reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być ciąża?

Dołączył(a)
15 Styczeń 2016
Postów
2
Witam :) to może od początku... kilka miesięcy temu byłam u ginekologa się przebadać czy wszystko ze mną ok i lekarz potwierdził. Staramy się od września o dziecko i za każdym razem nic. W końcu przestałam liczyć dni płodne ze względu na to, że za każdym razem rozczarowanie, ale seks uprawialiśmy tak samo jak w poprzednich miesiącach. No i jakoś na początku stycznia zaczęły mnie boleć piersi więc moja pierwsza myśl - okres się zbliża. 7 stycznia powinnam dostać, ale nie dostałam. Od kilku dni miałam zachcianki, a to na słodycze, a to na coś innego. Piersi były bardziej wrażliwe i jakby żyłki były bardziej widoczne (może wcześniej też tak było, ale nie zwracałam na to większej uwagi). Kilka dni brzuch mnie pobolewał tak samo jakbym miała dostać miesiączkę, ale trwało to niecałą minutę i ból ustawał. Teraz piersi mnie już nie bolą, brzuch czasem jeszcze tak pobolewa, ale rzadko. Często chodzę do łazienki i śpię częściej. Ostatnio nawet jadłam miód, a kiedyś nie lubiłam. Wcześniej (gdy nie podejrzewałam ciąży) i chciałam wypić piwo to kilka łyków i koniec - tak mi nie smakowało. Papierosy też przestałam palić, bo ich smak jest okropny dla mnie. Ostatnio nawet jedzenie mi śmierdziało i nie mogłam go jeść. Okresu nie ma już 8 dni, ale testu na razie nie chcę robić, bo mogę jeszcze dostać i znów rozczarowanie :( czy to może być ciąża? Byłabym przeszczęśliwa gdyby wreszcie się udało! :)
 
reklama
Odpowiedź może Ci dać jedynie test. Najwiarygodniejszy to beta hcg z krwi. 8 dni po terminie spodziewanej miesiączki powinien też wyjść test z moczu. Chyba lepiej wiedzieć wcześniej nie?
Poza tym pamiętaj, że jak nie jesteś w ciąży, a okresu brak, to Twoja macica starzeje się i powinnaś skonsultować się z Twoim ginekologiem.
Życzę pozytywnego wyniku :)
 
A co, jeśli któraś z Mam napisze Ci "TAK!!! To na milion procent ciąża!!! GRATULACJE!!!", a Ty za dwa dni dostaniesz okres?
Zarzucisz dziewczynie, że Cię okłamała, bo to wcale nie była ciąża?

Wiem, że rozczarowania są straszne, ale nikt, absolutnie nikt Ci nie będzie wróżył z objawów, czy to ciąża czy nie.
Poza tym skoro pragniesz dziecka, to wiele objawów możesz sobie wkręcać.
Zrób test, betę z krwi i będziesz wiedzieć.
 
Nic sobie nie wkręcam. Staraliśmy się zawzięcie o dziecko, ale od dwóch miesięcy nie liczę nic. Po prostu uprawiamy seks jak dawniej - czyli kończy we mnie. Nie chodzi, że uprawiamy seks co dwa dni. Takie objawy mam teraz. Wcześniej takich nie miałam gdy tak bardzo staraliśmy się o dziecko. Chyba widzę różnicę. Poza tym napisałam, że wcześniej mnie bolały piersi, brzuch trochę pobolewa jakbym miała miesiączkę dostać, ale nie dostałam. Mam wstręt do alkoholu, papierosów i niektórych rzeczy. Jestem senna, 20-21 chce mi się spać już, w dzień też robię drzemki, a kiedyś nie było możliwości bym zasnęła w dzień, a w nocy chodziłam spać po 12. Teraz już nie mam żadnych objawów, piersi nie bolą tylko apetyt mam większy. Poza tym nie napisałam tutaj po to aby zapytać czy jestem w ciąży tylko czy to mogą być objawy ciąży. Nigdy nie byłam więc nie wiem jak to jest i chciałam zapytać doświadczone kobietki. Więc pisanie, że mam zrobić test jest bez sensu, bo ja o tym wiem. Chciałam tylko wiedzieć czy to mogą być objawy ciąży - jak napisałam wyżej, bo nie chcę na razie robić testu.
 
Royyal, tak to może być ciąża! Zadowolona?
Ale to także może być anemia, przemęczenie, zakwaszenie organizmu, zaburzenia hormonalne.
Wybierz sobie satysfakcjonującą odpowiedź.
Tylko jak okaże się że jesteś w ciąży, a od początku o nią nie zadbasz bo boisz się testu, to żebyś się później nie rozczarowała i nie biła głową w ścianę!!!!!!:angry:
 
A ja sie zastanawiam... Ale tak na prawde... Niewiem czy sobie wkrecam...
Ile Ty masz lat???? [emoji15]
 
reklama
Do góry