reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to możliwe ze lekarz nie widzi bliźniat w 34 tc?

Dołączył(a)
20 Październik 2021
Postów
1
Witam was kochane, moje pytanie jest takie jak w temacie a oto dlaczego. Na ktg tetno dziecka wyczuwalne jest pod zebrami z prawej strony natomiast ułożenie jest główkowe. Jestem juz pod koniec ciąży to 35 tydzien i niedaje mi to spokoju. Nawet lekarz był w szoku a położna nie wierzyla ze to możliwe, pan doktor stwierdzil ze na ktg zostalo uchwycone tetno pepowiny ale czy to możliwe? Bede wdzieczna za pomoc bo naprawde mam metlik w głowie
 
reklama
Skąd taki pomysł?

Gdyby lekarz miał JAKIEKOLWIEK wątpliwości co do liczby płodów zapewne by to zweryfikował. Domyślam się również, że USG w 35 tc nie było pierwszym, więc nie… cudowna materializacja drugiego płodu w macicy nie jest możliwa.
 
Można niedostrzec większej liczby płodów (w sensie spodziewasz się 5 wychodzi 7), ale bliźniaki już od pierwszego USG powinny być widoczne (2 pęcherzyki w ciąży) lub 2 zarodki w pęcherzyku...

Na ktg położna mogła złapać tętno pępowiny - jest to możliwe... Pytanie czy to było ktg, czy badanie detektorem tętna?
 
A mój doktor mi opowiadał że właśnie jest to możliwe bo sam był świadkiem gdy ani on, ani na prenatalnych w innej klinice ani nawet w szpitalu nikt nie podejrzewał ciąży mnogiej i dopiero przy samym porodzie wyszła niespodzianka pod postacią drugiego dziecka.
 
A mój doktor mi opowiadał że właśnie jest to możliwe bo sam był świadkiem gdy ani on, ani na prenatalnych w innej klinice ani nawet w szpitalu nikt nie podejrzewał ciąży mnogiej i dopiero przy samym porodzie wyszła niespodzianka pod postacią drugiego dziecka.
Napewno jest to MOŻLIWE ale ekstremalnie rzadkie więc jakie w sumie prawdopodobieństwo? No właśnie prawie żadne. Ja bym sobie nie zaprzątała tym głowy.
 
Można niedostrzec większej liczby płodów (w sensie spodziewasz się 5 wychodzi 7), ale bliźniaki już od pierwszego USG powinny być widoczne (2 pęcherzyki w ciąży) lub 2 zarodki w pęcherzyku...

Na ktg położna mogła złapać tętno pępowiny - jest to możliwe... Pytanie czy to było ktg, czy badanie detektorem tętna?
Właśnie w przypadku wczesnego USG pomyłka jest bardzo możliwa. Zdarza się, że pęcherzyki są ułożone na tyle blisko, że jeden zasłoni drugi.
 
reklama
Napewno jest to MOŻLIWE ale ekstremalnie rzadkie więc jakie w sumie prawdopodobieństwo? No właśnie prawie żadne. Ja bym sobie nie zaprzątała tym głowy.
Owszem zgdzam się , że taki przypadek w dzisiejszych czasach jest bardzo mało prawdopodobny, bo o ilu takich przypadkach się słyszy ? W skali całego kraju jeśli zdarzy się 1 taki przypadek na rok to to jest chyba i tak właśnie czysty przypadek.
 
reklama
Do góry