reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to możliwe, że mogłam zajść w ciążę a miałam później słaby okres?

To moja pierwsza ciąża i nie bardzo wiem jeszcze co i jak. Pierwsze USG miałam zrobione 17.02, niestety nie mogłam wcześniej z powodu pobytu w Anglii. Lekarz wtedy zapytał tylko o pierwszy dzień ostatniej miesiączki i wyliczył 8 tydz
Ale lekarz wyznacza termin na podstawie ostatniej miesiączki, a jeżeli jest rozbieżność między tym terminem a wiekiem ciąży wynikającym z jej rozmiaru USG o więcej niż 10-14 dni to koryguje termin porodu na ten wynikający z USG. Jeżeli ginekolog nie zwraca uwagi na to, że ciąża jest starsza, to znaczy, że nie jest.
 
reklama
Ale lekarz wyznacza termin na podstawie ostatniej miesiączki, a jeżeli jest rozbieżność między tym terminem a wiekiem ciąży wynikającym z jej rozmiaru USG o więcej niż 10-14 dni to koryguje termin porodu na ten wynikający z USG. Jeżeli ginekolog nie zwraca uwagi na to, że ciąża jest starsza, to znaczy, że nie jest.
Czytałam trochę o tym na internecie i jest możliwość zajścia w ciążę nawet kilka dni przed okresem, a jednak okres może się pojawić, ale sama nie wiem czy wierzyć w to co jest napisane w internecie, wspolzylam z chłopakiem 14.12 nie zabezpieczaliśmy się, a okres miałam 21.12.
 
Czytałam trochę o tym na internecie i jest możliwość zajścia w ciążę nawet kilka dni przed okresem, a jednak okres może się pojawić, ale sama nie wiem czy wierzyć w to co jest napisane w internecie, wspolzylam z chłopakiem 14.12 nie zabezpieczaliśmy się, a okres miałam 21.12.
No wybacz ale dla mnie to jakieś bzdury. W ciążę zachodzisz w czasie owulacji. Może dojść do zapłodnienia ze stosunku sprzed owulacji, ale trzeba wziąć pod uwagę żywotność plemników 3-5 dni. To kilka dni przed @, to by ci musiała wypaść owulacja w trakcie miesiączki. Musiałabyś mieć krótkie cykle.

A nawet gdyby trafił się jeden taki cykl, że owu w czasie krwawienia, to sorry ale usg nie oszukasz, tam widać jaki wiek ma ciąża.
 
A czemu dla Ciebie to takie ważne?

Przepraszam, ale poród może rozpocząć się w 38 tygodni, może 3 tygodnie później.

Na usg I trymestru lekarz określa wiek ciąży - i on w przypadku nieregularnych cykli jest / czy może być najbardziej istotny. Teoretycznie jest możliwość zajścia w ciążę 14.12, ale... lekarz zobaczyłby to na usg / skoro miałaś objawy ciąży wcześniej, to miałabyś już tydzień - dwa po tym terminie.
 
reklama
Do góry