reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to możliwe??

redaktorka

MAMA BAMBOOCHA
Dołączył(a)
27 Grudzień 2005
Postów
1 813
Miasto
bartoszyce
Witam, mam pytanie czy to możliwe aby mojemu maluchowi w tym wieku szly zęby?? mała ślini sie niemiłosiernie, rece w buzi na porzadku dziennym, sprawdzalam ale dziasla ma jeszcze rozowe. na smoka rzuca sie łapczywie ale zaraz go wypluwa i pcha piąstki do buzi. na razie nie marudzi i jest spokojna ale czy zawczasu kupic jakies zele na te dziąsła?gryzaczka jeszcze nie potrafi utrzymac dłuzej niz kilka sekund
POzdrawiam
 
reklama
redaktorka to jest możliwe. Moja znajoma pediatra mi powiedziała: "Magda, tylko w socjalizmie wszystkim dzieciom równo wyrastały ząbki w wieku 5 miesięcy i w określonej kolejności. Teraz dzieciom rosną różnie, raz szybciej raz wolniej. I ja już widziałam 3 miesięczne dzieci z ząbkami." Mój Piotruś też od dłuższego czasu się ślini i wkłada sobie rączki do buzi po to by je nuplać. Cóż... ząbki mu wyrosną, to nieuniknione ;-) Ja na razie niczym nie smaruję mu dziąsełek.
 
to chyba wszystkie nasze dzieciaki ta tak mają - moja julka też się ślini i piąstki do buziaczka pcha!!
 
Dzieciaczki tak maja, slina to sposob na poznawanie swiata, tak samo jakpchanie raczek do buzi, a nie znaczy to, ze juz rosna zabki :-) Co nie zmienia faktu, ze juz moze cos sie zaczynac dziac, jak najbardziej, ale nie martw sie zawczasu :-) Zelik mozesz kupic, przyda sie przeciez predzej czy pozniej, ale skoro nie marudzi i ma rozowe dziaselka to na ten moment nie masz sie co martwic na zapas :-) A poza tym nawet gdyby to wczesniej sie zaczna - szybciej sie skoncza :-D
 
Mam nadzieje, ze nasze ząbki przejdą raczej bezboleśnie;-) ale jak tak dalej pójdzie to mała bedzie potrafila wepchnąc sobie rączkę do buzi aż po łokcie;-)
 
U nas jest to samo... pediatra powiedziała, że to zęby właśnie idą, małego dziąsła sełdzą. Spróbuj wyszorować dokładnie palec wskazujący, obciąć paznokieć i wymasować dziecku dziąsła. Jeśli od razu zacznie się z wyraźną ulga uśmiechać to zyskasz pewność :-)

Aaa, pediatra powiedziała jeszcze, że zęby mogą "iść" nawet kilka miesięcy w ten sposób, do czasu aż się pierwszy pojawi, więc niekoniecznie już lada dzień...
 
reklama
Przy okazji szczepienia zapytałam o te dziąsła lekarkę i tez potwerdzila fakt wychodzenia ząbków:tak: ale jak napisała Leyna to może potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy, okazuje się, że jest bardzo dużo niemowlaków, którym w tym wieku wychodzą zęby i moja pediatra jest w szoku gdy przychodzą do niej mamy z 3 miesięczniakami a te mają juz po dwa dorodne zęby! na dowód tego spotkałam na spacerze koleżnkę, której dzidzia jest starsza od mojej o 4 dni i ma już 2 zęby!!:tak: ciarki mnie przechodzą na samą myśl o zębach u mojego malucha, bo karmię piersią. już sie wyżywa na moich sutkach, które wyciąga mi tak, że nie długo będą metrowej długości. aa właśnie czy maluchy z zębami gryzą sutki podczas karmienia???:confused:
 
Do góry