuje ciąże :D sorki rozśmieszyło mnie
 
@Agnieszka40l Ja przy tabletkach mam kwawienie z odstawienia jak zaczynam nowe opakowanie. Dodatkowo w moich tabletkach jest napisane, że jest możliwość, że to krwawienie może się nie pojawić (ale jak nie pojawi się po kolejnym opakowaniu - to należy zrobić test lub udać się do lekarza). Miałam cykle, w których miałam jednodniowe plamienia. W ciąży nie jestem. Zdarzało mi się wziąć tabletkę z prawie 12-godzinnym opóźnieniem lub nawet zapomnieć wziąć (wówczas postępowałam zgodnie z instrukcją).
 
@Agnieszka40l Ja przy tabletkach mam kwawienie z odstawienia jak zaczynam nowe opakowanie. Dodatkowo w moich tabletkach jest napisane, że jest możliwość, że to krwawienie może się nie pojawić (ale jak nie pojawi się po kolejnym opakowaniu - to należy zrobić test lub udać się do lekarza). Miałam cykle, w których miałam jednodniowe plamienia. W ciąży nie jestem. Zdarzało mi się wziąć tabletkę z prawie 12-godzinnym opóźnieniem lub nawet zapomnieć wziąć (wówczas postępowałam zgodnie z instrukcją).
No mi się nie zdarzylo zapomnieć tabletki tz czas nigdy nie przekroczyl 12 h jedynie plus minus 2h. Ale mam dziwne fazy że jestem w ciąży bolą mnie jajniki ,bulgocze mi w brzuchu ,i piersi też mnie jakiś tak dziwnie bolą.
 
To zrób test dla spokojnej głowy.
Ja też mam czasem takie "schizy", ale jakoś próbuję z nimi walczyć.
To już chyba starość nas dopada - bo też mam czasem takie bóle cycków czy też brzucha 😂
Mimo że wciąż mam odczucie, że mam 20 lat 🤷‍♀️
 
No mi się nie zdarzylo zapomnieć tabletki tz czas nigdy nie przekroczyl 12 h jedynie plus minus 2h. Ale mam dziwne fazy że jestem w ciąży bolą mnie jajniki ,bulgocze mi w brzuchu ,i piersi też mnie jakiś tak dziwnie bolą.

Jesli test bedzie negatywny to po prostu skutki uboczne przyjmowania sztucznych hormonow.
 
reklama
No mi się nie zdarzylo zapomnieć tabletki tz czas nigdy nie przekroczyl 12 h jedynie plus minus 2h. Ale mam dziwne fazy że jestem w ciąży bolą mnie jajniki ,bulgocze mi w brzuchu ,i piersi też mnie jakiś tak dziwnie bolą.

Niestety, im bardziej myślisz o ciąży, tym bardziej się nakręcasz i doszukujesz objawów na siłę. Wyluzuj, bo taka fiksacja do niczego nie prowadzi.
Ja na tabsach od 7 lat bez przerwy, zdarzyło mi się zapomnieć o tabletce w ogóle (wtedy biorę 2 na raz) i w ciąży nie jestem (chociaż wiadomo, to bardzo indywidualna sprawa).
Zrób test ciążowy i jak będzie negatywny, to wyrzuć z głowy te myśli :)
 
Do góry