reklama

Czy to możliwe,że sok jabłkowy uczula,a jabłko ze słoiczka nie?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez MamaWojtulinka, 11 Styczeń 2011.

1. MamaWojtulinka

MamaWojtulinka Zaciekawiona BB

Po raz setny przeglądam swój dzienniczek, w którym notuję, co je mój synek i zauważyłam, że dwa razy wysypka nasiliła się po zjedzeniu deserku typu marchewka z jabłuszkiem, w składzie którego jest sok jabłkowy. Po samym jabłuszku i samej marchwi (w ich składzie soku nie ma) synkowi nic nie jest. Czy to możliwe, że uczula sok jabłkowy, choć jabłuszko nie? Bo może synek wcale nie jest uczulony na ziemniaka, dynię i inne rzeczy, które obwiniałam o wysypkę... Może to ten sok? Ale jestem skołowana...:-(

2. kora30

kora30 Fanka BB :)

wg mnie tak. ja np. miałam tak, ze Zosia mogła pić soki jabłkowe z jednej firmy, a z innej nie. Nie mam bladego pojecia dlaczego, ale tak było. więc moze tu jest podobnie. Jeżeli do tej pory nie doszłaś o co chodzi, to ja bym sie chyba na Twoim miejscu cofnęła do początku samego. Nawet z załozeniem, ze marchewka moze uczulić. Ja się np. dzisiaj dowiedziłam od lekarza, ze nawet nutramigen moze uczulać (są takie przypadki ponoć)... bądź cierpliwa. powodzenia!!!

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Zgadzam się z wypowiedzią kory30, należy wybierać produkty jednej firmy, może być tak że sok jednej firmy uczuli a z drugiej nie, zależy to od pochodzenia, przechowywania itp. jabłek stosowanych do produkcji soków.

Poleć forum